Garmin víago

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin víago

Postprzez wojtek » Pt, 20 cze 2014 20:57

sdsyc napisał(a):Ściągasz sobie z http://www8.garmin.com/vehicles/bundles ... icles.html co się Tobie podoba.
Rozpakowujesz, zmieniasz nazwę pliku na rr_arrow.srf
No tyle to wiem ;)
Pytałem o cywilizowany sposób :P
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin víago

Postprzez wojtek » Pt, 20 cze 2014 21:07

Artur napisał(a):Może macie jakiś pomysł, żeby np. "zlinkować" jakiś katalog z karty na katalog instalacji viago i ominąć problem pamięci w fonie?

Skoro popej twierdzi, że instaluje tam gdzie więcej miejsca to wrzuć na chwilę do pamięci fona coś dużego, zainstaluj wtedy viago i co tam jeszcze chcesz a potem wywal sztucznego wypełniacza pamięci fona ;)
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin víago

Postprzez Artur » Pt, 20 cze 2014 21:10

Artur napisał(a):...Inaczej niż u Popeja nie instaluje się tam gdzie jest więcej pamięci - jeśli w fonie jest za mało to się w ogóle nie instaluje...
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Garmin víago

Postprzez sdsyc » Pt, 20 cze 2014 21:31

wojtek napisał(a):Pytałem o cywilizowany sposób :P

Jaka aplikacja, taki sposób :wink:
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin víago

Postprzez wojtek » Pt, 20 cze 2014 22:01

Artur napisał(a):...Inaczej niż u Popeja nie instaluje się tam gdzie jest więcej pamięci - jeśli w fonie jest za mało to się w ogóle nie instaluje...

Ano nie zauważyłem :?
Xperia? jeśli na stock'u się nie da to wrzucić jakiego CM'a alo coś w ten deseń.

EDIT: W Poznaniu (ale pewnie wszędzie indziej też) bez traffica mapa jest nieużywalna. Prowadzi rozebranymi wiaduktami, zamkniętymi ulicami ale tego można było się spodziewać.
CNE tradycyjnie ma parę blędów, dziś proponował skręt na zakazie w miejscu gdzie jest kamerka łapiąca takich odważnych :P
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin víago

Postprzez Artur » Pt, 20 cze 2014 23:55

wojtek napisał(a):Xperia? jeśli na stock'u się nie da to wrzucić jakiego CM'a alo coś w ten deseń.

Zagadałeś do mnie jak moja córka ;)
Poszukałem i dałem radę. Zrootowałem, zainstalowałem FolderMount i przeniosłem na kartę.
Jutro doinstaluję resztę map i zobaczę jak mnie poprowadzi do włoch ;)
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Garmin víago

Postprzez wojtek » N, 22 cze 2014 11:27

No nic, z trafficiem nadal wciąga na rozebrany odcinek Roosevelta w Poznaniu :/ Skąd oni biorą dane do traffica :?: :!:
Nie mogę znaleźć TMC do mojego nuvika ale zdaje się, że MadiaMobile blokował ten odcinek.

Wracając do LA. Jest ale bardzo selektywnie, co ciekawe wraz Traffic'iem pojawiło się JCV :shock: - oczywiście też bardzo selektywne i pokazuje się zwykle na ostatnią chwilę. Ani słowa na temat JCV przy zakupie traffica nie było ....
Załączniki
2014_06_21_13.39.03.png
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin víago

Postprzez Artur » N, 22 cze 2014 12:01

Jest aktualizacja 1.0.1 (1678.195)
Nie zauważyłem zmian.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Garmin víago

Postprzez popej » N, 22 cze 2014 12:05

Plik JCV do ściągnięcia pokazuje się po zakupie mapy, raczej nie jest związany z TMC.

Lista zmian w wersji 1.01 jest dość nieciekawa - naprawili zakupy w sieci 4G.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin víago

Postprzez popej » N, 22 cze 2014 19:02

Pierwszy raz spróbowałem jak viago działa w praktyce. Wygląda tragicznie, pierwszy raz widzę nawigację, która prezentuje trasę już przejechaną zamiast pokazywać co będzie z przodu. Na zrzucie poniżej samochód stoi na światłach, tam gdzie jest ikona ze strzałką, nie pomylić z ikoną restauracji ;)

Obrazek

Przy okazji widać, że viago znalazło POI z pliku POI\*.gpi. Chociaż prezentuje ikonę to nie zgłasza alarmu. Pewnie za komunikat trzeba zapłacić ekstra.

Edycaj: Jeszcze jedna uwaga. Po włączeniu programu w samochodzie, pierwsze co program zrobił, to wyświetlił żądanie połączenia do internetu, żeby zweryfikować licencję. I to by było na tyle, jeżeli chodzi o nawigację off-line.
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin víago

Postprzez sdsyc » N, 22 cze 2014 21:15

Z serii pomysłów "jaki program - taka metoda"... czyli czym zastąpić POILoadera, ale tylko dla POI bez ostrzeżeń.
Ponieważ (jeśli się mylę, proszę o sprostowanie), przy wyborze celu (przed rozpoczęciem nawigowania) nie można znaleźć POI zawartych w gpi, to nie pozostaje nic innego jak tworzenie "nakładek [edit :arrow: viewtopic.php?p=178371#p178371] routowalnych" - z jakimiś bzdetnymi drogami np. na środku morza ;-)

[edit]
Poprawka związana z brakiem konieczności routingu w nakładkach z POI
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin víago

Postprzez wojtek » N, 22 cze 2014 22:10

popej napisał(a):pierwszy raz widzę nawigację, która prezentuje trasę już przejechaną zamiast pokazywać co będzie z przodu.

No co Ty, każdy garmin, każdy nuvik pokazuje całą trasę od miejsca kalkulacji/rekalkulacji do celu chyba, że nażekasz na zbyt dlugi kawałek już przejechany względem tego do przejechania.
popej napisał(a):Przy okazji widać, że viago znalazło POI z pliku POI\*.gpi. Chociaż prezentuje ikonę to nie zgłasza alarmu. Pewnie za komunikat trzeba zapłacić ekstra.
Safety Kit? Może niech Lechu zerknie czy u niego jakiegoś .gpi nie ma. SK ma ostrzegać o szkołach więc jakoś musieli tę informację wrzucić do Viago

popej napisał(a):Edycaj: Jeszcze jedna uwaga. Po włączeniu programu w samochodzie, pierwsze co program zrobił, to wyświetlił żądanie połączenia do internetu, żeby zweryfikować licencję.

No a u mnie o nic nie pytał, nawet się zdziwiłem, że nie pyta o weryfikację licencji bo podają to wyraźnie w wymaganych uprawnieniach.
sdsyc napisał(a):Ponieważ (jeśli się mylę, proszę o sprostowanie), przy wyborze celu (przed rozpoczęciem nawigowania) nie można znaleźć POI zawartych w gpi, to nie pozostaje nic innego jak tworzenie "nakładek routowalnych" - z jakimiś bzdetnymi drogami np. na środku morza ;-)
Można ale po co routowalnych? Akurat ta cecha do tych celów wydaje się zbędna/szkodliwa.
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin víago

Postprzez popej » N, 22 cze 2014 22:51

wojtek napisał(a):
popej napisał(a):pierwszy raz widzę nawigację, która prezentuje trasę już przejechaną zamiast pokazywać co będzie z przodu.

No co Ty, każdy garmin, każdy nuvik pokazuje całą trasę od miejsca kalkulacji/rekalkulacji do celu chyba, że nażekasz na zbyt dlugi kawałek już przejechany względem tego do przejechania.

Nie o to mi chodzi. Popatrz na załączony ekran i sprawdź, gdzie jest ikona samochodu. To jest to, co widzisz podczas nawigacji, nie podczas przeglądania trasy - nie widać manewru aż do ostatniej chwili, bo rysunek manewru jest dalej niż ekran pokazuje w przód. Jak zmienię prezentację na 3D, to ikona samochodu przesunie się na dół, na właściwe miejsce. Tyle że ja się przyzwyczaiłem do widoku 2D.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin víago

Postprzez sdsyc » Pn, 23 cze 2014 6:02

popej napisał(a):Po włączeniu programu w samochodzie, pierwsze co program zrobił, to wyświetlił żądanie połączenia do internetu, żeby zweryfikować licencję. I to by było na tyle, jeżeli chodzi o nawigację off-line.
Coś takiego zauważyłem jedynie po wyczyszeniu danych dla viago menedżerem aplikacji. Stracone są też osobiste, pozycja domowa, ostatnio znalezione oraz trasy.

wojtek napisał(a):po co routowalnych?
Założyłem, że skoro nie pokazuje nieroutowalnych, to taka mapa ignorowana jest generalnie - także przy wyszukiwaniu poi.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin víago

Postprzez Artur » Pn, 23 cze 2014 17:42

sdsyc napisał(a):
popej napisał(a):Po włączeniu programu w samochodzie, pierwsze co program zrobił, to wyświetlił żądanie połączenia do internetu, żeby zweryfikować licencję. I to by było na tyle, jeżeli chodzi o nawigację off-line.
Coś takiego zauważyłem jedynie po wyczyszeniu danych dla viago menedżerem aplikacji.

Potwierdzam przypadek Popeja. Dziś też mnie poprosił o połączenie z netem. Nic nie kasowałem, dane zostały. Bez połączenia po monicie się wyłączał.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości