Garmin víago

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin víago

Postprzez wojtek » Wt, 08 lip 2014 18:55

Po pierwsze pokazany przeze mnie screen został wykonany po wyłączeniu i włączeniu telefonu bez uruchamiania Viago po restarcie.
Te usługi sobie chodzą i tyle.
Po drugie na to co widzę może ma wpływ fakt zrootowania androida.
Po trzecie włączony gps bez aplikacji która prosi o lokalizację nie ma wielkiego wpływu na baterię
Po czwarte chwilowo nic innego mi przychodzi do głowy ;)
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin víago

Postprzez meridian » Wt, 08 lip 2014 19:04

O tym właśnie napisałem, bez wyłączenia programowego aplikacja działa w tle.
Jeżeli nie wyłączę programowo, to u mnie wygląda podobnie jak u Ciebie,
czyli Viago jest włączone.

ekran.jpg
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin víago

Postprzez wojtek » Wt, 08 lip 2014 19:09

Nie zrozumieliśmy się:
1. Wyłączyłem fizycznie przyciskiem power telefon, cały telefon, nie aplikację
2. Włączyłem telefon
3. Zrobiłem zrzut ekranu, nie dotykałem Viago!
U Ciebie też chodzi tylko tego nie widzisz. Ja widzę każdą apkę i każdą usługę chodzącą w tle.
Ty widzisz, a w każdym razie pokazujesz tu tylko to co oficjalnie pokazuje Android bez root'a
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin víago

Postprzez meridian » Wt, 08 lip 2014 19:13

No...nie, na tym ekranie widać tylko włączone aplikacje.
Poprzednio (wcześniejszy obrazek), wyłączyłem Viago programowo ( przycisnąłem w aplikacji "Tak")
Możliwe, że przy uruchomieniu telefonu Viago może próbować połączyć się z siecią lub telefon indeksuje aplikacje
( trudno, to sprawdzić)
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin víago

Postprzez wojtek » Wt, 08 lip 2014 19:25

Jeśli uruchomisz Windowsa i zajrzysz do menadżera zadań to zobaczysz brak uruchomionych aplikacji (mówię o aplikacjach, nie procesach)
Android w formie niezrootowanej pokazuje TYLKO aplikacje zatem skoro Viago nie chodzi to tej apki nie widzisz.
W tle chodzi jednak to co Ci pokazałem.
Zobacz sobie ten obrazek poniżej. Zadnej z tych apek nie uruchamiałem one startują same i w androidowym menadżerze aplikacji ich nie widać.
Ja na zrootowanym tel. widzę 18-25. Zapewniam Cię, że u Ciebie też Viago chodzi cichaczem :P
Załączniki
2014_07_08_20.17.14.jpg
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin víago

Postprzez epkchmiele » Wt, 08 lip 2014 19:30

wojtek napisał(a): Ja widzę każdą apkę i każdą usługę chodzącą w tle.

Widzę że podobnie to działa jak garmin xt na windows mobile i na M10. Z chwilą uruchomienia telefonu włącza się proces odpowiedzialny za aplikacje nawigacyjną i działa w tle. Wszystko fajnie jak nie jest pamięciożerny, coś mi się przypomina że ten proces zabierał 5mb pamięci, na M10 to nie ma znaczenia, z xt były problemy z baterią a szczególnie na symbianie, trzeba było ubijać proces ręcznie.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin víago

Postprzez meridian » Wt, 08 lip 2014 19:38

wojtek napisał(a):Ty widzisz, a w każdym razie pokazujesz tu tylko to co oficjalnie pokazuje Android bez root'a

A co root ma do tego, root to przyznanie uprawnień administratora, dopiero zmiana systemu na system modyfikowany
może mieć wpływ na to co widzimy. Jeżeli coś więcej chcemy zobaczyć to, można zainstalowć odpowiednie programy (również bez root-a)
W takiej aplikacji wyświetla mi się również Locus, Notes S, Skype, Usługi, Gogle i jeszcze inne, których nie włączałem,
czy to znaczy, że one wszystkie pracują.

W każdym bądź razie na ekranie wykresu "Baterii" nie mam Viago ( tak, jak na wykresie Popeja), chociaż Viago był włączany ( na chwilę),
wykres dotyczy kilku dni.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin víago

Postprzez wojtek » Wt, 08 lip 2014 20:07

No to spotkamy się pośrodku, ja odpuszczę tego root'a a Ty, że jeśli nie widzisz Vioago na twoim pierwszym screenie to Viago nie chodzi ;)
U mnie tż na wykresie baterii Viago ma użycie 0,0%
Obstawiam, że popej zupełnie przypadkowo zostawił Viago działające i stąd problem.
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin víago

Postprzez meridian » Wt, 08 lip 2014 20:09

Całkiem prawdopodobne, że nie wyłączył programowo i aplikacja działała w tle.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin víago

Postprzez popej » Wt, 08 lip 2014 20:37

Zawsze wychodzę z aplikacji, tzn. nie przełączam na inną przez klawisz home ale wychodzę przez klawisz powrót. Viago się pyta "czy chcesz opuścić aplikację?", potwierdzam i kończę. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że aplikacja zostaje w pamięci i może działać w tle. Jak coś kombinuję, np. podmieniam mapy, to dodatkowo zabijam viago w menedżerze aplikacji.

Dotychczas nie miałem problemów z viago ale czytałem na forum Garmina, że to się zdarza. I teraz zaliczyłem taką przykrość. To podobna sytuacja jak z weryfikacją licencji - program niby działa normalnie ale w najmniej stosowanym momencie coś się psuje.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin víago

Postprzez gavia » Wt, 08 lip 2014 20:52

popej napisał(a):W nocy viago rozładowała mi telefon, 8 godzin użycia GPS bez powodu, aplikacja była normalnie wyłączona.




Nowy telefon ?? Czy przypadkiem nie jakiś Samsung ??
Może też nie do końca wina tego Viago.

Niedawno kilka dni męczyłem się z Galaxy S4 mini. W nocy kiedy nic nie chodziło ,zjadało ca 30 % baterii. Pozamykane miałem wszystkie procesy(prawie bo niektórych zamknąć nie da rady) , te w tle również, wyłączone synchronizaje wifi, bluetoth...., nawet transfer sieci mam ''odgórnie '' zablokowany - normalnie w takim układzie tel.powinien zużywać góra 1-2 %.Tak przynajmniej zjazda mi Xperia Active.

Czemu Samsung zżerał 30% - pewny oczywiście nie jestem ale chyba przez te ''niedokończone aktualizacje ''. Któregoś tam dnia ( przed planem reklamowania telefonu) włączyłem Wifi i poczekałem aż wszystko zaktualizuje.Od tego czasu problem zniknął tzn. jest jak powinno być w nocy spokój 1-2 % nie 30.


(Ja na ekranie zużycia baterii miałem najwięcej % na tele. w trybie czuwania tutaj trochę inna historia bo wyskakuje 25% Viago -ale też czas działania kilka dni więc niekoniecznie oznacza to że w nocy Viago coś tak ciągnął)
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin víago

Postprzez sdsyc » Śr, 09 lip 2014 5:39

wojtek napisał(a):Android w formie niezrootowanej pokazuje TYLKO aplikacje

Nie mam roota a widzę taki sam ekran z procesami i usługami.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin víago

Postprzez klimkr » Śr, 09 lip 2014 9:19

U mnie w telefonie (Samsung Core 2) nie widac uslug w tle a na tablecie (Alcatel Evo 7) widac - oba fabryczne z Orange, bez roota.
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: Garmin víago

Postprzez meridian » Śr, 09 lip 2014 9:48

W zasadzie, to nie chodzi o to, czy widać czy nie a o to, czy aplikacja ( konkretniej, Viago) po wyłączeniu zużywa energię.
W "przypadku Popeja" może, to być wybryk oprogramowania, coś się zwiesiło nie wyłączyło.
Dzisiaj sprawdzałem ekran zużycia baterii na wykresie nie jest uwzględniony Viago,
praktyczne nie jest wykazane zużycie energii w nocy przez żadną aplikację, jest tylko Czuwanie sieci, Jądro systemu,
Urządzenie bezczynne, System Android i Wi- Fi, bo nie wyłączyłem.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin víago

Postprzez Zachu » Śr, 09 lip 2014 10:01

Ile się jeszcze będziecie męczyć?
Aplikacja była zrobiona przed tym kiedy Android 4.x.x mógł zapisywać na karcie, tylko w urządzeniu stąd jakieś głupie problemy. Poprawili AutoMape to i kiedyś to poprawią kiedy Google się zdecyduje jak to ma działać.
✓ dostosowanie do nowych zasad obsługi kart pamięci dla systemów Android 4.4.2 i wyższych

https://play.google.com/store/apps/deta ... t.automapa

Obsługę telefonów to można poszukać na innych forach specjalistycznych.

wojtek pokazał dobry ekran tylko wejść w niego to zależy od numerka andka. To jest głupi system i sam się nie oczyszcza ze zbędnych procesów dopiero wtedy kiedy potrzebuje pamięci. To że aplikacje zostają w tej pamięci po wyłączeniu to dodatkowa bzdura.
Tak samo jest z Garminowym Smartphone Link. Sam się uruchamia po włączeniu BT i później zostaje w pamięci po wyłączeniu. Może zamysł autora może niedoróbka.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości