Map Source i waipointy w garmin XT

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Map Source i waipointy w garmin XT

Postprzez Yagi1970 » Pn, 31 gru 2007 14:02

To mój pierwszy post na tej grupie więc zanim zacznę pragnę powitać Wszystkich bardzo serdecznie.
Posiadam Nokię E50 z wgranym oprogramowaniem Garmin Mobile XT v.41060 oraz mapami Topo PL. W komputerze mam Map Source 6.1.3.6. Podczas ostatniej wizyty w Karkonoszach naniosłem w telefonie kilka waipointów i próbowałem je wyeksportować do komputera za pomocą czytnika kart podłączonego do portu USB. Jednak Map Source wykłada mi się z komunikatem błąd komunikacji z urządzeniem Garmin. W miejsce pliku *.gpx w telefonie wrzuciłem plik który domyślnie pojawia się po instalacji programu a który zawiera namiar na Garmin Europe, Garmin Asia itd. Ten plik udało mi się bez problemu przesłać do komputera.
Drugi problem to naniosłem waipoiny bezpośrednio w komputerze i próbowałem je przesłać na kartę. Nazwy przechodzą ale wycinane są współrzędne tzn przechodzą tylko stopnie a w miejscu min i sek pojawiają się same 0000.
Może ktoś z Was spotkał się z podobnymi problemami i zna rozwiązanie problemu??
Avatar użytkownika
Yagi1970
Bywalec
 
Posty: 162
Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007 12:07
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez popej » Pn, 31 gru 2007 14:14

Być może chodzi o format zapisu liczb pod Windows lub w telefonie. Sprawdź, czy gdzieś w tych plikach zamiast kropki nie ma przypadkiem przecinka na oznaczenie ułamka dziesiętnego.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Yagi1970 » Pn, 31 gru 2007 15:19

popej napisał(a):Być może chodzi o format zapisu liczb pod Windows lub w telefonie. Sprawdź, czy gdzieś w tych plikach zamiast kropki nie ma przypadkiem przecinka na oznaczenie ułamka dziesiętnego.


Faktycznie sprawdziłem pliki i Map Source używa jako separatora kropki zaś telefon przecinka. Niestety nigdzie w opcjach telefonu nie znalazłem zmiany separatora dziesiętnego więc być może jest to zaszyte gdzieś w oprogramowaniu telefonu. Postaram się jeszcze napisać do Nokii.Dziękuję za pomoc.
Avatar użytkownika
Yagi1970
Bywalec
 
Posty: 162
Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007 12:07
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez jack » Pn, 31 gru 2007 15:47

Yagi1970 napisał(a):
popej napisał(a):Być może chodzi o format zapisu liczb pod Windows lub w telefonie. Sprawdź, czy gdzieś w tych plikach zamiast kropki nie ma przypadkiem przecinka na oznaczenie ułamka dziesiętnego.


Faktycznie sprawdziłem pliki i Map Source używa jako separatora kropki zaś telefon przecinka. Niestety nigdzie w opcjach telefonu nie znalazłem zmiany separatora dziesiętnego więc być może jest to zaszyte gdzieś w oprogramowaniu telefonu. Postaram się jeszcze napisać do Nokii.Dziękuję za pomoc.


Spróbuj zmienić w telefonie język z polskiego na angielski. Może wskoczy kropka zamiast przecinka.
Avatar użytkownika
jack
Początkujący
 
Posty: 98
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:38
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Yagi1970 » Pn, 31 gru 2007 20:32

popej napisał(a):Spróbuj zmienić w telefonie język z polskiego na angielski. Może wskoczy kropka zamiast przecinka.


Faktycznie zmiana wersji języka pomogła. Serdecznie dziękuję za pomoc. Z czystej ciekawości napiszę jeszcze do Nokii, zobaczymy co Panowie z serwisu na to.
Avatar użytkownika
Yagi1970
Bywalec
 
Posty: 162
Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007 12:07
Lokalizacja: Wałbrzych


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość