Garmin Que - komunikacja z Mapsource

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Garmin Que - komunikacja z Mapsource

Postprzez piotrania » N, 01 kwi 2007 18:13

Czy ktos wie jak przeniesc trase opracowana w MapSource na PC do zainstalowanego na Pocket PC Garmin Que i odwrotnie. W Garmin Que trasa zapisywana jest w pliku .NVM , ktorego MapSouce nie otwiera.
W sieci znalalem kilka podobnych zapytan ale brak odpowiedzi.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Śr, 25 mar 2009 20:16 przez wojtek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: korekta tematu
piotrania
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): N, 01 kwi 2007 17:53

Postprzez wojtek » N, 01 kwi 2007 20:56

Oj dawno nie miałem starego Que w rękach.
Jeśli masz GPS 10 to zwyczajnie przesiadłbym się na Mobile XT, przeskok jakościowy jest ogromny i obsługuje wysyłanie tras :D . Jedna słabość jaką ma MXT w stosunku do Que to brak konfigurowalnych pól danych ale można się przyzwyczaić
Nie pamiętam czy Mapsource wysyłał trasy do urządzenia, wydaje mi się że tak ale głowy za to nie dam.
A jeśli nie to na początek spróbowałbym wysłać na kartę ....


Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez piotrania » N, 01 kwi 2007 21:58

Jak pisalem poprzednio Garmin Que (soft) jest zainstalowany na Pocket PC. Nie mam urzadzen Garmina. Moze ktos ma pomysl.
piotrania
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): N, 01 kwi 2007 17:53

Postprzez Azzie » N, 01 kwi 2007 22:07

piotrania napisał(a):Jak pisalem poprzednio Garmin Que (soft) jest zainstalowany na Pocket PC. Nie mam urzadzen Garmina. Moze ktos ma pomysl.


http://sourceforge.net/projects/gpsproxy/

Ten program pozwala Ci skonwertować strumień NMEA 0183 na strumień w formacie Garmina akceptowany przez Que. Na niektórych PDA działa lepiej, na innych gorzej - program darmowy, więc co szkodzi spróbować. Nie wiem jak z Mobile XT, jeśli ktoś próbował to niech się podzieli wrażeniami :-)
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez Artur » N, 01 kwi 2007 22:09

Nie ma takiej opcji. Możesz tylko wysłać punkty i potem w ppc wyznaczyć trasę między punktami. Que ma dosyć ograniczone możliwości komunikacji z mapsource. Mnie dobił brak możliwości korzystania z cne9 NT.

Wspomniany Mobile XT wygląda dość fajnie - testowałem na sucho bo nie mam gps10 a z gpsproxy niestety się nie da.

Pozdrawiam
Artur
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Postprzez PouchX » N, 01 kwi 2007 22:11

Artur napisał(a): Mnie dobił brak możliwości korzystania z cne9 NT.


Bo Que nie obsługuje map w formacie NT. Ale CNE v9 nieNT możesz wgrac bez problemu.

PS. MobileXT nie da sie oszukac aktualnie dostępną wersją GPSProxy :(
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez wojtek » N, 01 kwi 2007 22:24

Czy na PPC w katalogu \garmin\gpx masz plik current.gpx ??
Nie jestem pewien czy nie nie pomyliłem ścieżki ale tam powinno być jeśli w ogóle istnieje w Que

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Azzie » N, 01 kwi 2007 22:28

PouchX napisał(a):MobileXT nie da sie oszukac aktualnie dostępną wersją GPSProxy :(


Dokształciłem się. Wygląda na to, że autor GPSProxy na szybko nic tutaj nie zdziała. Zamiast wirtualnego portu COM trzebaby mieć teraz wirtualne urządzenie BT.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Postprzez piotrania » Pn, 02 kwi 2007 11:14

Dziekuje za odpowiedzi ale nadal brak jast wskazowki jak rozwiazac problem. Jezeli sa trudnosci sprzetowe to moze ktos zaproponuje sposob konwersji pliku xx.GDB na plik xx.NVM któty prosto mozna skopiowac do PocketPC
Pozdrawiam
piotrania
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): N, 01 kwi 2007 17:53

Postprzez wojtek » Pn, 02 kwi 2007 12:10

piotrania napisał(a):nadal brak jast wskazowki jak rozwiazac problem.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie ....

piotrania napisał(a):ktos zaproponuje sposob konwersji pliku xx.GDB na plik xx.NVM
To nie takie proste :? Format plików nvm nie jest publikowany. Zabawę w drugą stropnę opisałem tutaj:
http://forum.garmin.pl/viewtopic.php?t=2943

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez piotrania » Pn, 02 kwi 2007 15:26

Wojtek napisal:
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie ..

Na PPC nie ma katalogu Garmin/GPX ani pliku current.gpx
Jest 6 plikow z rozszerzeniem. NVM odpowiedzialne za WayPoints, Routes itd. Bez rozszyfrowania formatu .NVM rozwiazanie mojego problemu bedzie rzeczywiscie trudne.
piotrania
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): N, 01 kwi 2007 17:53

Postprzez wojtek » Pn, 02 kwi 2007 21:22

piotrania napisał(a):Bez rozszyfrowania formatu .NVM rozwiazanie mojego problemu bedzie rzeczywiscie trudne.

O tym to raczej zapomnij :(
Nie mam teraz na PC tego zestawu który opisałem na forum.garmin.pl
Możesz spróbować (pamiętaj o uciążliwościach jakie opisywałem) zainstalować zgodnie z opisem (coś mi świta, że jest już nowsza wersja emulatora) i spróbować wysłać do zainstalowanego wirtualnego pocketa z MobileXT trasę z Mapsource, później wyciągnąć pliki nvm te od tras, wgrać do swojego pocketa i zobaczyć czy chwyci. Jeśli Garmin nie 'udoskonalił' formatu nvm od czasu starego Que jest szansa, że ruszy.
Nic nie gwarantuję i nie mam jak tego dla Ciebie sprawdzić teraz.

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez piotrania » Wt, 03 kwi 2007 7:45

wojtek napisał(a):Nic nie gwarantuję i nie mam jak tego dla Ciebie sprawdzić teraz.

Nie lubię odpuszczać więc będę próbować chociaż sposób jest rzeczywiście uciążliwy.
Pozdrawiam
piotrania
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): N, 01 kwi 2007 17:53

Postprzez GPS Maniak » Wt, 03 kwi 2007 11:48

Ponieważ zostałem w tej sprawie "przywołany do tablicy" na PRIV, dodam, że ....... nie mam nic do dodania. Nie interesowałem się formatem NVM i nie mam zielonego pojęcia jak wysłać trasy z MapSource do QUE.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez piotrania » Wt, 03 kwi 2007 14:10

Lechu
Wywołałem Ciebie m.in. dlatego, że na Twojej stronie w części dotyczącej PPC i Que znalazło się takie zdanie
Zastosowanie upgradu QUE+ polskich komunikatów głosowych pobranych ze strony Garmina, daje po stronie PPC w pełni funkcjonalną aplikację. Jednak do wysyłki map oraz wymiany tracków i waypointów pomiędzy MapSource a QUE niezbędna jest pełna wersja instalatora, bądź .... (za radą kolegów z grup dyskusyjnych) dokonanie pustego wpisu do rejestru

Ale cóż mówi się trudno
Pozdrawiam
piotrania
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): N, 01 kwi 2007 17:53

Następna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości