Ślady i Punkty Garmin Mobile 10 XT, nokia N82

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Ślady i Punkty Garmin Mobile 10 XT, nokia N82

Postprzez backlogg » Wt, 25 mar 2008 14:54

witam wszystkich,

Czy istnieje możliwość pobrania śladów i punktów z Garmin Mobile 10 XT (Nokia N82) i obejrzenia ich np w google earth? Probowalem pobrac dane programem mapsource, bez efektu. Zauważylem że punkty zapisywane sa w katalogu garmin/Apps/Symbian/GARMIN_ARTE.NVM. Nie moge jednak zadnym sposobem przekonwertowac tego pliku do formatu np. google earth. Pozdrawiam, Lukasz.
backlogg
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 25 mar 2008 14:47

Postprzez backlogg » Śr, 26 mar 2008 16:45

probowalem szukac kolejnych kilka godzin, niestety bez efektu, czy naprawde nie jest mozliwa konwersja tych plikow do google earth np ?
backlogg
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 25 mar 2008 14:47

Postprzez Spider » Śr, 26 mar 2008 17:40

Narzędzia -> Zarządzaj moimi danymi -> Zarządzaj -> Export. Stworzy się plik current.gpx w katalogu Garmin\Gpx na karcie pamięci.
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez backlogg » Cz, 27 mar 2008 12:24

wielkie dzieęki, działa !!!
backlogg
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 25 mar 2008 14:47

Postprzez grzel » Śr, 13 sie 2008 12:45

Wrzuciłem ostatnio do telefonu program Garmin Mobile XT ver. 4.10.00ws
Telefon - SPV C600 z Windows Mobile 5.

Spider napisał(a):Narzędzia -> Zarządzaj moimi danymi -> Zarządzaj -> Export.


U mnie brak ścieżki, tej zapisanej pogrubioną czcionką.
Jak mam wyeksportować do pliku .gpx zapisane ślady??

W tym wątku jest rozwiązanie podobnego problemu, ale.....

Ja mam komputer z zainstalowanym ubuntu. Pod wine MapSuorce działa i ma już odpowiedni wpis w rejestrze. Po podłączeniu telefonu do kompa jako dysk usb - widzi tylko zainstalowane mapy. W trybie ActiveSync nie podłącze telefonu bo po prostu nie można, pod wine, zainstalować tej aplikacji. Przy instalacji sypie błędami. :(

Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
Garmin Nuvi 250W + UMP-pcPL
grzel
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): N, 27 lip 2008 13:04

Postprzez rafikk » Śr, 13 sie 2008 14:16

Plik GARMIN_ARTE.NVM zawiera ślady, tylko chyba nie programu który potrafiłby je skonwertować na coś rozsądniejszego - a przynajmniej ja nie znalazłem.

Może powinieneś zainstalować VMWare czy VirtualBoxa i odpalić winde z mapsource....

Chyba gdzieś na www.gpsmaniak.com widziałem opisy programów które udają gps's garmina, ale potrafią też nagrać ślad i wyexportować do czego chcesz.
rafikk
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 24 lis 2007 11:02

Postprzez grzel » Pt, 15 sie 2008 22:23

Znalazłem rozwiązanie które mnie zadawala :D

Wszystkie dane zapisywane są w pliku Garmin/gpx/current.gpx
Wystarczy go skopiować do komputera, a potem najzwyczajniej w świecie uruchomić pod MapCourse. :D
Garmin Nuvi 250W + UMP-pcPL
grzel
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): N, 27 lip 2008 13:04


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość