Garmin do navi 2008

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Garmin do navi 2008

Postprzez pilot » Cz, 28 sie 2008 14:49

:D Witam kolegow jestem tu poraz pierwszy co dopiero zalogowalem sie, kolega z pracy mi polecil zachwalal i mam pytanie czy ktos ma czy juz zrobil wgrywajac garmina do navi 2008 i czy bedzie dzilac prosilbym jesli komus sie udalo to moze poleci mi liknt z pelna instalacja do tej navigacji [/url][/list][/list][/code][/quote]
pilot
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 28 sie 2008 13:59

Re: Garmin do navi 2008

Postprzez beetle-m » Cz, 28 sie 2008 14:55

pilot witaj. Wybacz ale czy Ty wiesz, o czym sam piszesz ? Zupełnie mylisz dwa podstawowe pojęcia.

Dla przykładu: nie tankuje się samochodu do paliwa.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Postprzez Magnoom » Cz, 28 sie 2008 14:57

Witam na forum

Niestety z Twojej wypowiedzi niewiele rozumiem i nie wiem na czym polega problem. Domyślam się, że masz jakiś odbiornik GPS firmy Garmin (pewnie któryś z serii nuvi) i zależy Tobie na wgraniu mapy, zapewne City Navigator Europe NT 2008. Czy tak :?:

Proszę bądź bardziej precyzyjny w opisywaniu problemów, a na pewno szybko otrzymasz odpowiedź.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez pilot » Cz, 28 sie 2008 19:09

Sory zle napisalem macie racje a chodzi mi o to ze mam nawigacje typu navia 2008 z seri Akiry i na nia chcialbym wgrac mape GARMINA czy sie da i czy bedzie dzialac :D
pilot
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 28 sie 2008 13:59

Postprzez PouchX » Cz, 28 sie 2008 19:23

Da się.
Ale niestety instrukcji jak to zrobić na tym forum nie otrzymasz.. bo jest to sprzeczne z zasadami tutaj panującymi.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Azzie » So, 30 sie 2008 10:58

Da się, ale to bardzo karkołomne zadanie. Na Windows Mobile jest przeznaczony Garmin Mobile XT, a na Twoim PNA jest system Windows CE, do tego zablokowany. Garmina Mobile XT można wymieszać ze starszym softem Garmina i jakoś odpalić, ale traktowałbym to bardziej w kategoriach ciekawostki niż porządnej nawigacji na której można polegać.

Tak jak powiedział PouchX, procedura zwykle jest stosowana do kradzieży oprogramowania, więc nie spodziewaj się tutaj tutoriala. A jeśli po prostu kręci Cię grzebanie w sprzęcie i sofcie, to potrzebne informacje znajdziesz na innych specjalistycznych forach poświęconych PNA na Windows CE.
Obecnie:Garmin 3590LMT z City Navigator Europe - trasa
Garmin 62S z Topo Switzerland v3 - outdoor
Dawniej:Garmin Vista, 60CS, Oregon 300 i inne
Avatar użytkownika
Azzie
Radny
 
Posty: 913
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 1:20
Lokalizacja: Zurich

Garmin do navi 2008

Postprzez veneda » So, 30 sie 2008 22:31

Miałem problem z iPAQ'kiem, tyle, że chodziło o coś innego. Mam do niego moduł GPS na bluetooth, którego oprogramowanie mobile XT nie tolerowało, żądając modułu GARMINA. Nie bardzo wiedziałem co robić. Kończy mi się licencja na AutoMapę, chciałem się więc "przesiąść" na Garmina. No ale co robić? kupić moduł Garmina (ok. 300 zł) Poszedłem do salonu Garmina, Pan włożył kartę SD z GPMapą i okazało się, najnowsza wersja XT pod Win CE toleruje dowolny moduł GPS na bluetooth. MOJA RADA: PRZEJDŹ SIĘ ZE SPRZĘTEM DO SALONU GARMINA, powiedz o co chodzi. Włożą kartę do twojego sprzętu i dowiesz się czy windowsy są zablokowane czy nie i czy to w twoim urządzeniu będzie działać. To nic nie kosztuje a będziesz miał pewność. Pozdrawiam.
veneda
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 25 maja 2008 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez popej » N, 31 sie 2008 0:15

Przypuszczam, że Twój iPAQ ma Windows Mobile. W tym wątku chodzi o WindowsCE, więc najprawdopodobniej piszesz o innym problemie.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Garmin do navi 2008

Postprzez veneda » Wt, 02 wrz 2008 22:29

W rzeczy samej masz rację Win Mobile i CE to nie to samo więcej napisałem niż pomyślałem SORRY! Na koniec jeszcze jedno. Garmin zrobił XT na kilka platform, może i na CE, ale tego nie wiem. Może są tacy co wiedzą. Chętnie się jeszcze czegoś dowiem. :shock:
veneda
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 25 maja 2008 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin do navi 2008

Postprzez wikon » N, 16 lis 2008 17:12

Witam
Ja też szukam jakiejś informacji czy jest coś takiego jak Garmin po Windows CE
Pozdrawiam
Konrad
N95, GM XT 5.00.20, UMP-pcPL
Avatar użytkownika
wikon
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn, 03 lis 2008 13:55
Lokalizacja: Przeworsk / Podkarpackie

Re: Garmin do navi 2008

Postprzez ootomaszoo » Wt, 17 lut 2009 9:44

wikon napisał(a):Witam
Ja też szukam jakiejś informacji czy jest coś takiego jak Garmin po Windows CE


Działa i to bez problemów. Do prawidłowej pracy potrzebnych jest kilka bibliotek, które są dostępne ze stron MS, niemniej ktoś już zrobił wersję z wszystkimi potrzebnymi bibliotekami i znajdziesz go tutaj:Co wypada, czego nie wypada i co jest zabronione.wycięty link. Pamiętaj jednak, że jeżeli używasz oprogramowanie Windows Mobile XT ściągnięte bezpośrednio ze strony Garmina, to będziesz musiał wyposażyć się w zewnętrzny odbiornik GPS. Jeżeli masz oryginalny produkt na karcie SD, to nie ma problemu, porównaj sobie katalogi i przekopiuj brakujące pliki z archiwum. Również aktualizacje oprogramowania możesz spokojnie sam przeprowadzać w ramach wykupionej licencji np.: GMXT 5.10w -> GMXT5.20w przez ściągnięcie nowszej wersji ze strony producenta
Ostatnio edytowano Wt, 17 lut 2009 10:29 przez Zachu, łącznie edytowano 1 raz
Powód: żółta kartka ;)
DNX5280BT / NUVI 670 FM
Avatar użytkownika
ootomaszoo
Początkujący
 
Posty: 95
Dołączył(a): Cz, 13 gru 2007 10:39
Lokalizacja: ROKIETNICA

Re: Garmin do navi 2008

Postprzez ootomaszoo » Wt, 17 lut 2009 9:57

veneda napisał(a):W rzeczy samej masz rację Win Mobile i CE to nie to samo więcej napisałem niż pomyślałem SORRY! Na koniec jeszcze jedno. Garmin zrobił XT na kilka platform, może i na CE, ale tego nie wiem. Może są tacy co wiedzą. Chętnie się jeszcze czegoś dowiem. :shock:


W zasadzie Windows Mobile to nakładka na Windows CE, poniżej uproszczone różnice

Produkt...............Procesory................Modularność....Bez interfejsu użytkownika...spójność z API....Licencjodawca
Windows CE..........ARM, MIPS, x86, SH4......Tak......................Tak.......................NIE............Dystrybutorzy
Windows Mobile.....ARM..........................Nie.......................Nie.......................Tak............Microsoft
DNX5280BT / NUVI 670 FM
Avatar użytkownika
ootomaszoo
Początkujący
 
Posty: 95
Dołączył(a): Cz, 13 gru 2007 10:39
Lokalizacja: ROKIETNICA

Re: Garmin do navi 2008

Postprzez ootomaszoo » Wt, 17 lut 2009 16:53

Trochę się nie zgodzę z Zachu, na wycięcie linku, no chyba, że w archiwum (którego przyznaję się nie przeglądałem był jakiś kg lub coś podobnego). Dlaczego się nie zgodę:
1. Dogranie brakujących bibliotek nie powoduje naruszenie własności intelektualnej produktu, przy czym biblioteki są udostępnione przez producenta oprogramowania.
2. Sami na forum umieściliście zmutowaną wersję MapSourca, a to wydaje mi się o wiele dalej idąca modyfikacja, no chyba że MS jest w GPL, ale o tym nie słyszałem

Niemniej przyjmuję do wiadomości i nie będę więcej poruszać zagadnienia GMXT na WinCE - piłka po stronie Garmina
DNX5280BT / NUVI 670 FM
Avatar użytkownika
ootomaszoo
Początkujący
 
Posty: 95
Dołączył(a): Cz, 13 gru 2007 10:39
Lokalizacja: ROKIETNICA


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości