Garmin Mobile XT do HTC

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Garmin Mobile XT do HTC

Postprzez yaris » Wt, 21 paź 2008 23:00

Witam
Mam kilka pytań odnośnie Smartphonow
chciałem zapytać czy Garmin Mobile XT Mapa Europy będzie pasował do HTC S740
obecnie posiadam Nawigacje Garmin nuvi 750
czytając o Garmin Mobile XT Mapa Europy stwierdziłem ze masz praktycznie wszystkie takie same funkcje jak ja mam w Nuvi 750
miedzy innymi dla tych funkcji kupiłem navi 750 :
- możliwość zapisania kilku tras
- rejestracja śladu
- dodawanie punktów pośrednich do trasy
to teraz pytanie jaki jest sens mieć nawigacje ( samą ) jak można mieć nawigacje w Smartphonie i to z takimi samymi funkcjami
tylko czy Garmin Mobile XT będzie pasował i działał na HTC S740
Jak ci mapa nie pomoże to cię Garmin wspomoże.
Obrazek
Avatar użytkownika
yaris
Bywalec
 
Posty: 133
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 1:21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Garmin Mobile XT do HTC

Postprzez GPS Maniak » Śr, 22 paź 2008 11:23

yaris napisał(a):to teraz pytanie jaki jest sens mieć nawigacje ( samą ) jak można mieć nawigacje w Smartphonie i to z takimi samymi funkcjami

Jaki sens? Podstawowy :wink:

Po tym jak żona zarekwirowała mi moją dwusetkę miałem nadzieję, że komórka rozwiąże moje problemy nawigacyjne. Niestety przyzwyczajeniego do ekranu NUVIego zrobiło swoje i pomimo, że mój Asus ma większy ekran niż HTC S740 (mam 2,8'), jakoś nie zaakceptowałem tego rozwiązania i ..... kupiłem Nuvi 205 :D Być może to kwestia wieku? Nie wiem, ale osobiście przesiadkę z Nuviego na komórkę - zwłaszcza na nieco dłuższych np. "europejskich" trasach uważam za zły pomysł. To nie ten komfort ... Zresztą nie tylko o wielkość ekranu chodzi. Jasność ekranu w Asusie też mocno odstaje od jasności NUViego. Niby drobiazg. Ale przy kilku takich drobiazgach .........

Poza małym i ciemniejszym ekranem problemem jest jednoczesne prowadzenie rozmów i nawigowanie. Nie wiem czy to cecha WM 6 czy telefonicznego softu ASUSA, a może złej konfiguracji całości? Może zabrakło mi cierpliwości na obadanie tematu? W każdym bądź razie odebranie rozmowy telefonicznej powodowało, że z ekranu znikała mapa pojawiał się ekran "telefonu", co przy jednoczesnym zamilknięciu "Jadźki" oznaczało że miałem telefon bez nawigacji :D Owszem, po zakończonej rozmowie telefonicznej wszystko wracało do normy, ale jak dla mnie był to wystarczający powód, aby na dłuższe trasy, zrezygnować z pomysłu "all in one". Przy dzisiejszych cenach elektroniki to nie ma sensu.

Natomiast zdarza mi się wykorzystywać komórkę w jazdach lokalnych. Tu taki mobilny (zawsze pod ręką) nawigator ma sens.

Oczywiście to tylko mój głos w sprawie. Znam zdania odrębne :wink:
yaris napisał(a):czy Garmin Mobile XT będzie pasował i działał na HTC S740

Nie próbowałem. Ale dlaczego miałby nie działać?

Owszem na moim Asusie GMXT chodzi dość wolno (wyraźne opóźnienia w odświeżaniu mapy) oraz zdarzało mu się przy trasach przekraczającyh 500km wyrzucić komunikat: "Błąd kalkulacji - Za mało miejsca w pamięci", no ale ja mam procesor 200MHz i tylko 64 MB pamięci RAMu. Należy założyć, że na HTC będzie śmiagać "kak toczno".

EDIT: Jeszcze coś. Wyobraź sobie, że współpasażerka będzie chciała wykorzystać fakt że masz telefon z WM i będzie chciała ułożyć sobie FreeCela, albo rozegrać roberka? Jak wówczas będziesz nawigował? :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Mobile XT do HTC

Postprzez yaris » Śr, 22 paź 2008 12:27

dzięki za wyjaśnienie w bardzo prosty sposób (zwłaszcza mi się podobało ostanie zdanie ;))
wiec chyba nie sprzedam swojej Garminki 750
Wiem ze nie na temat ale spytam jest sens uaktualnienia Garmina 750 Map europy z 2008 na 2009 ??
jakieś znaczące zmiany na mapkach się pojawiły ??
Jak ci mapa nie pomoże to cię Garmin wspomoże.
Obrazek
Avatar użytkownika
yaris
Bywalec
 
Posty: 133
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 1:21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Garmin Mobile XT do HTC

Postprzez GPS Maniak » Śr, 22 paź 2008 12:58

yaris napisał(a):jakieś znaczące zmiany na mapkach się pojawiły ??

Region, który sprawdzałem tzn. "trójkąt bermudzki" (pogranicze polsko słowacko ukraińskie) jest praktycznie bez zmian. Ukraina nadal licha, a Słowacja i Polska bardzo dobre pokrycie miała już w wersji 2008 i tu zmian nie dostrzegam. W nieco innym regionie - w ślad za Slovakia Roads v.6 pojawił się nowy odcinek autostrady na wysokości Tatranskiej Strby. To co widać na pierwszy rzut oka to kraje nadbałtyckie. Po prostu są :D W Polsce przybyło nieco POI (niezbyt dużo) i pojawiły się informacje o ograniczeniach prędkości.

Jest coś. Podobnie jak w GPMapie 2008.2 małe miejscowości (nie wszystkie niestety) bez siatki ulic mają drogę "przez wieś" z nazwą, a to oznacza, że np. taką wiochę jak Nasiczne można znaleźć przez: "Adres", a nie przez "Miejscowości".

Ale to faktycznie temat do innego wątku, który zresztą jest już otwarty od kilku dni ....
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Mobile XT do HTC

Postprzez yaris » Śr, 22 paź 2008 13:57

Jeszcze raz dzięki za odpowiedz
temat już jest otwarty ale nic konkretnego nie było
a tu dostałem odpowiedz konkretna na ten temat czego się spodziewać po aktualizacji 2009
wiec chyba sobie odpuszczę aktualizacje na 2009 jak na razie
(chyba ze będę się wybierała Szwecja, Dania itp. to zaktualizuje)
Jak ci mapa nie pomoże to cię Garmin wspomoże.
Obrazek
Avatar użytkownika
yaris
Bywalec
 
Posty: 133
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 1:21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron