Nokia N95 -pozycja

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Nokia N95 -pozycja

Postprzez Fickus » N, 09 lis 2008 16:52

Ciekawe spostrzeżenie; Nokia N95 ma wbudowany GPS. Zakładajac, że ma wgrany garmin mobile XT i mapę, można otrzymać informacje o swoim położeniu.
Wg zdrowego rozsądku podstawową (a przynajmniej dość ważną) funkcją powinna być możliwość wysłania tych współrzędnych np. SMSem. Ale do tej pory nie wiem czy taka możliwość istnieje...
Prosze o podpowiedź jak wysłać swoją pozycję w formacie textowym? tak aby można było tę pozycję wklepać do GPS i znaleźć właściciela telefonu.
Garmin 76CSx :-)
Avatar użytkownika
Fickus
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): Pt, 18 sty 2008 21:21

Re: Nokia N95 -pozycja

Postprzez frasun » Pn, 10 lis 2008 9:35

Powinna wysyłać pozycję zarówno w formacie odczytywalnym przez człowieka, jak i w formacie czytanym przez GPSy garmina.
Standardowo to informacja "Jestem Tutaj i współrzędne"...
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Nokia N95 -pozycja

Postprzez Fickus » Pn, 10 lis 2008 21:16

Bzzrrzzssszaraz...
Ja właśnie przypuszczam że powinna, ale nie mogę takiej działającej możliwości znaleźć... Jeżeli ktoś jakąś metodę przećwiczył to proszę o podpowiedź :-)
Garmin 76CSx :-)
Avatar użytkownika
Fickus
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): Pt, 18 sty 2008 21:21


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości