Mobile XT gubi ustawienia

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez erjot » So, 07 lut 2009 22:32

Witam wszystkich na Forum! :)

Mój Mobile XT 5.00.20 od czasu do czasu (raz na kilkanaście uruchomień) lubi "strzelić focha" i zresetować swoje ustawienia. Wtedy po uruchomieniu aplikacji pojawia się seria pytań o o język, jednostki, prośba o zaakceptowanie licencji itd. Diabli biorą lokalizację domową, pracowicie zapisane punkty i wyniki ostatnich poszukiwań. Przyznam szczerze, że po trzeciej czy czwartej tego typu hecy, zaczyna mnie to trochę drażnić. :evil:

Przeglądałem różne fora w poszukiwaniu informacji na ten temat, lecz ledwie w kilku miejscach znalazłem wzmiankę na ten temat - bez większego odzewu. Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? :?:
Garmin Dakota 20, nüvi 2360LT
Avatar użytkownika
erjot
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): So, 07 lut 2009 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez mat17a » N, 08 lut 2009 0:55

podejrzewam, że to wina jakiejś mapy. Jakie masz wgrane? u mnie mapa UMPpcPL powodowała rożne błędy, usunąłem ja i już jest wszystko porządku
GPS BT-Q816 chipset MTK), Garmin Mobile XT, HTC Tornado (SPV c600) ,Windows mobile 6.1
mat17a
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): N, 01 lut 2009 9:10

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez erjot » N, 08 lut 2009 12:22

Podejrzewasz, że mapa mogłaby w ten sposób gryźć się z GMXT? :roll:

U mnie UMP działa bez zarzutu. Dotychczas testowałem GPMapę 2008.3 + Topo 100 PL wraz z mapą bazową Garmina. Teraz bawię się także innymi.
Garmin Dakota 20, nüvi 2360LT
Avatar użytkownika
erjot
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): So, 07 lut 2009 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez mat17a » N, 08 lut 2009 21:56

Nie podejrzewam tylko tak u mnie było, miałem UMPpcPL, nie moglem wyszukiwać miast, ogolnie jakos to wszystko dziwnie chodziło... cos mnie podkusiło i ja wyrzuciłem..i wszystkie bóle Garmina znikły :) . Korzystam teraz GPMAPY. Ta mapa UMPpcPL - zachwalają ja wszyscy.... ale przepraszam ze to powiem... dla mnie jest mało użyteczna. w moim regionie są same błędy,,, i to niestety dość poważne co uniemożliwia normalne funkcjonowanie mapy :/. Zgłosiłem błędy ale niestety nikt tego nie poprawił, sam chciałem.. ale uwierz mi nawet nie wiem jak wysłać poprawioną wersję.
GPS BT-Q816 chipset MTK), Garmin Mobile XT, HTC Tornado (SPV c600) ,Windows mobile 6.1
mat17a
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): N, 01 lut 2009 9:10

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez wodnik7 » N, 08 lut 2009 22:04

mat17a napisał(a): Ta mapa UMPpcPL (..) w moim regionie są same błędy,,, i to niestety dość poważne co uniemożliwia normalne funkcjonowanie mapy :/. Zgłosiłem błędy ale niestety nikt tego nie poprawił, sam chciałem.. ale uwierz mi nawet nie wiem jak wysłać poprawioną wersję.


Drogi Macie, a gdzie zglosiles? znasz ump.waw.pl? flyspray? lub na tym forum? lub formularz www?

Jakos nigdy nie zdarzylo sie, by ktos zignorowal zglaszanie "samych bledow"..
Pozdrawiam, Michal
GPSMAP 60CS, StreetPilot c510, nuvi 255wt, CNE 2008-2010, ump, topo_100 i dalsze..
wodnik7
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:10
Lokalizacja: Berlin/Gdańsk

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez Artur » N, 08 lut 2009 22:41

mat17a napisał(a):miałem UMPpcPL, nie moglem wyszukiwać miast
Frasun już nie ma siły to ja odpowiem (a raczej zapytam). Przeczytałeś jaka wersja UMP jest odpowiednia dla Twojego odbiornika?
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez mat17a » N, 08 lut 2009 23:00

wodnik7 napisał(a):Drogi Macie, a gdzie zglosiles? znasz ump.waw.pl? flyspray? lub na tym forum? lub formularz www?
Jakos nigdy nie zdarzylo sie, by ktos zignorowal zglaszanie "samych bledow"..

zgłaszałem na tej stronie: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/form.html wszystko dokładnie opisałem. Błąd został zgloszony, pojawiła się informacje o prawidłowym wysłaniu zgłoszenia - i nic....
Kod: Zaznacz cały
"Uwaga: formularz jest w fazie testowej, prosimy o wyrozumiałość."
<- może dlatego ?
Artur napisał(a):Frasun już nie ma siły to ja odpowiem (a raczej zapytam). Przeczytałeś jaka wersja UMP jest odpowiednia dla Twojego odbiornika?

Starznie się mnie czepiacie :/ po prostu nie specjalnie mi działa, może po prostu takiego mam pecha? jak patrzę na mapę UMPpcPL to widzę ze w całym moim rejonie jest "czysto" w porównaniu do innych regionów.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano Pt, 06 mar 2009 11:46 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono BBCode w cytatach
GPS BT-Q816 chipset MTK), Garmin Mobile XT, HTC Tornado (SPV c600) ,Windows mobile 6.1
mat17a
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): N, 01 lut 2009 9:10

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez Artur » N, 08 lut 2009 23:14

mat17a napisał(a):jak patrzę na mapę UMPpcPL to widzę ze w całym moim rejonie jest "czysto" w porównaniu do innych regionów.
To może przestań być taki tajemniczy i napisz co to za rejon. Nie wszystkie wrzutki z formularza są zrobione - zajrzyj może na http://ump.fuw.edu.pl/flyspray/index.php i zobacz co się dzieje z Twoim zgłoszeniem - możesz tam też dodać inne swoje uwagi.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez mat17a » N, 08 lut 2009 23:18

nie ma go... zgłaszałem je 6.02
GPS BT-Q816 chipset MTK), Garmin Mobile XT, HTC Tornado (SPV c600) ,Windows mobile 6.1
mat17a
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): N, 01 lut 2009 9:10

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez Artur » N, 08 lut 2009 23:30

mat17a napisał(a):nie ma go... zgłaszałem je 6.02

Zapewne jest, tylko zamknięte bo zrobione. Sprawdź tutaj i tutaj. To któreś z tych?
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez erjot » N, 08 lut 2009 23:44

mat17a napisał(a):jak patrzę na mapę UMPpcPL to widzę ze w całym moim rejonie jest "czysto" w porównaniu do innych regionów.

Nawigacja ma być w końcu najbardziej użyteczna w rejonach, które nie są Ci znane. :wink:

A mnie się GMXT znowu wywalił. Na szczęście wyeksportowałem sobie wcześniej wszystko do pliku GPX...
Garmin Dakota 20, nüvi 2360LT
Avatar użytkownika
erjot
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): So, 07 lut 2009 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez mat17a » Pn, 09 lut 2009 0:21

Artur niestety żadne z nich... chyba ten formularz nie do konca działa jak powinien...

erjot, hmm.. zapisz sobie folder Garmin z pamięci wewnętrznej i na wszelki wypadek z karty SD (ale chyba już to zrobiłeś). Daj mu Hard reset i ok. Po włączeniu HTC poprosi cie o zainstalowanie Garmina, zatwierdzasz, kopiujesz wcześniej zachowany folder na pamięć wewnętrzna i jest ok ;P ,zawsze pomaga (jeśli to nie wina mapy)

PS widze ze masz podobny GPS jak ja ,zobacz na PW i odpisz
Ostatnio edytowano Pn, 09 lut 2009 0:25 przez mat17a, łącznie edytowano 1 raz
GPS BT-Q816 chipset MTK), Garmin Mobile XT, HTC Tornado (SPV c600) ,Windows mobile 6.1
mat17a
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): N, 01 lut 2009 9:10

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez Artur » Pn, 09 lut 2009 0:25

To znaczy, że musiałeś coś źle zrobić. Popraw się. Może lepiej bezpośrednio z flyspray'a.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez mat17a » Pn, 09 lut 2009 0:54

hmm... Przyjrzałem się UMPpcPL na WWW sprawdziłem to co wysłałem, i mimo ze nigdzie nie było to napisane to jednak ktoś to poprawił. A teraz piszę dlaczego tego nie zauważyłem: Zmiany które zgłosiłem, pojawiają się dopiero na skali 1:14K powyżej dalej są widoczne stare nazwy... czyli poprawione ale nie do końca...
GPS BT-Q816 chipset MTK), Garmin Mobile XT, HTC Tornado (SPV c600) ,Windows mobile 6.1
mat17a
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): N, 01 lut 2009 9:10

Re: Mobile XT gubi ustawienia

Postprzez Ajger » Pn, 09 lut 2009 7:40

erjot
Na 99% masz jakiś błąd w plikach użytkownika. Nie mam w tej chwili pod ręką pocketa, ale to są pliki z rozszrzeniem NMV (chyba, albo jakoś tak). Rozwiązanie problemu jest proste. Pobierz do MapSource z odbiornika wszystkie punkty, ślady, trasy, zapisz do pliku (z tego co piszesz, to już to zrobiłeś, ale upewnij się jeszcze, że masz wszystko). Następnie wywal te pliki (nmv) i uruchom GMXT. Jeśli się nie uruchomi, to zainstaluj ponownie swójm program. Będziesz musiał go na nowo skonfigurować, ale już nie będzie błędu w plikach i program będzie działać OK.
Po skonfigurowaniu podłącz do kompa, otwórz w MS plik z Twoimi danymi i wyślij je do odbiornika.
Sprawdzone doświadczalnie :P
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Następna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości