Mobile XT Symbian N73 - wolne wyświetlanie mapy

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Mobile XT Symbian N73 - wolne wyświetlanie mapy

Postprzez ulzana » Śr, 11 mar 2009 17:51

Witam, moze moje pytanie zabrzmi dziwnie ale co mi tam, chciałbym w jakiś sposób odchudzić mapę do garmina XT, np ( POLSKI) mam na myśli zmiejszenie jej wielkości w "mb" ,tracąc jakieś niepotrzebne pixele, coś podobnego w stylu zmiejszania wielkości jpg. Pytam bo w N73 jak poustawiam większe etykiety i lepszą dokładność mapy to mi sie bardzo przycina, pomyslałem że jak zmieni sie ilość kolorów w mapie to przy włączeniu najlepszej dokładności mapy powinna śmigać aż miło.:). Proszę o podpowiedzi u sugestie, przeniesienie lub usunięcie posta jak narusza regulamin. Pozdrwaiam
Ostatnio edytowano Śr, 18 mar 2009 22:42 przez wojtek, łącznie edytowano 2 razy
Powód: zmiana tytułu
ulzana
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 14 lis 2008 20:43

Re: Jak odchudzić mapę ???

Postprzez wojtek » Śr, 11 mar 2009 18:45

To zależy, którą mapę masz na myśli. Własną ? czy coś gotowego?
W drugim przypadku można przyjąć, że odpowiedź brzmi "nie da się"

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak odchudzić mapę ???

Postprzez popej » Śr, 11 mar 2009 19:17

W gotowej mapie można kombinować z plikiem TYP. Usunąć go całkiem w nadziei, że standardowy wygląd będzie prezentowany sprawniej albo odwrotnie, w TYP-ie przyblokować widoczność niektórych elementów (o ile się da, bo już nie kojarzę, jakie są możliwości).
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak odchudzić mapę ???

Postprzez wojtek » Śr, 11 mar 2009 20:20

Mapa bez pliku typ jest żwawsza, jego obecność niestety źle wpływa na szybkość wyświetlania.
Nie wiem którą mapę ma na myśli pytający, ale jeśli jest to GPMapa to bez pliku typ wygląda fatalnie. I tak kółko niemożności się zamyka :(
No chyba, że ma na myśli UMP. Wtedy bez typ'u będzie lepiej i moim zdaniem ładniej :wink:

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak odchudzić mapę ???

Postprzez Spider » Śr, 11 mar 2009 21:25

Zamiast kombinować z mapą proponuję Ci zmienić widok mapy z perspektywy na 2D (według kursu). Wtedy przycinanie w Mobile XT będzie o wiele mniejsze. A jeśli chodzi o mapę to w Mobile XT lepiej używać wersji nie-NT niż NT bo działa płynniej - tak w każdym razie jest w przypadku GPMapy.
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak odchudzić mapę ???

Postprzez ulzana » Cz, 12 mar 2009 6:52

Dzięki za zainteresowanie, mam zainstalowanego (teraz) Garmina 4.10.60 z GPMapa_2008.2_img Polski w Noki N73, przed nią miałęm zainstalowaną wersję 5.0.0 ale zdecydowałem się przeinstalować na starszą wersję w nadzieji ze bedzie działać szybciej. Szukałem tego pliku "Mapa bez pliku typ jest żwawsza" ale chyba on nie dotyczy mojej wersji, "Zamiast kombinować z mapą proponuję Ci zmienić widok mapy z perspektywy na 2D (według kursu)." Dziś nie bede miał okazji nigdzie jechać ale jutro szykuje mi się dłuższa trasa więc sprawdze, dzięki za podpowiedzi,może coś jeszcze podpowiecie:). Pozdrawiam
ulzana
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 14 lis 2008 20:43

Re: Jak odchudzić mapę ???

Postprzez beetle-m » Cz, 12 mar 2009 8:09

Proponuję dla testu zmniejszyć szczegółowość wyświetlania map (normalnie lub mniejsza).
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Jak odchudzić mapę ???

Postprzez wojtek » Cz, 12 mar 2009 11:02

ulzana napisał(a):Szukałem tego pliku "Mapa bez pliku typ jest żwawsza" ale chyba on nie dotyczy mojej wersji,
Dotyczy każdej legalnej kopii GPMapy :evil:
Po zarejestrowaniu swojej kopii na stronie producenta, możesz ściągnąć wersję instalacyjną.
Ta po instalacji na PC korzysta z pliku typ. Plik ten można wyłączyć poprzez usunięcie stosownego wpisu w rejestrze. Wówczas mapa wysłana do urządzenia nie będzie z niego korzystała. Tym nie mniej jak juz pisałem, wygląd GPMapy bez pliku typ jest zły.
Rada Spider'a jest bardziej skuteczna dla słabszych urządzeń.

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości