Navitel - zamiast Que i Mobile XT

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Navitel - zamiast Que i Mobile XT

Postprzez Artur » Śr, 20 cze 2007 12:45

Witam

Nie wiem czy pamiętacie nieźle zapowiadający się program Russa? Pięknie wyewoluował http://www.navitel.su/
Właśnie wziąłem się za testowanie. Początkowo przeraził mnie rosyjski, ale szybko sobie przypomniałem co i jak.
Que siada pod każdym względem (nic dziwnego to godny szacunku zabytek) ale i Mobile XT też jest pobity na głowę (pomijając brak konieczności stosowania odbiorników garmina tu jest super trip computer i kilka innych bajerów.
Dla chcących próbować - wersja demo plik CAB dla ppc lub instalacja przez activesync. Jak w russie ma ograniczenie do 100kb. Mapy routowalne przygotowujemy w mapedit (pamiętamy o ograniczeniu wielkości mapy) jak dla garmina (z generowaniem węzłów dla routigu) i zapisujemy jako navitel nmt. Czyta oczywiście i pliki img, ale chyba nie działa na nich routing (u mnie nie zadziałał). Nie mając źródeł można oczywiście zrobić sobię mapkę z img'a usuwając wszystkie warstwy powyżej 0 i odpowiednio rozmieszczając pozostałe obiekty na warstwach - ale to już do działu tworzenie map :). Głosy można sobie samemu podłożyć bo to pliki wav i ładniej będzie mówił po polsku niż np garminowskie tłumaczenia z angielskiego - jednak rosyjski ma składnię bardziej zbliżoną do polskiego.
Program w pełnej wersji trochę kosztuje ale i tak mniej niż np. odbiornik gps10 garmina umożliwiający korzystanie z Mobile XT.

Pozdrawiam
Artur
Ostatnio edytowano Cz, 07 maja 2009 19:56 przez wojtek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: korekta tytułu
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Zamiast Que i Mobile XT

Postprzez Artur » Śr, 27 cze 2007 11:28

Artur napisał(a):Que siada pod każdym względem (nic dziwnego to godny szacunku zabytek)


W związku z pytaniami o Que tu i na preclach chciałem ponownie zachęcić do testowania. Mnie po kilku dniach naprawdę się podoba - interfejs udało mi się zmusić do korzystania z ludzkiego języka a rosyjskie komunikaty głosowe nawet mi się podobają.
Ważne dla UMP-owców: Routing działa bardzo dobrze także przy wyłączonym przyciąganiu do drogi, ślad zapisuje co sekundę, co w przeciwieństwie do Que pozwala dokładnie zapisywać ślady, (jeśli z Que korzysta się GPSProxy by Wsian to ten problem znika bo można włączyć przyciąganie, ale wtedy nie widzimy na bieżąco większych rozbieżności).
Dla zachęty kilka zrzutów ekranu:

Menu:

Obrazek

Wyszukiwanie:

Obrazek

Mapa 3D:

Obrazek

Routing w nocy:

Obrazek

Szczegóły trasy:

Obrazek

Ustawiane pola Trip Computera:

Obrazek

Pozdrawiam
Artur
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Postprzez marwaldor » Pt, 28 wrz 2007 19:39

tzn jak zmusiles do ludzkiego jezyka?
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Postprzez Artur » Pt, 28 wrz 2007 21:00

marwaldor napisał(a):tzn jak zmusiles do ludzkiego jezyka?

Pisząc "ludzkiego" miałem na myśli angielski zamiast rosyjskiego ;)
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Postprzez marwaldor » Pt, 28 wrz 2007 21:05

oki jak zmusiles do angielskiego :)
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Postprzez marwaldor » Pt, 28 wrz 2007 21:10

poniewaz zassalem - chce testnąć - ale cyrylica mnie rozwala :)
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Re: Zamiast Que i Mobile XT

Postprzez Artur » Pt, 31 paź 2008 22:40

Odświeżam wątek, bo właśnie ukazała się nowa wersja w której wreszcie widzę sensowne zastosowanie dla 3D:

Obrazek

To zrobiłem tak na szybko. Muszę jeszcze trochę pobawić się nowym mapeditem i pokażę jakąś ciekawszą rampę ;)

P.S
Od dawna dla siebie generuję wersję UMP-pcPL dla navitela, gdyby ktoś był chętny to oczywiście udostępnię. Niestety działa tylko z kupionym programem bo mapki tworzą atlas a ich wielkość przekracza znacznie to na co pozwala wersja demo. Ale program jest niedrogi (niestety złotówka mocno spadła - niedawno można go było kupić za niewiele ponad stówkę)
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Zamiast Que i Mobile XT

Postprzez Artur » So, 01 lis 2008 2:03

Typowy ślimak w animacji:

Obrazek
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Zamiast Que i Mobile XT

Postprzez GPS Maniak » So, 01 lis 2008 2:40

I to jest 3D :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Zamiast Que i Mobile XT

Postprzez KrzysztofM » N, 02 lis 2008 20:16

Artur, a możesz podać link do wersji demo, bo w tej cyrlice nie potrafię się poruszać. Widzę, że jest to świetna alternatywa dla Que. Ciekawe jak będzie współpracować z iQue 5M.
Garmin iQue M5, Garmin nuvi 2360LMT + EcoRouteHD, Lumia 830, Dash Cam 20
KrzysztofM
Początkujący
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 26 maja 2008 17:05

Re: Zamiast Que i Mobile XT

Postprzez Artur » N, 02 lis 2008 20:42

A proszę bardzo:
http://www.gpsmoldova.com/navitel/download.html
To jest dokładnie to samo, co pełna wersja ale nie korzysta z atlasów i mapka do 100kb :(
Mapkę do testów najlepiej zrobić samemu mapeditem (choćby korzystając z funkcji "Trim map" i tnąc jakąś gotową mapkę z routingiem). Ja po testach zdecydowałem się kupić i nie żałuję, bo mam czyste sumienie korzystając z map dla PL, HU, RO i BG bo są w sieci dostępne niezłe mapki free tych krajów zrobione dla navitela. Ale nikogo nie namawiam - trzeba popróbować i samemu ocenić czy pasuje...
Jakiś starsze wersje (coś około 3.0) można gdzieś znaleźć w wersji nazwijmy to pracującej bez ograniczeń.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Zamiast Que i Mobile XT

Postprzez KrzysztofM » N, 02 lis 2008 22:56

Artur napisał(a):A proszę bardzo:
http://www.gpsmoldova.com/navitel/download.html
To jest dokładnie to samo, co pełna wersja ale nie korzysta z atlasów i mapka do 100kb :( ...


Dzięki. Szkoda tylko że dali takie dziwne ograniczenie wersji demo. Mogli zrobić tak jak to robi Garmin. Ale nic to, program działa, zaraz zrobię mapkę 100kb i potestuję. Może się okazać że jest to jedyny program działający na iQue M5 i korzystający z map Garmina poza iQue.
Garmin iQue M5, Garmin nuvi 2360LMT + EcoRouteHD, Lumia 830, Dash Cam 20
KrzysztofM
Początkujący
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 26 maja 2008 17:05

Re: Zamiast Que i Mobile XT

Postprzez Artur » Wt, 05 maja 2009 21:09

Pojawiła się nowa wersja 3.2.6.xxxx
Z ciekawostek - budynki 3D. Niestety najnowszy mapedit jeszcze nie pozwala na takie rysuneczki:
sshot002.png
sshot002.png (41.6 KiB) Przeglądane 14080 razy

Nie ma ulic, bo nie mam mapy Moskwy tylko bryły kilku budynków ;)
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Navitel - zamiast Que i Mobile XT

Postprzez ootomaszoo » Pt, 08 maja 2009 21:26

Ciekawe kiedy program obsłuży pliki IMG w wersji NT
DNX5280BT / NUVI 670 FM
Avatar użytkownika
ootomaszoo
Początkujący
 
Posty: 95
Dołączył(a): Cz, 13 gru 2007 10:39
Lokalizacja: ROKIETNICA

Re: Navitel - zamiast Que i Mobile XT

Postprzez witek_64 » Pt, 12 cze 2009 13:18

Ponieważ mój stary Legend cz/b mocno się zużył moralnie po 6 latach użytkowania, szukam jakiegoś softwarowego następcy, który by działał na mojej komórce (HTC touch pro z systemem WM 6.1). Interesuje mnie coś do turystyki pieszej, bo w samochodzie mam nawigację z Automapą. Wczoraj testowałem darmową obecnie Russę i program działał całkiem dobrze z jednym wyjątkiem - ikonka "Waypoint" to jakiś nieregularny "krzaczek". Zacząłem się więc przyglądać następcy Russy, czyli Navitelowi i muszę przyznać, że program mi się bardzo spodobał, ale z zaskoczeniem stwierdziłem, że najnowsza wersja (3.2) nie ma czegoś takiego, jak "mini-dashboard", czyli 3 konfigurowalnych pól na ekranie mapy, które wyświetlały interesujące nas informacje.
Czy ktoś wie skąd taka zmiana?
Zarówno Russa, jak i starsze Navitele to miały. Jak dla mnie to poważna wada, tego jakby nie było bardzo sympatycznego programu.
Szukałem jakichś informacji w sieci, ale jedyne forum Navitela jest po rosyjsku i choć należę do pokolenia, któremu bukwy nie są obce, to jednak czytanie w tym języku jest dla mnie dosyć męczące.
Byłem już zdecydowany na Navitela, ale ta zmiana jest jak dla mnie dyskwalifikująca, a ponieważ nie widzę, żeby wersja 3.1 była jeszcze dostępna, to chyba pozostaje mi tylko Russa :(
Pozdrawiam,
Witek

Garmin: Legend B&W, Oregon 450
Samochód: NavRoad + AutoMapa
Komórka_GPS: HTC Touch Pro
Avatar użytkownika
witek_64
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 12 cze 2009 11:46


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości