Mobile XT WM -> jak wgrać mapę topo

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Mobile XT WM -> jak wgrać mapę topo

Postprzez wojtek » Pt, 24 kwi 2009 12:01

asandrzej dość wyraźnie Ci napisał:
Funkcja MapSource w MXT uaktywni się, w momencie zainstalowana więcej niż jednej mapy szczegółowej.
Mam wrażenie, że Ty wysyłasz jedną ...

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Mobile XT WM -> jak wgrać mapę topo

Postprzez asandrzej » Pt, 24 kwi 2009 13:58

Witam.
Jeżeli mapa jest wyświetlona w /Zarządzaniu moimi danymi/ to, jeżeli jesteś w rejonie Krakowa skonfiguruj port komunikacyjny GPS i wyjdź na zewnątrz.
Na ekranie /Akwizycja satelitów/ zobaczysz łączność z satelitami a na mapie zostanie wskazana twoja pozycja.

Mapa bazowa jest wyświetlana na ekranie?

Domyślam się, że to pierwsza próba uruchomienia a wcześniej myślałem, że to problem z instalacja wymienionej w pierwszym poście mapy.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mobile XT WM -> jak wgrać mapę topo

Postprzez Makabra » Pt, 24 kwi 2009 19:22

wgrywam mape bazowa i nie wyswietla sie :) gps jest skonfigurowany i lapie sygnal. na wyswietlaczu pokazuje sie napis jakos " gotowy do nawigacji " ale na dole w rogu pisze " no map " pozycja gps jest ustalona tam w menu gps czyli podane sa wspolzedne mojej pozycji i ile satelit lapie. jeszcze raz sproboje najpierw wgrac mape bazowa a potem ump i zdam relacje
Makabra
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn, 20 kwi 2009 11:42

Re: Mobile XT WM -> jak wgrać mapę topo

Postprzez asandrzej » Pt, 24 kwi 2009 21:12

Na karcie w katalogu Garmin powimy być dwa pliki .img
GMAPBMAP /Mapa bazowa/
GMAPSUPP /mapa szczegółowa/
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mobile XT WM -> jak wgrać mapę topo

Postprzez Makabra » So, 25 kwi 2009 7:17

No jest jakis postep. dziala mapa bo zaczela sie pokazywac. ale nie do konca jednak to dziala, a mianowicie lapie sygnal i pokazuje mi ze jestem w australii i nie da sie w ogole po tej mapie poruszac. nie wiem czy to tak powinno byc bo na innych nawigacjach mozna sobie po mapie normalnie "zwiedzac" nawet bez zlapanego sygnalu
Makabra
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn, 20 kwi 2009 11:42

Re: Mobile XT WM -> jak wgrać mapę topo

Postprzez asandrzej » So, 25 kwi 2009 9:54

Witam.
Jeżeli ‘jesteś’ w Australii to znaczy, że GPS nie nawiązał ‘pełnej’ łączności z satelitami przy pierwszym uruchomieniu trzeba trochę dłużej poczekać nie tylko jak pokażą się słupki.
Nim złapie pierwszy raz fixa chyba wskazuje pozycję siedziby Garmin.
Ręcznie możesz ‘poruszać’ się po mapie /narzędzia> znajdź na mapie/
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mobile XT WM -> jak wgrać mapę topo

Postprzez Makabra » Pt, 01 maja 2009 9:38

Zlapanie satelity nie pomoglo :) ale znanazlem zupelnie inne rozwiazanie jesli by to kogos zainteresowalo. A mianowicie wyczailem fajny prosty w obsludze programik o nazwie Pocket Map Viewer ktory obsluguje garminowskie pliki *.img. Wgralem do niego kawalek tej mapy ump i chodzi jak w szwajcarskim zegarku:) i zostawia na mapie slad gps ktory sie ptoem zapisuje automatycznie.
Moze ktos wie jak taki slad zapisany w pliku mozna by naniesc na mape jako sciezka? bo wyczailem ze na mapie w jednym parku w ogole nie ma zaznaczonych deptakow wiec chetnie bym je naniosl ze sladu. Tak wyglada nazwa pliku 20090428162349.nme
Makabra
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn, 20 kwi 2009 11:42

Poprzednia strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości