Mobile XT WM - jak zaimportować ślad

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Mobile XT WM - jak zaimportować ślad

Postprzez nyce001 » Wt, 21 kwi 2009 8:19

Witam!

Mam pytanie odnośnie tras w garminie mobile xt 5. Podobny wątek się już pojawił ale odpowiedzi w nim nie ma ( viewtopic.php?f=9&t=4809 ).

Pobraną trasę w formacie gpx ze strony http://www.bikebrother.com/ride/mtbm_murowanag2009_mini mogę otworzyć w MS i wysłać do urządzenia jednak trasy nie widzę. Oczywiście tworzy sie katalog w folderze Garmin\GPX oraz jest tam wrzucany plik chyba userdata.gpx ale z poziomu aplikacji nic nie widać. Czytałem różne wątki na forum, o zmianach nazwy pliku na current.gpx, temp.gpx ale trasy nie można zaimportować. Także nie mogę znaleźć opcji "importuj gpx" na którą powołują sie niektórzy urzytkownicy.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Wt, 21 kwi 2009 9:02 przez wojtek, łącznie edytowano 4 razy
Powód: korekta tytułu
Samsung Omnia + Mobile XT
nyce001
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 21 kwi 2009 8:14
Lokalizacja: poznań

Re: witam i pytam!

Postprzez Spider » Wt, 21 kwi 2009 8:26

Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: witam i pytam! garmin mobile xt

Postprzez nyce001 » Wt, 21 kwi 2009 8:41

Poprawiłem się mam nadzieję.

Wątki przytoczone przez Pana przeczytałem już wcześniej i napisałem o tym w pierwszej wiadomości. Wersję aplikacji mam identyczną jak wersja w wątku "Import/Export pliku GPX pomiędzy MapSource a GMXT". Jednak podczas uruchomienia programu nie pojawia się pytanie czy importować plik.
Stąd pytanie co jeszcze mogę robić nie tak?

Urządzenie na którym mam zainstalowną aplikację to Samsung omnia z systemem windows mobile.
Samsung Omnia + Mobile XT
nyce001
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 21 kwi 2009 8:14
Lokalizacja: poznań

Re: mobile XT - problem z importem plików

Postprzez Zachu » Wt, 21 kwi 2009 8:51

To co pobrałeś to ślad nie trasa.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: mobile XT - problem z importem plików

Postprzez Spider » Wt, 21 kwi 2009 8:52

Nie wiem na 100% czy na Windows Mobile plik automatycznie zostanie zaimportowany (bo używam Symbiana). Jeśli tak się nie dzieje to musisz postestować bo ja jednoznacznej odpowiedzi nie jestem w stanie udzielić. Wgraj plik Current.gpx do katalogu Garmin\GPX. Uruchom Garmin Mobile XT. Wejdź do Narzędzia -> Zarządzaj moimi danymi -> Kliknij przycisk Zarządzaj -> Wybierz Importu GPX. Plik powinien się zaimportować poprawnie. Jeśli nie zadziała z Current.gpx to zmień na Temp.gpx i spróbuj ponownie.
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: mobile XT - problem z importem plików

Postprzez wojtek » Wt, 21 kwi 2009 9:00

Wczytujesz ślad do Mapsource, wysyłasz do urządzenia i potem:
Ustawienia -> zarządzaj moimi danymi -> ślady -> zobacz slady zapisane -> zobaczysz ślad o nazwie bilkebrother.com -> wybierz ten ślad -> Edytuj -> Wyświetl na mapie -> włączone.
Możesz wcześniej zmienic jego kolor, bo oryginalny jest prawie niewidoczny

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: mobile XT - problem z importem plików

Postprzez nyce001 » Wt, 21 kwi 2009 9:08

Dziękuje za odpowiedz..

Spider - tu wydaje mi się że jest problem. W wersji na WM w zakładce Zarz. Moimi danymi nie ma przycisku zarządzaj i importuj gpx. Nie mam telefonu z symbianem więc nie jestem w stanie sprawdzić.

Zachu/Wojtek - ślad? To dlaczego w MS otwiera go w zakładce track ( raczej trasa niż ślad )? I drugie pytanie od razu - w takim razie jak zaimportować ten ślad? Tak jak opisuje Wojtek robiłem i śladu nie mam. Jedyne ślady które posiadam to ślady zapisane przezemnie z poziomu nawigacji - pomijam juz mój kolejny problem że śladów tych nie mogę za chiny wyeksportować.

Wojtek - importowałeś ten ślad może na urządzeniu z WM?
Samsung Omnia + Mobile XT
nyce001
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 21 kwi 2009 8:14
Lokalizacja: poznań

Re: Mobile XT WM - jak zaimportować ślad

Postprzez Ajger » Wt, 21 kwi 2009 9:18

Kiedyś był problem tłumaczenia, ale dziś już chyba nie istnieje. Obowiązuje, że tak powiem standard:
track = ślad
route = trasa

Edit: A jeśli chodzi o import śladu do GMXT, to spróbuj go wysłać z MS jako ślad aktywny. Otwórz ten ślad w MapSource, zmień mu nazwę na Active log i dopiero wtedy wyślij. Poczytaj tu: http://www.gpsmaniak.com. O ile pamiętam tam jest to opisane.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: mobile XT - problem z importem plików

Postprzez wojtek » Wt, 21 kwi 2009 9:49

nyce001 napisał(a):Wojtek - importowałeś ten ślad może na urządzeniu z WM?
Właśnie tak zrobiłem 8) inaczej umiałbym udzielic Ci odpowiedzi. Mnie interesuje wyłącznie uzyskiwanie śladu z urządzenia do Mapsource czyli w odwrotnym kierunku :mrgreen:
Mój opis jest sprawdzony i działający i to w dodatku na Twoim konkretnym śladzie.

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Mobile XT WM - jak zaimportować ślad

Postprzez nyce001 » Wt, 21 kwi 2009 10:45

Wojtek - możesz mi podać wersje mobile xt oraz MS jakie masz zainstalowane?
Samsung Omnia + Mobile XT
nyce001
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 21 kwi 2009 8:14
Lokalizacja: poznań

Re: Mobile XT WM - jak zaimportować ślad

Postprzez wojtek » Wt, 21 kwi 2009 10:55

Mobile XT - 5.00.20
Mapsource - 6.15.3 Garniak Edition
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Mobile XT WM - jak zaimportować ślad

Postprzez asandrzej » Wt, 21 kwi 2009 11:39

Witam.
Śladzik może być bardzo cienki więc trudno go zauważyć zwłaszcza jak pokrywa się z drogą.
Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mobile XT WM - jak zaimportować ślad

Postprzez nyce001 » Wt, 21 kwi 2009 19:13

Witam!

Więc wróciłem do domu i przysiadłem po raz kolejny do garmina. Wgralem Wersję Garniaka, chyba szybciej czyta ślady z urządzenia. Co ciekawe ślad mi odbiera, wysłac go mogę ale nie widzę ani w śladach, ani w trasach.

Może inne pytanie, czy ma ktoś z Was jakiś plik z trasą żebym spróbował wysłac i zobaczyc czy trasę mogę otworzyc? Swoją drogą z tego co czytałem da sie konwertowac slad na trase?

Pozdrawiam
Samsung Omnia + Mobile XT
nyce001
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 21 kwi 2009 8:14
Lokalizacja: poznań

Re: Mobile XT WM - jak zaimportować ślad

Postprzez asandrzej » Wt, 21 kwi 2009 19:24

Proszę batdzo.Sprawdzony plik gpx. /ślad, trasa/.
W meny /Mapa>szczególowość map > zaznacz normalnie lub mniejszą szczegółowość/ Łatwiej będzie znaleźć ślad
Pozdrawam.
Edit: usunięte załączniki.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mobile XT WM - jak zaimportować ślad

Postprzez nyce001 » Cz, 23 kwi 2009 5:16

Witam!

Więc przysiedziałem znów z Garminem i jestem wygłupiony. Swoją drogą dzięki za ślad i trasę w pliku. Sprawa wygląda tak, że nadal nie mogę uzyskać oczekiwanego efektu. Co ciekawe w śladach nie pojawiają się wgrywane ślady, a jeśli są tam ślady zapisane przeze mnie z poziomu aplikacji garmin mobile xt to nie mogę ich ściągnąć do MS. Najśmieszniejsze jest to że jeśli wyśle dane do Garmina i potem je odbiorę, to widzę właśnie ten ślad który wysłałem. Czyli gdzieś tam siedzi ale aplikacja go nie widzi.
Pytanie jeszcze inne. Mam zapisane ślady z poziomu Garmina - gdzie one są przechowywane? Bo u mnie na pewno nie w katalogu GPX. Myślałem już o tym żeby jakoś podmienić ten ślad ale nie mogę znaleźć pliku w którym jest zapisany.

Pozdr
Samsung Omnia + Mobile XT
nyce001
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 21 kwi 2009 8:14
Lokalizacja: poznań

Następna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości