Mobile XT Symbian - błąd kalkulacji trasy (długiej)

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Mobile XT Symbian - błąd kalkulacji trasy (długiej)

Postprzez hajowatha » Śr, 13 maja 2009 12:36

Witam jest nowym człowiekiem na forum. I niestety mam problem z moim Garminem XT.
Jest on zainstalowany na Nokia N96.
Wybieram się do Francji i mam mapę całej Europy. niestety mój Garmin nie jest w stanie przeliczyć trasy z Polski do Francji.
Pokazuje brak wolnej pamięci przy przeliczaniu trasy.
Na terenie Polski i trasy do Czech sa wyliczane prawidłowo.
Czy istnieje możliwość zmiany ustawień tak, żeby było mozliwe wyznaczenie całej tarsy.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Ostatnio edytowano Śr, 13 maja 2009 12:38 przez wojtek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmiana tytułu
hajowatha
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 13 maja 2009 10:05

Re: Mobile XT Symbian - błąd kalkulacji trasy (długiej)

Postprzez GPS Maniak » Śr, 13 maja 2009 13:01

hajowatha napisał(a): niestety mój Garmin nie jest w stanie przeliczyć trasy z Polski do Francji.

Nie Garmin tylko Nokia :wink:
Na pocieszenie powiem, że mój Asus z GMXT w wersji na WindowsMobile nie potrafi tego zrobić na GPMapie nawet dla trasy Poznań - Lesko - przy ok. 20 MB wolnej pamięci RAM :oops:

No cóż. Aplikacje Garmina na niezależne platformy są bardzo zasobożerne jeżeli chodzi o pamięć i chyba nieco zbyt wymagające jeżeli chodzi o parametry procesora, co powoduje czasami kłopoty z odświeżaniem mapy. Wydaje mi się, że nie ma na to recepty. Jedyna rada to albo zmienić aplikację na TomToma, albo chcąc korzystać z map Garmina kupić NUVIego - np. w wersji 205 :wink:

Pomijam tu oczywiście możliwość kalkulowania trasy odcinkami. Upierdliwe, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi to co ma :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mobile XT Symbian - błąd kalkulacji trasy (długiej)

Postprzez Alferek » N, 17 maja 2009 6:40

Podziel sobie trasę na kilka kawałków - w końcu z grubsza będziesz wiedział jak jechać. Zaplanuj wcześniej trasę na papierowej mapie. A potem traktuj wbudowanego w komórkę GPSa jako asystent do tego byś nie przegapił zjazdu na autostradzie, czy też podczas dojazdu do samego celu.
I nie zapomnij włączyć na stałe zasilania do swojej komórki, bo GMXT to największy pożeracz baterii - nie musisz go nawet używać, bo i tak pożera.
хардваре: GPSMap60CSx, GPS12, Navibe GB735+Nokia E50, Akira 3512, Navigon 1300, Lark 35.7, Nokia E71, HTC HD2 z wgranym Androidem, GPS Holux 236+Ramos42. Nie mam tylko GPSa wbudowanego w kufel piwa.
софтваре: jakieś durne mapy :D.

Obrazek
Avatar użytkownika
Alferek
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:33
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron