[Mobile XT] Brak dróg w miejscu startu...

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: [Mobile XT] Brak dróg w miejscu startu...

Postprzez colnet » Cz, 04 cze 2009 17:38

Tak - po złapaniu fix'a to robię. XT tyczy mi trasę teraz do Opoczna - po prostej.... tj. normalnie daje błąd kalkulacji trasy - ale po odczekaniu ten komunikat znika sam i pozostają dwa przyciski - jedź i mapa - przełączam na mapa i jest trasa po prostej- a mapka wysłana z pominięciem Map Source bo się obawiam ze mimo że ją odinstalowałem i ponownie zainstalowałem że może być coś z nim nie tak - więc ściągnąłem mapkę UMP w formacie .img żeby wykluczyć Map Source. Z ostatnich doniesień :-) .. XT 4.00.10 bez mapki bazowej do Opoczna (ok. 100 km) trasę tyczy, ale bez nie ma zamiaru, do Wrocławia 360 km z mapką bazową tyczy i co dziwne - do Poznania 280 km - z mapką bazową - nie tylko nie tyczy, ale i Poznania nie znajduje / mapka UMP bez ogonków /. Uffff.... pomocy...
colnet
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 12 maja 2009 16:14

Re: [Mobile XT] Brak dróg w miejscu startu...

Postprzez colnet » Cz, 04 cze 2009 19:22

Może uściślę temat. Garmin Mobile XT tyczy trasy na mapach UMP do odległości max. 130 km. Zależy też od "złożoności" trasy - im bardziej złożona tym krótszą trasę może wytyczyć, np. jak jest złożona trasa to do 90 km wytyczy tylko. No i to wyświetlanie całej Europy - fatalne, pokazałem na fotkach wcześniej.
colnet
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 12 maja 2009 16:14

Re: [Mobile XT] Brak dróg w miejscu startu...

Postprzez Spider » Cz, 04 cze 2009 20:32

Trochę mnie dziwi to co piszesz. U mnie na UMP bez problemu wytycza trasę z Gdyni do Wrocławia. Fakt, kiedyś się wysypywał w okolicach Bydgoszczy, ale już od dawna wszystko jest ok.
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Mobile XT] Brak dróg w miejscu startu...

Postprzez colnet » Cz, 04 cze 2009 22:50

No tak wiem - u mnie jeszcze 10 dni temu chodziło wszystko OK - jeśli przeczytałeś. Nie tylko mapki UMP źle chodzą bo i oryginalne mapki Garmin'a tez to samo. Skoro już piszę to ostatnio wysłałem z mapki CNE2009 tylko mapkę Polski - i XT znajduje Leszno - ale trasę do niego tyczy po linii prostej....... . W ogóle jak zaczyna przeliczać trasę to idzie ten pasek idzie do wartości ok. 85% - w tym punkcie przystaje, czeka, po czym wypisuje mi tą nieszczęsną tabliczkę : Błąd kalkulacji trasy. Brak dróg w miejscu startu.
colnet
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 12 maja 2009 16:14

Re: [Mobile XT] Brak dróg w miejscu startu...

Postprzez colnet » N, 07 cze 2009 18:51

Czytając posty bliskie mojemu tematowi dochodzę do wniosku że drugi człon tego co komunikuje Garmin : " Brak dróg w miejscu startu" - może być powodowany niedostatkiem pamięci operacyjnej. Postanowiłem zatem drążyć temat na innym forum - tyle tylko że w temacie pamięci opartej na pliku swap. Niemniej jednak chyba nie wszystko jest w porządku z mapkami UMP-pcPL mam aktualnie tylko mapkę z :
ump.waw.pl -> więcej wersji -> (B3) plik GMAPSUPP.IMG EU NI
i nie wczytując żadnej trasy, a wciskając tylko przycisk '1" - który zmniejsza szczegółowość danego areału, ale za to powiększa wyświetlany areał - więc Europa - a raczej Polska, Niemcy, Skandynawia to jeden biały areał. Fotka w załączniku. Czyżby błąd w kompilacji mapek UMP ?.
Załączniki
europa.jpg
europa.jpg (21.17 KiB) Przeglądane 4135 razy
colnet
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 12 maja 2009 16:14

Re: [Mobile XT] Brak dróg w miejscu startu...

Postprzez Alf/red/ » Pn, 08 cze 2009 11:31

colnet napisał(a): ump.waw.pl -> więcej wersji -> (B3) plik GMAPSUPP.IMG EU NI
[...]Europa - a raczej Polska, Niemcy, Skandynawia to jeden biały areał.

Hm, Skandynawia coś-tam ma, ale Niemcy i Polska faktycznie są puste. Owszem, w pewnej chwili mieliśmy taką sytuację - ale z wersją roboczą, a że gmapsupp NI to jestem mocno zaskoczony. No i kiedyś - sugeruję tak czy owak ściągnąć dziś. Najlepiej za kilka godzin, bo właśnie produkuje się kolejna wersja.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Mobile XT] Brak dróg w miejscu startu...

Postprzez colnet » Wt, 09 cze 2009 7:58

Tak - ściągnąłem wieczorem tą nową mapkę. Pożyczyłem również mapkę CNE 2010 1 NT. Trochę się poprawiło. ale po kolei. Widzialność Europy jak wyżej - na mapce UMP się nie zmeniła, na mapce Garmin 2010.1 jest OK. Poprawa głównie w tyczeniu tras / czyli nie pamięć RAM telefonu była przyczyną /. Teraz o tyczeniu tras / wszystkie tyczone z W-wy Ursus - pokazałem w tabelce poniżej.

Na uwagę zasługuje porównanie że do dalekiego Calais trasa wyliczana jest na obu mapkach, a do Leszna - na UMP jest błąd wyliczania trasy, a CNE2010.1 NT trasę wylicza i pokazuje, więc na moje oko coś jest "nie hallo" z mapką UMP.
Załączniki
trasa2.gif
trasa2.gif (2.58 KiB) Przeglądane 4039 razy
colnet
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 12 maja 2009 16:14

Poprzednia strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość