Nokia N95 8GB - pytanie o GPS, mapy.

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Nokia N95 8GB - pytanie o GPS, mapy.

Postprzez michal2507 » Wt, 02 cze 2009 21:31

Witajcie !
Jestem Michał. Nokię N95 8GB dostałem i wiem, że ona ma funkcję GPSa, a dla mnie to dosyć ważne. Miałem kupić profesjonalny odbiornik, ale na razie poużywam to co dostałem. Otóż mam kilka pytań :
1) Czy możecie mi powiedzieć jak wgrać mapy do mojej komórki ? (jak to zrobić, czy potrzebne jakieś specjalne programy do wgrywania, gdzie w pamięci kom. mam to zapisać)

2) Potrzebuję wgrać mapy topograficzne, czy możecie mi jakieś polecić do tej Nokii ?
Czy ta kom. obsługuje formaty Garmina ? Czy muszę kupić jakieś mapy komercyjne czy może są dostępne w internecie jakieś mapy topo ?

3) Czy możecie mi powiedzieć do czego to jest ? I czy mi to jest potrzebne ?
http://www.allegro.pl/item641224148_naw ... _topo.html

4) Czy GPS w kom. ma funkcję zapisywania ulubionych/ciekawych miejsc ? Czy ma funkcję zapisywania śladu ?
Czy można zrobić sobie trasę na komputerze a potem przerzucić do kom. i jechać po tej trasie ? W jakim programie to robić ?

Pozdrawiam i bardzo przepraszam jeśli był już podobny temat
michal2507
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt, 01 sie 2008 9:05
Lokalizacja: Legnica i okolice

Re: Nokia N95 8GB - pytanie o GPS, mapy.

Postprzez Spider » Wt, 02 cze 2009 22:27

Ad. 1. Aplikacja Garmina na Symbiana to Mobile XT. Można ją kupić tylko na karcie pamięci i tylko z tą kartą będzie działać. Nokia N95 8GB nie ma wejścia na kartę pamięci tak więc nie użyjesz tego programu w swoim telefonie. Rozwiązaniem jest zakup zewnętrznego odbiornika Garmin GPS 10x gdzie na płycie jest dołączona aplikacja Mobile XT. Ale w takiej wersji będzie działać tylko z tym zewnętrznym odbiornikiem na bluetooth (z wewnętrznym od telefonu nie będzie działać).

Ad. 2. W aplikacji Mobile XT działają mapy topograficzne takie jak TOPO_PL_100, UMP-pcPL Topo, GPMapa Topo oraz wiele innych.

Ad. 3. To jest aplikacja Mobile XT na karcie pamięci ale ona nie będzie u Ciebie działać bo nie masz w telefonie wejścia na kartę pamięci.

Ad. 4. Mobile XT ma możliwość zapisu punktów, śladów, tras itp i eksportu na PC do programu MapSource.

Więcej o Mobile XT: viewtopic.php?f=9&t=5407
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości