Co potrafi Navitel Navigator?

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Co potrafi Navitel Navigator?

Postprzez GPS Maniak » Wt, 23 cze 2009 19:03

W zasadzie to liczę przede wszystkim na pomoc ..... Artura. Nie dość że używa Navitela, to jeszcze intensywnie UMP-uje, zatem jest człowiekiem jakiego potrzebuję :D

Otóż w nawiązaniu do wątku o przekłamaniach NUVIego/Colorado w wyglądzie POI ( viewtopic.php?f=14&t=6069 ) melduję, że w GMXT jest jeszcze gorzej. Tzn. spora część (dokładniej mówiąc wszystkie poza bodaj trzema wyjątkami) dwubajtowe punkty mapy zdefiniowane w pliku TYP nie wyświetlają się w ogóle (mam na myśłi mapę topograficzną przygotowaną narzędziami popeja) Po użyciu wyszukiwarki owszem punkt można odnaleźć i wówczas widzimy to, co nazywam syndromem NUVIego/Colorado. Tzn. pod kursorem widzimy ikonę z TYP wyświetlaną wraz z oryginalną ikoną Garmina.

Dyskutowaliśmy trochę z popejem na ten temat i doszliśmy do niezbyt ciekawych wniosków.
- albo na mapach topograficznych przejdziemy na punkty 3 bajtowe i wówczas problem wyświetlania zginie, ale zapewne pojawią się problemy z działaniem wyszukiwarki (w GMXT w "geograficznych" mamy "szczyty" - czy ta opcja znajdzie jakiegoś trzybajtowca? Wątpię :oops: )
- albo zrezygnujemy dla niektórych punktów z definicji TYP i wówczas owszem i wyszukiwarka zadziała i zobaczymy punkt, ale .... - w przypadku szczytu - ten standardowy niebiesko - biały "Kilimandżaro" zasłaniający pół mapy - brrr ....
- albo zostawimy tak jak jest, bo w końcu popej ma 60CSX ja Rino i u nas w zasadzie wszystko z grubsza działa :lol: :idea:

Jako urodzony optymista i leń jestem zdecydowanie za wariantem nr 3 - po co zmieniać coś jest (dla mnie) dobre :wink:
Ale i popej i ja mamy też komórki. Dlatego zastanawiam się jak to jest w Navitelu, którego nie znam w ogóle. Czy tam można zdefiniować wygląd własnych obiektów?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Co potrafi Navitel Navigator?

Postprzez Artur » Wt, 23 cze 2009 19:50

Nie bawiłem się, ale jest navitel skineditor - na pierwszy rzut oka tylko linie i polygony. Za to poi-e są w plikach png zatem można zrobić co się chce :D
Trzeba tylko znaleźć co jest co :(
Załączniki
POI_Group96-15181.png
POI_Group96-15181.png (4.38 KiB) Przeglądane 14222 razy
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Co potrafi Navitel Navigator?

Postprzez GPS Maniak » Wt, 23 cze 2009 19:56

Dzięki. Być może w wolnej chwili pobawię się programikiem :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Co potrafi Navitel Navigator?

Postprzez GPS Maniak » So, 23 lip 2011 12:11

@Artur. Zacząłem się bawić Navitelem w wersji na androida, z kompilacją UMPa Twojego autorstwa. Przy okazji dzięki za robotę - jak się spotkamy masz u mnie browara, albo i dwa :wink: :D

Chciałbym odgrzać temat grafiki.
Oczywiście mam świadomość w androidzie będzie wyglądało to inaczej niż WM, ale może przez analogię uda mi się coś wykombinować.

Nie instalowałem jeszcze SkinEditora, ale domyślam się, że efekt jego pracy siedzi w pliku Navitel.ns2 w katalogu Skins?
Pełna ścieżka na karcie: NavitelContent/Skins/Navitel.ns2 Czy to jest to?

Kolejna sprawa. Nie widzę nigdzie na karcie katalogu z plikami PNG czyli definicją punktów mapy. Podpowiedz, jak to wygląda w WM. W jakim katalogu siedzą pliki PNG?

Pytanie uzupełniające: czy można w Navitelu zarządzać jakoś mapami? Chodzi o to czy będę mógł mieć dwie mapy dla tego samego regionu? Wiem, że powinienem po prostu spróbować ....... ale może będziesz mógł coś podpowiedzieć bez mojego próbowania?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Co potrafi Navitel Navigator?

Postprzez popej » So, 23 lip 2011 12:23

Przyglądałem się Navitelowi na Androida i z opisów to wyglądało dziwnie. Nie wiadomo czy demo czy płatne, podobno obsługuje tylko format map nm3, którego nie ma w MapEdicie. I w rezultacie nie spróbowałem. Ale skoro Tobie działa, to chyba jest użyteczny? Skąd go wziąłeś?
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co potrafi Navitel Navigator?

Postprzez GPS Maniak » So, 23 lip 2011 12:29

Lepiej nie pytaj :wink: Wersja, którą posiadam obsługuje mapy nm2
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Co potrafi Navitel Navigator?

Postprzez GPS Maniak » So, 23 lip 2011 13:17

Z ciekawostek jakie zauważyłem, to fakt że program działa co prawda na danych GDB, ale np. export/import waypointów może odbywać się w formacie GPX, co pozwala na wymianę danych z aplikacjami rastrowymi. Można zatem spokojnie przy browarku to i owo odszukać w UMPie, zaznaczyć w postaci waypointów, po czym zaciągnąć to np. do MM Trackera (sprawdzone - działa jak trzeba). Wszystko to robione w spokoju, już podczas "wakacji" i to bez użycia komputera. W porównaniu do możliwości jakie mamy w outdoorowym Garminie to tylko proteza, ale lepszy rydz niż nic.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Co potrafi Navitel Navigator?

Postprzez asandrzej » So, 23 lip 2011 13:37

GPS Maniak napisał(a): Można zatem spokojnie przy browarku to i owo odszukać w UMPie, zaznaczyć w postaci waypointów, po czym zaciągnąć to np.


Może być to przydatne turystom posługującym się tylko nawigacją w telefonie.
Ostatnio edytowano So, 23 lip 2011 14:39 przez asandrzej, łącznie edytowano 2 razy
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Co potrafi Navitel Navigator?

Postprzez asandrzej » So, 23 lip 2011 20:46

popej napisał(a): Nie wiadomo czy demo czy płatne, podobno obsługuje tylko format map nm3, którego nie ma w MapEdicie. I w rezultacie nie spróbowałem. Ale skoro Tobie działa, to chyba jest użyteczny? Skąd go wziąłeś?


Ja mam wersję Navitel 3.5.0.165 pobraną kiedyś z strony producenta,
aktualna wersja to 5.0.01663 ( na stronie producenta)
zainstalowałem ponownie tą starszą wersję, działa z plikami nm2.

Komplikowałem różne mapy, ale ze względu na wyświetlanie, turystyczne mapy nie wyglądają najlepiej w tej aplikacji.

andrzej

Jest chyba problem z interpretacją szlaków ( z routingiem) jak pamiętam, są traktowane jako drogi wyższych kategorii, inne mapy wygadają bardziej jak mapa rastrowa,

Puszcza Piska.JPG


Przykład mapa Puszcza Piska.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości