kiedyś widziałem taki wątek o tym że nie można w garminach ustawić żeby dla przykładu były widoczne stacje benzynowe, ja dopiero ostatnio zwróciłem uwagę że u mnie do mniej więcej powiększenia 800 metrów widać wszystkie pomniki, kościoły i nekropolie, do tej pory jakoś nie zwracałem na to uwagi, mam nokię E71 z gpmapą 2008.2, jeżdżę zwykle na powiększeniu 200-300m w trybie 2D (3D się trochę muli) więc to, że np centra miast są usiane kościołami mi aż tak nie przeszkadza, choć stanowi to chyba przykład jakiegoś czarnego humoru że w nawigacji mogę zobaczyć najbliższy cmentarz a nie stację benzynową
zastanawiam się jednak czy skoro kościoły mogą się tak wyświetlać to czy można by je zamienić na dowolny inny typ poi? przy okazji sprawdziłem też mapsource, przy powiększeniu 1km widać już kościoły, reszta poi wskakuje przy 300 m
Q1: czy poziom przybliżenia przy którym wyświetlane jest rodzaj poi jest zaszyte w pliku .typ?
Q2: czy jest jakiś sposób żeby wszystkie poi działały od 200-300m w gmxt - tzn wyłączyć te kościoły i nekropolie przy wyższych powiększeniach?
Q3: czy można zamienić te kościoły na przykład na stacje benzynowe, serwisy samochodowe, wesołe miasteczka czy co tam komu potrzebne, tak aby jadąc z np ze skalą mapy 500m widzieć te poi?
Q4: co tak właściwie można uzyskać grzebiąc w pliku .typ? tzn. na co mamy wpływ edytując ten plik i co ewentualnie można uznać za nielegalne
Q5: z innej beczki, znajomy ma nokię N95 i gpmapę 2008.4, jednym z powodów niewykupienia przeze mnie subskrypcji było wyświetlanie nazw miejscowości w trybie dziennym jako czarnych plam, pomysłowi użyszkodnicy forum znaleźli na to sposób, pytanie czy sposób znalazł też producent mapy i w wersji 2009.1 nie będę musiał grzebać w jakiś plikach tylko zainstaluję i będzie święty spokój?
sorry za szerokie spektrum pytań ale dział tak jakby... przekrojowy