Widoczność POI w GMXT

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Widoczność POI w GMXT

Postprzez jehutr » Wt, 30 cze 2009 15:40

kiedyś widziałem taki wątek o tym że nie można w garminach ustawić żeby dla przykładu były widoczne stacje benzynowe, ja dopiero ostatnio zwróciłem uwagę że u mnie do mniej więcej powiększenia 800 metrów widać wszystkie pomniki, kościoły i nekropolie, do tej pory jakoś nie zwracałem na to uwagi, mam nokię E71 z gpmapą 2008.2, jeżdżę zwykle na powiększeniu 200-300m w trybie 2D (3D się trochę muli) więc to, że np centra miast są usiane kościołami mi aż tak nie przeszkadza, choć stanowi to chyba przykład jakiegoś czarnego humoru że w nawigacji mogę zobaczyć najbliższy cmentarz a nie stację benzynową

zastanawiam się jednak czy skoro kościoły mogą się tak wyświetlać to czy można by je zamienić na dowolny inny typ poi? przy okazji sprawdziłem też mapsource, przy powiększeniu 1km widać już kościoły, reszta poi wskakuje przy 300 m

Q1: czy poziom przybliżenia przy którym wyświetlane jest rodzaj poi jest zaszyte w pliku .typ?
Q2: czy jest jakiś sposób żeby wszystkie poi działały od 200-300m w gmxt - tzn wyłączyć te kościoły i nekropolie przy wyższych powiększeniach?
Q3: czy można zamienić te kościoły na przykład na stacje benzynowe, serwisy samochodowe, wesołe miasteczka czy co tam komu potrzebne, tak aby jadąc z np ze skalą mapy 500m widzieć te poi?
Q4: co tak właściwie można uzyskać grzebiąc w pliku .typ? tzn. na co mamy wpływ edytując ten plik i co ewentualnie można uznać za nielegalne
Q5: z innej beczki, znajomy ma nokię N95 i gpmapę 2008.4, jednym z powodów niewykupienia przeze mnie subskrypcji było wyświetlanie nazw miejscowości w trybie dziennym jako czarnych plam, pomysłowi użyszkodnicy forum znaleźli na to sposób, pytanie czy sposób znalazł też producent mapy i w wersji 2009.1 nie będę musiał grzebać w jakiś plikach tylko zainstaluję i będzie święty spokój?

sorry za szerokie spektrum pytań ale dział tak jakby... przekrojowy :)
jehutr
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 06 sie 2008 11:01

Re: Widoczność POI w GMXT

Postprzez wojtek » N, 12 lip 2009 10:38

jehutr napisał(a):Q1: czy poziom przybliżenia przy którym wyświetlane jest rodzaj poi jest zaszyte w pliku .typ?
Nie
jehutr napisał(a):Q2: czy jest jakiś sposób żeby wszystkie poi działały od 200-300m w gmxt - tzn wyłączyć te kościoły i nekropolie przy wyższych powiększeniach?
Nie
jehutr napisał(a):Q3: czy można zamienić te kościoły na przykład na stacje benzynowe, serwisy samochodowe, wesołe miasteczka czy co tam komu potrzebne, tak aby jadąc z np ze skalą mapy 500m widzieć te poi?
Nie
jehutr napisał(a):Q4: co tak właściwie można uzyskać grzebiąc w pliku .typ? tzn. na co mamy wpływ edytując ten plik i co ewentualnie można uznać za nielegalne
Możemy uzyskać zmianę wyglądu elementów mapy (dróg, punktów, obszarów), zmianę nazw domyślnych i w zasadzie to tyle. Moim zdaniem nic co zrobimy z plikiem typ nie kwalifikuje się do działań nielegalnych.
jehutr napisał(a):Q5: ...... jednym z powodów niewykupienia przeze mnie subskrypcji było wyświetlanie nazw miejscowości w trybie dziennym jako czarnych plam, pomysłowi użyszkodnicy forum znaleźli na to sposób, pytanie czy sposób znalazł też producent mapy ...
Pytanie raczej do Imagisu .. :wink:

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Widoczność POI w GMXT

Postprzez jehutr » Pn, 13 lip 2009 9:50

Dziękuję moderatorowi za wydzielenie tematu, pewnie kilka osób skorzysta.

2009.1 niestety ma błąd z wyświetlaniem nazw miejscowości, podmieniłem plik w mapsource i jest ok, no cóż, przyjdzie się do niewygód przyzwyczaić, nokii nie zamienię na nic innego a niestety jest to jedyna tak dobra mapa na symbiana
jehutr
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 06 sie 2008 11:01


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości