Mapy Garmina a system Android

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Mapy Garmina a system Android

Postprzez bartoosgliwice » So, 10 kwi 2010 17:01

Witam,

1) Po pierwsze sie przywitam bo mnie tu nie bylo od ladnych kilku miesiecy ale od dzis mam neta na swojej wiosce wiec bede czesciej zagladal :)

2) Postanowilem sobie kupic telefon typu "dzwonienie i sms'y jako opcja" [czyt: zabawka] i mam od kilku dni tel. z systemem Android... mam tez 3 rozne programy nawigacyjne ale ciezko sie z tym jezdzic (mowie o okazjonalnym korzystaniu, na dalsze podroze zabieram swojego nuvi). Szperalem troche w necie na temat mozliwosci zainstalowania map Garmina (interesuje mnie glownie pcPL) na tym systemie ale nie znalazlem nic poza:
- Mobile XT, ktore rzekomo dziala na Android, na takich "wiarygodnych" stronach jak peb lub rapidshare...
- informacji, ze Garmin planuje niedlugo wypuscic telefon z Androidem (nie znalazlem daty tego artykulu)
Pytanie wiec brzmi czy macie jakies doswiadczenia lub wiedze na temat mozliwosci zainstalowania map Garmin na urzadzeniu z systemem Android? Moze Mobile XT bedzie dostepne na ta platforme lub jakas alternatywa?

Pozdrawiam!
BARTooS
(nuvi 250 + CNE2009 + GPMapa + UMP-pcPL )
bartoosgliwice
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Pn, 09 cze 2008 19:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez Zachu » So, 10 kwi 2010 18:09

Może warto by było zacząć od strony producenta?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez easyrider » So, 10 kwi 2010 22:32

bartoosgliwice napisał(a):Garmin planuje niedlugo wypuscic telefon z Androidem

No właśnie - Garmin planuje urządzenie z Androidem, a nie program na Androida... a to diametralna różnica
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez bartoosgliwice » N, 11 kwi 2010 5:19

Roznica jest oczywista ale skoro planuja wypuscic takie urzadzenie to pewnie nie po to zeby konkurencyjne mapy mozna bylo na nich instalowac:) Tak wiec zakladam, ze powstanie tez Mobile XT lub cos podobnego...
BARTooS
(nuvi 250 + CNE2009 + GPMapa + UMP-pcPL )
bartoosgliwice
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Pn, 09 cze 2008 19:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez Fickus » N, 02 sty 2011 11:46

Temat już się zestarzał, więc nawiązując proszę o podpowiedź: czy jest jakakolwiek metoda zainstalowania UMP mapy na tel. z Androidem?
Ewentualnie -czy jest jakakolwiek metoda na wysłanie z takiego telefonu swoich współrzędnych?
W sumie nie bardzo rozumiem jednej rzeczy: Mam telefon, mam w nim GPS (w wielu telefonach) a w przypadku gdu się zgubię (zaginę gdzieś w terenie) nie mogę się ratować wysłaniem SMS ze swoimi współrzędnymi... I nie chodzi mi o podanie adresu czy wysyłania kawałków mapy czy innych cudów. Chciałbym mieć możliwość odczytania swoich współrzędnych. Taka funkcja wg. mnie powinna być sztandarowym atutem telefonów wyposażonych w GPS. Jeszcze raz powtarzam, chcę TYLKO współrzędne i możliwość wysłania ich SMSem.
Podrzućcie co wiecie proszę.
Garmin 76CSx :-)
Avatar użytkownika
Fickus
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): Pt, 18 sty 2008 21:21

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez saper » N, 02 sty 2011 12:06

Poszukaj aplikacji GPS status w markecie.
Nuvi 760, Oregon 300 nuMaps Lifetime + ostatnia GPMapa, HTCwildfire + 3-oś kompas, Navigon, Rmaps.
Samsung Galaxy tab p-1000 + mapamap PL-2011Q3
Avatar użytkownika
saper
Bywalec
 
Posty: 735
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:07
Lokalizacja: Zaklików

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez asandrzej » N, 02 sty 2011 14:05

Witam

W telefonach z systemem android może ma znaczenie operator, ale Nawigacja Orange ma funkcję wysyłania i odebrania danych o lokalizacji,
powinno (nie sprawdzałem) działać nawet przy nie aktywowanej aplikacji, wystarczy włączony GPS.

Pozdrawiam

Nawigacja Orange to aplikacja online (płatna), dlatego wspomniałem o aktywacji.
GPS działa niezależnie od aktywacji. (bez map)
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez tagor » N, 02 sty 2011 19:00

saper napisał(a):Poszukaj aplikacji GPS status w markecie.

Raczej send GPS :-)
I okazuje się że jest tego całkiem sporo. Może jedna, dwie zadziałają jak trzeba. Z ciekawości zabieram się za testowanie.
http://www.androidzoom.com/android_appl ... send%20gps

Fickus napisał(a):Chciałbym mieć możliwość odczytania swoich współrzędnych.

Tak "na gorąco" to wystarczy GPS Essential albo GPS Test. W tym ostatnim AFAI masz możliwość wyboru wielu formatów.
Pozdrowienia,
Marek
N765LMT
N3490LMT
tagor
Bywalec
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:57

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez szy » N, 02 sty 2011 19:18

Daj znać jak wyjdą testy! :]

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez tagor » N, 02 sty 2011 21:15

No i okazało się że nie trzeba żadnych sztuczek. AFAIK zdecydowana większość fonów androidowych ma domyślnie Mapy od Gugla. W najnowszej wersji jest możliwość wysłania lokalizacji. Działa nawet przy wyłączonym GPSie (z podstawie BTSów). I wysyła link w przyjaznej skróconej postaci http://m.google.pl/u/m/Rvj74f
No i z kilku darmowych najwygodniejszy okazał się najprostszy, "Location Mail send Location" http://www.androidzoom.com/android_appl ... _ndmz.html
W tym przypadku nie musimy odpalać Map Googla i pobierać map.
Pozdrowienia,
Marek
N765LMT
N3490LMT
tagor
Bywalec
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:57

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez martin288 » So, 05 mar 2011 14:30

Hej wszystkim mam takie pytnako do znawców :) Kiedyś miałem nokie e66 i wgrany mobilext na kompie miałem wgrane mapy, planowałem sobie jakąs trasę (na kępie) później przerzucałem ją do nokii i dalej na rowerek :) Teraz mam LG z android i moje pytanko brzmi tak: czy jest jakiś program na android + komputer abym mógł sobie planować trasy jak za czasów starej dobrej nokii?
martin288
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt, 08 cze 2010 8:32

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez pebro » N, 19 lut 2012 19:30

Odgrzewanie kotleta :wink: ale jakby ktoś szukał:
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/DlaAndroida
pebro
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): Wt, 14 wrz 2010 19:46

Re: Mapy Garmin'a a system Android

Postprzez wojtekdu » Cz, 10 maja 2012 18:04

Panowie wszystko jest OK tak jak piszecie tylko mam jeden problem. Mam swoją mapę w formacie .img Garmina. Super dokładna mapa wektorowa zrobiona samodzielnie. Czy ja mogę ją w jakiś sposób użyć na Osmand. Po zainstalowaniu wersji programu na Androida 4 (smartfon Xperia Neo V) nie mogę edytować pamięci telefonu tylko karty SD. Nie ma katalogu osmand i nie mogę wgrać do niego mapy, a sam program nie umożliwia podania ścieżki. Pomóżcie. Program całkiem fajny a tu taka kicha. Pewnie czegoś nie wiem o Androidzie.
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wojtekdu
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 14 kwi 2007 8:01
Lokalizacja: Lisów

Re: Mapy Garmina a system Android

Postprzez ndmystko » Pt, 11 maja 2012 9:22

Głowy za to nie dam ale nie widzę powodu dlaczego program stworzony przez społeczność OSM do wyświetlania danych OSM miałby używać zamkniętego, nie do końca poznanego formatu zewnętrznej firmy komercyjnej. Założę się, że dane do OsmAnd to binarna forma ich źródłowych danych, która nigdy nawet nie przechodziła w pobliżu .img.
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Mapy Garmina a system Android

Postprzez wojtekdu » Pt, 11 maja 2012 9:36

No to w takim razie nie rozumię nazwy wątku. Skoro to nie mapy Garmina to skąd nazwa "Mapy Garmina a system Android"
Avatar użytkownika
wojtekdu
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 14 kwi 2007 8:01
Lokalizacja: Lisów

Następna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości