Garmin - Asus Nuvifone M10

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez marek0412 » So, 05 cze 2010 13:59

Punkt N 52.417351 E17.085056 wg. M10 to 54m npm przy dokładności położenia 6m , nuvi 350 w tym samym miejscu 91m npm (plus poziom balkonu I piętro). Z informacji w necie miasto leży na wysokości 85-105 m npm
Marek
Nuvi 350 City Navigator Europe NT 2008+GPMapa 2009.3
Nuvifone Garmin Asus M10 CN Europe NT 2010.30 Automapa PL
marek0412
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:37
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez EGON » So, 05 cze 2010 14:05

Teoretycznie w tym punkcie powinno być 89m plus ten balkon.
Pozdrawiam, Piotr

GPSMap 60CSx + PL_TOPO + Walker mapset + UMP pcPL + kilka innych map
Nüvi 3490LM + UMP pcPL + CNE
Huawei Mate 10 Lite Android 8.0.0
Avatar użytkownika
EGON
Garniak
 
Posty: 1161
Dołączył(a): So, 26 kwi 2008 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez ememek » N, 06 cze 2010 8:38

O czym my mówimy :?
Jak te 6m Garmina pomnożysz x3 (50%->99%) i znowu x3 (H->V) , to uzyskasz bardziej realne oszacowanie błędu pomiaru wysokości 6m*3*3 = 54m. Nie wspominając, że pomiar na balkonie może być duża iluzją.

Ja chyba żyję w obszarze dużej aktywności sejsmicznej, bo mój balkon przesuwa się o 100m :D
Nüvi-765
ememek
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 25 lip 2009 21:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez Artur » N, 06 cze 2010 21:57

Błędy błędami, ale Mobile XT też ma jakiś problem z wysokością - nigdy nie miałem ochoty tego dokładnie analizować ale pokazuje chyba podobnie jak w tym przykładzie.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez Bas » N, 06 cze 2010 22:12

Na poziomie gruntu - 89 m
Pomiary wysokosci na balkonie, czy na stoku nie sa najlepszym pomyslem, bo jest duza szansa na bledy pomiaru. Najlepiej wyjsc na w miare otwarty teren bez naglych zmian wysokosci... w kazdym razie do testow.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez easyrider » Pn, 07 cze 2010 7:36

unh napisał(a):właśnie rings jest pusty a dzwonki są luźno w windows- widać to wchodząc przez komputer bo jest tam niezły śmietnik i mnóstwo plików, do "moje dzwonki" wrzuciłem plik ale nie wiem jak go ustawić jako główny dzwonek(?)

Dźwięki w "Windows" są do SMS'ów, alarmów itp. Nie do dzwonków telefonu - te fabryczne są w ROM'ie...
Wszystkie dźwięki ustawia się na jednej zakładce: "Ustawienia/Osobisty/Dźwięki i powiadomienia" i potem prawa zakładka "Powiadomienia"

marek0412 napisał(a):1.Urządzenie ma problemy z przełączaniem map dodatkowych...następuje jakiś błąd i program się wyłącza.
Miałem jeden taki przypadek - ale nie pamiętam z którą mapą... usunąłem ją i mam spokój.

marek0412 napisał(a):Zgłosiłem problem do wsparcia garmina ,to odesłali mnie :evil: do asusa - czekam na odpowiedź.
To raczej błąd Garmina - Asus robił sprzęt, a Garmin oprogramowanie...

marek0412 napisał(a):2.POI radary brak komunikatów głosowych. :evil:
Jeszcze nie sprawdzałem - być może wymagana jest jakaś konkretna ścieżka dostępu do pliku dźwiękowego...

marek0412 napisał(a):3. U mnie bateria trzyma 2 dni
Trudno powiedzieć, to w końcu telefon, komputer i nawigacja w jednym... Ale trzyma dłużej niż się spodziewałem.

marek0412 napisał(a):...program wyświetlił info że nie widzi w M10 poprzedniej mapy...
Prawdopodobnie trzeba przełączyć pamięć wewnętrzną w tryb pamięci masowej... przynajmniej dla Webupdater'a to jest wymagane.
Ale jeszcze nie rejestrowałem urządzenia, więc to tylko moje gdybanie...
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez unh » Pn, 07 cze 2010 16:16

easyrider napisał(a):
unh napisał(a):właśnie rings jest pusty a dzwonki są luźno w windows- widać to wchodząc przez komputer bo jest tam niezły śmietnik i mnóstwo plików, do "moje dzwonki" wrzuciłem plik ale nie wiem jak go ustawić jako główny dzwonek(?)

Dźwięki w "Windows" są do SMS'ów, alarmów itp. Nie do dzwonków telefonu - te fabryczne są w ROM'ie...
Wszystkie dźwięki ustawia się na jednej zakładce: "Ustawienia/Osobisty/Dźwięki i powiadomienia" i potem prawa zakładka "Powiadomienia"


ale te dzwonki tam są- mają te same nazwy, gdyby tak nie było to czy istnieje możliwość ustawienia swojego dzwonka ??
jak wyłączyć automatyczne łączenie m10 z GPRS które zżera mi kasę z doładowań ???
unh
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr, 02 cze 2010 21:58

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez GPS Maniak » Pn, 07 cze 2010 16:30

Dźwięki w "Windows" są do SMS'ów, alarmów itp. Nie do dzwonków telefonu - te fabryczne są w ROM'ie...

Zapewne zależy to od Windowsa i wtyczek jakie wstawił do niego producent danego smartphona. Jeżli chodzi o zmianę głownego dzwonka telefonu u mnie jest tak: Ustawienia -> Telefon -> Dźwięk dzw: .... i tu lista do wyboru, w której m.in. mam: Majka, Rodzina. Służbowe, etc. czyli te pliki które sam wrzuciłem do komórki, a dokładniej na folder: Moja Muzyka na karcie microSD. Na dodatek dla kontaktów zapisanych w pamięci smartphona, a nie na karcie SIM mam możliwość wybrania indywidualnego dzwonka - stąd zresztą w mojej komórce te pliki: Majka/Rodzina/Służbowe ......
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez yonec » Pn, 07 cze 2010 17:03

unh napisał(a):...
jak wyłączyć automatyczne łączenie m10 z GPRS które zżera mi kasę z doładowań ???

Na początek zaznaczam że mam Asusa P552w z WM 6.1
Na forach związanych z WM polecają program nodata - ja nie stosuję...jak nie chcę by się łączył przez 3G/GPRS to ustawiam tak jak dla WiFi czyli:

Ustawienia/(zakł)Połączenia/Połączenia/(zakł)Zaawansowane/Wybierz sieci/

w obydwu oknach zaznaczyć "Sieć w firmie" i spróbować połączyć się jakąś aplikacją z internetem.
Do monitorowania ile netu mi zjadło używam bardzo fajnego programu HomeScreen++.
pzdr
Garmin 60CSx - uczę się dopiero :)
Asus P552w
Avatar użytkownika
yonec
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt, 25 maja 2010 20:51
Lokalizacja: Tychy

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez unh » Pn, 07 cze 2010 17:32

yonec napisał(a):
unh napisał(a):...
jak wyłączyć automatyczne łączenie m10 z GPRS które zżera mi kasę z doładowań ???

Na początek zaznaczam że mam Asusa P552w z WM 6.1
Na forach związanych z WM polecają program nodata - ja nie stosuję...jak nie chcę by się łączył przez 3G/GPRS to ustawiam tak jak dla WiFi czyli:

Ustawienia/(zakł)Połączenia/Połączenia/(zakł)Zaawansowane/Wybierz sieci/

w obydwu oknach zaznaczyć "Sieć w firmie" i spróbować połączyć się jakąś aplikacją z internetem.
Do monitorowania ile netu mi zjadło używam bardzo fajnego programu HomeScreen++.
pzdr


ustawiłem i działa tylko teraz cały czas krzyczy że nie może znaleźć sieci - dziadostwo ;-)
unh
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr, 02 cze 2010 21:58

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez easyrider » Pn, 07 cze 2010 18:40

easyrider napisał(a):Wszystkie dźwięki ustawia się na jednej zakładce: "Ustawienia/Osobisty/Dźwięki i powiadomienia" i potem prawa zakładka "Powiadomienia"

a potem

unh napisał(a):ale te dzwonki tam są- mają te same nazwy, gdyby tak nie było to czy istnieje możliwość ustawienia swojego dzwonka ??


Poddaję się...
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez unh » So, 12 cze 2010 21:57

najpierw naskarżę: obsługa intuicyjna jest temu urządzeniu zupełnie obca...

żeby dodać utwór do dzwonków należy odpalić go w playerze a następnie rozwinąć menu w którym jedną z opcji jest: czy zapisać utwór jako dzwonek?, dalej już kaszka
unh
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr, 02 cze 2010 21:58

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez Zachu » So, 14 sie 2010 21:10

easyrider napisał(a): 1.Urządzenie ma problemy z przełączaniem map dodatkowych...następuje jakiś błąd i program się wyłącza.
Miałem jeden taki przypadek - ale nie pamiętam z którą mapą... usunąłem ją i mam spokój.

Wyślijcie mapę z BaseCampa, MapInstallem. Jeśli nie pójdzie, zmieńcie nazwę.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez tamara » Pn, 13 wrz 2010 8:59

Witam kolegów, jestem nowy proszę nie bić.
Jestem zainteresowany zakupem M10 i zbieram wszystkie informację na ten temat.Mam pytanie do kolegi "marek0412" lub innych mających ten problem z aktualizacją map i widocznością w urządzeniu tych już zainstalowanych, czy ten problem został już przez programistów z Garmina rozwiązany i można już bez problemu pobrać aktualne mapy? Pytam bo chcę kupić do urządzenia dożywotnią aktualizację map. Widzę też że ostatnia wypowiedz w sprawie M10 była dość dawno, czy może ktoś wypowiedział by się po paru miesiącach o wadach i zaletach urządka, czy np. ktoś jakby miał wybór to wybrałby M10?
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez jackk7 » So, 25 wrz 2010 10:21

@tamara
M10 mam od paru tygodni. Ogólnie jestem zadowolony. Aktualizację map (tę 1 razową) zrobiłem - trwało to trochę - do pobrania ok 1,8 GB (wg moich obliczeń - brak informacji w aplikacji). Poszło OK 8) . Lifetime mam ale jeszcze nie używałem, myślę, że też będzie OK. Włączyłem fotoradary wbudowane – pobrało, nawet nie wiem kiedy. Ostrzeganie jest zbyt delikatne jak dla mnie, pewnie można będzie coś usprawnić, jak się wgryzę w sprzęt i fora.
Równolegle mam zainstalowaną AM. Ciekawe doświadczenie to używanie AM i nawigacji Garmina równolegle :idea: (jakoś dzielą się GPS'em). AM mam z włączoną opcją Traffic, więc ma omijać korki i blokady i czasami dostaję sprzeczne polecenia. Oczywiście to JA decyduję gdzie jechać, AM czasami na manowce mnie prowadziła (wahadła zaznaczone jako blokada! :evil: ), więc Garmin daje mi alternatywę.
Line assit nie działa, pewnie można będzie dograć, no TMC nie działa - brak odbiornika, ale czytałem o jakiś zewnętrznych. Pozdrawiam
jackk7
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): So, 25 wrz 2010 9:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości