Garmin - Asus Nuvifone M10

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez MaciekSK » Pt, 17 cze 2011 7:10

epkchmiele napisał(a):A wracając do problemu braku nagrywania filmów to jestem zdziwony . Kolego Maciek SK próbowałeś pod przyciskiem robienia zdjęcia(po prawej stronie) na tej ikonce wybrać nagrywanie ? Ja mam tam dodatkowo obcję włączenia GPS do zjęcia i filmu, wideo MMS i LOMO. A może masz ustawione w opcjach nagrywanie na karcie której nie posiadasz ?

W tym miejscu mam przycisk wyzwalania migawki, symbol GPS-a i przycisk przenoszący do galerii. Nic więcej. Instrukcja mówi, że przełączanie Foto/Video odbywa się przez przycisk Disp, który mam w lewym górnym rogu ale po jego naciśnięciu mam tylko przycisk wyzwolenia migawki po prawej stronie... Kartę oczywiście mam, sprawną ponieważ z niej korzystam.
Dzięki za zainteresowanie, spróbuje jeszcze raz wgrać ROM-a, zobaczymy czy coś sie zmieni ale to za jakis czas.
MaciekSK
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt, 27 mar 2007 8:23

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Pt, 17 cze 2011 12:24

to pod przyciskiem migawki ja mam ikonę gps i tam mozliwosc wybrania video lub zdjęcia
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » N, 26 cze 2011 16:09

Witam ponownie . Nie rozumiem polityki Garmna mianowicie od lutego koresponduje z nimi i z uporem maniaka każą ściągać mapę bo (według garmina) asystent i widok skrzyżowań powinien działać w Polsce, ale nie działa nikomu o czym świadczą Wasze wpisy na tym forum. Dostałem w gratisie dwa razy aktualizaje map i za każdym razem miałem sprawdzać czy chodzą te funkcje. Z pomocą Garmina stworzyłem plik za pomocą którego ściągnąłem jvc ale nadal to nie działa . Do czego zmierzam , przecież oni wiedzą , że w Polsce to nie chodzi to po co mi dawali dwa razy mapę w sumie to trzy , po cholere kazali sprawdzać i wysyłać im pliki do sprawdzenia a teraz od miesiąca czekam na ich odpowiedź , a może szykuje się nowa aktualizacja programu? A może poraz kolejny dostanę nową mapę :D , czy może to jest gra na zwłokę bo skoro te funkcje nie działają to oznacza że towar jest nie zgodny z umową
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez MaciekSK » Wt, 05 lip 2011 12:34

epkchmiele napisał(a):... z uporem maniaka każą ściągać mapę bo (według garmina) asystent i widok skrzyżowań powinien działać w Polsce, ale nie działa nikomu o czym świadczą Wasze wpisy na tym forum.

A wiadomo chociaż w jakich miejscach powinien działać? Jest jakiś spis takich miejsc (trochę to głupie...)? Mogę przetestować na terenie śląska bo jak na razie nie zdarzyło mi się na taki wodotrysk natrafić. Rozumiem, ze on działa w momencie kidy mamy wybraną trasę i nawigujemy.
MaciekSK
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt, 27 mar 2007 8:23

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez sdsyc » Wt, 05 lip 2011 13:55

MaciekSK napisał(a):A wiadomo chociaż w jakich miejscach powinien działać?

Np. węzły na a4 na Górnym Śląsku. W trybie symulacji też są widoczne (oczywiście piszę na podstawie innego odbiornika niż m10)
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » N, 10 lip 2011 19:43

Witam ponownie. Chciałbym się podzielić moimi wrażeniami odnośnie zainstalowania nowego romu na M10 -M10_ALL_V6.22.0_Modem_V4.7.10_Ship_WWE_app_SGP01_V5.2.2. Ogólnie mogę powiedzieć , że chyba chodził szybciej od polskiego ale może to tylko moje wrażenie spowodowane radością że wszystko poszło ok.Napewno szybciej się uruchamia. Niestety mapę CN widział ale nie wyświetlał pojawiał się komunikat żeby skontaktować się z serwisem. Mapę UMP wyświetlał prawidłowo . W związku z powyższym nie mogłem sprawdzić czy asystent i jvc działają . Zdziwiło mnie to że po podłączeniu do my garmin zaczął aktualizować mapę na nowo . Aktualizacji nie dokończyłem ponieważ z serwera był bardzo słaby transfer (nie wiem co się stało pewnie jakaś awaria). Ponownie powróciłem do romu polskiego i o dziwo tą samą mapę wyświetlił prawidłowo. Do tej pory myślałem że za brak tych funkcji odpowiada oprogramowanie , ale po tym doświadczeniu- to chyba jest wina mapy. Wynika z tego , że ta sama mapa dla Polski jest inna niż dla Singapuru . Szczerze to trochę się pospieszyłem z powrotem do romu polskiego bo bardzo się bałem że już nie będę mógł . Fajne były tam klawiatury (CZTERY) min. w okienku można było rysować literki a telefon sam znajdował. Domyślną przeglądarką była opera ale to nie ta sama która znajduje się na stronie producenta, chodziła szybciej . W opcji szukaj była dodatkowa funkcja z ikonką książki ale nie mogłem sprawdzić bo wywaliłem przez przypadek UMP a, Cn nie działała . Zapraszam odważnych do testowania jakby co to mogę podać instrukcję wgrywania i powrotu bo nie jest wcale taka łatwa ja walczyłem dwa tygodnie zanim zakumałem. Co jeszcze : pogrzebałem trochę w rejestrach i klucze rej. w folderze QUE są takie same w romie polskim i singapur ,nie można nic więcej włączyć a jedynie wyłączyć . Dlatego wnioskuję , że to wina map ale mogę się mylić.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez MaciekSK » Śr, 13 lip 2011 13:56

epkchmiele napisał(a):Witam ponownie. Chciałbym się podzielić moimi wrażeniami odnośnie zainstalowania nowego romu na M10 -M10_ALL_V6.22.0_Modem_V4.7.10_Ship_WWE_app_SGP01_V5.2.2...

Gratuluję odwagi w eksperymentach.
epkchmiele napisał(a):...Dlatego wnioskuję , że to wina map ale mogę się mylić.

Tez napisałem do Garmina, że asystent nie działa i otrzymałem odpowiedź, cytuję:
"...Niestety na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze rozwiązania tego problemu. Odpowiednie raporty zostały juz przesłane i dział jakości podjął juz prace nad poprawkami, ale nie jesteśmy w stanie zapewnic żadnych informacji co do przybliżonej daty ich wprowadzenia."
MaciekSK
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt, 27 mar 2007 8:23

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Śr, 13 lip 2011 16:29

Jak by nas tak więcej wysłało zgłoszenia to może i by naprawili . Może by ich tak ponękać trochę . Macieksk znalazłeś przycisk nagrywania video?
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez etywoniuk » Śr, 20 lip 2011 8:50

po czasie eksperymentów i zabawy wiem już mniej-więcej co mi jest potrzebne w m10 i tu problem jak sprzęt sprowadzić do stanu fabrycznego ?
po formacie karty i wymianie rom /kolejnej/ wszystkie śmieci ale to absolutnie wszystko dostępne jest w telefonie no może poza mapami , które trzeba zainstalować ponownie
etywoniuk
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz, 01 sty 2009 13:17

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Śr, 20 lip 2011 9:11

Jaki zainstalowałeś rom ? Czy chodzi widok skrzyżowań?
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez etywoniuk » Śr, 20 lip 2011 13:49

jeśli to pytanie do mnie to V6.26 ze strony supportasus
problem mój polega na tym abym znowu miał czyste urządzenie jak fabryczne bez pozostałości instalowanych programów,plików itp.
nie pomaga format karty ,wgrany na nowo rom wszystko co było jest widoczne w eksploratorze plików :shock:
etywoniuk
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz, 01 sty 2009 13:17

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Śr, 27 lip 2011 11:24

Dla tych którzy nie potrafią sobie poradzić z instrukcją odblokowania i wgrywania nowego romu tak jak ja podaje swoje wskazówki:
1. Rozpakuj ROM(ten który chcesz wgrać przeznaczony dla innego kraju np. Indie) i wrzuć go do tego samego folderu z plikiem p835abisplit3.exe
2. Wykonaj polecenie: p835abisplit3.exe M10_ALL_V6.15.0_Modem_V4.7.8_Ship_WWE_app_IDN00_V5 .1.8.exe
Czyli:Klikasz na kompie Start -> Uruchom, wpisujesz cmd, i potem przechodzisz do katalogu, w którym umieściłeś w/w pliki i wpisujesz nazwę polecenia: p835abisplit3.exe plik_romu.exe ( czyli polecenie musi być dokładnie:p835abisplit3.exeM10_ALL_V6.15.0_Modem_V4.7.8_Ship_WWE_app_IDN00_V5 .1.8.exe ) . W moim przypadku nie mogłem przejść w cmd do katalogu gdzie miałem oba pliki tzn plik p835abisplit3.exe i romu dlatego wrzuciłem je tam gdzie cmd proponował czyli C:\Users\Ewa
Otrzymasz plik z rozszerzeniem .abi, który wrzucasz na kartę (otrzymasz kilka plików ale tylko z rozszerzeniem .abi wrzucasz na kartę)
3. Wrzuć plik *.abi (M10_ALL_V6.15.0_Modem_V4.7.8_Ship_WWE_app_IDN00_V5.1.8.exe.abi ) na kartę pamięci. Ale karta pamięci musi być 1gb lub 2gb nie większa i wcześniej sformatowana. No i teraz jest już łatwe, ale bateria musi być pełna i telefon nie może być podłączony do ładowarki lub kompa przez usb.
4. Uruchom PDA w trybie Boot mode. Rozpocznie się instalacja romu w języku angielskim. Czyli:
1. Wyłącz telefon wsuń kartę 1gb z plikem romu z rozszeżeniem abi
2. Wciśnij klawisz ściszania (Volume down) włącz urządzenie przyciskiem Power (trzymając oba przyciski przez chwilę)
3. Wciśnij klawisz zgłaszania (Volume up), żeby wybrać tryb karty pamięci (na ekranie wyświetli się czy usb czy karta pamięci trzeba pacnąć na karta pamięci)
W moim przypadku najtrudniej miałem utworzyć plik abi ponieważ cmd nie chciał go utworzyć źle wpisywałem polecenie . Żeby wrócić do orginalnego z powrotem to ta sama procedura tzn.jeśli mieliśmy orginalny rom polski to teraz również trzeba go przerobić za pomocą cmd za wyjątkiem że po przerobieniu: trzeba zmienić nazwę utworzonego pliku abi pl na taki który wcześniej wgraliśmy tzn. jeśli wcześniej przerobiliśmy i wgraliśmy rom M10_ALL_V6.15.0_Modem_V4.7.8_Ship_WWE_app_IDN00_V5.1.8.exe.abi to po przerobieniu polskiego i otrzymaniu pliku abi M10_ALL_V6.26.0_Modem_V4.7.14_Ship_PLK_app_POL00_V5.3.2.exe.abi należy jego nazwę zmienić na M10_ALL_V6.15.0_Modem_V4.7.8_Ship_WWE_app_IDN00_V5.1.8.exe.abi bo inaczej instalacja nie ruszy. W załączeniu plik p835abisplit3.exe i scren cmd
Życzę powodzenia
Załączniki
p835abisplit3.rar
(49.81 KiB) Pobrane 354 razy
cmd.PNG
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez tamara » Pn, 08 sie 2011 12:25

Witam kolegów pojawiła się nowa mapa CN 2012 czy ktoś ja już zainstalował, czy dała się zainstalować i czy nie ma krzaków z nią na M10 , proszę o odpowiedz.
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez jackk7 » Pn, 08 sie 2011 13:33

witam, zainstalowałem, to już z resztą druga z numerem 2012. Żadnych różnic w działaniu nie stwierdzam, widok skrzyżowań nie działa, asystent pasa ruchu nie działa. TMC via GPRS nie działa (w Polsce).
Jedyna pociecha to, że Atomapa chodzi jak burza :-)
jackk7
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): So, 25 wrz 2010 9:16

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez jackk7 » Pn, 08 sie 2011 13:36

epkchmiele napisał(a):Dla tych którzy nie potrafią sobie poradzić z instrukcją odblokowania i wgrywania nowego romu ....
Życzę powodzenia

Sorry za lamerskie pytanie, ale pogubiłem się. W jaki celu zmieniasz ROM na zagraniczny? W czym jest on lepszy niż "Nasz"?
pozdrawiam
jackk7
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): So, 25 wrz 2010 9:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości