Garmin - Asus Nuvifone M10

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez RyszardS » Pt, 08 paź 2010 14:27

tamara napisał(a):ile razy w roku jest uaktualnienie map w Garminie , czy opłaca się brać tą dożywotnią aktualizację


wg mnie pytanie powinno raczej brzmieć:
czy faktycznie nie odechce im się aktualizaować tych map za rok, dwa, pięć... w ramach tej licencji?
a nie ile razy w ciągu roku obecnie jest robiona aktualizacja.
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » So, 09 paź 2010 12:00

Zastanawia mnie jedno. Kiedy kupiłem m10 okazalo się że za usługi sieciowe typu paliwo, korki i blokady na drogach będę musiał dopłacić 49 euro , ale kiedy w usługach sieciowych ustawilem żeby znalazl blisko np. Berlina , Paryża itd to telefon normalnie ściągnął informacje z tych rejonów. Wyświetlał blokady , a przy symulacji korki na trasie . Czyli co na zachodzie to jest za darmo a Polacy muszą płacić za to ?
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez jackk7 » N, 10 paź 2010 16:31

Niestety to okres próbny, chyba 10-15 dni (już mi wyłaczyli) :? .
Nawet jak dopłacisz te 49,99 €, to nie ma pewności, że uzyskasz dostęp do wiadomości premium w Polsce. A przy okazji w Niemczech, Francji, Anglii i innych są dwa rodzaje informacji TMC darmowa i premium, darmowa jest spóźniona i niedokładna, premium to dopiero ma być super. Właściwie nie wiadomo której próbkę mogliśmy (Ty jeszcze możesz) zobaczyć.
W Polsce jesteśmy 100 lat za murzynami [a w każdym bądź razie za afroamerykanami (w USA też maja TMC)] i mamy tylko premium, zresztą nie bardzo działa, dostęp maja nieliczni (posiadacze np. nüvi® 3790T, kupić nie ma gdzie i nic nie wiadomo. :?: Nie wiadomo czy sygnał komutowany w ogóle ktoś udostępnia, to powyżej to o sygnale radiowym, który jest nadawany łącznie z sygnałem RDS przez RMF FM.
Obecnie czekam na odpowiedź z supportu Garmina nt. „Płatne usługi sieciowe (cała Europa)” -czy obejmuje Polskę i w ogóle co to jest i na jak długo, bo nie wiadomo. :evil: Trzeba chyba cierpliwie poczekać, mam tylko nadzieję, że nie tyle co na autostrady :lol:
Polecam ten wątek: viewtopic.php?f=1&t=3300

edit: przeglądałem sklepy garmin-asus dla róznych krajów i w Singapurze ! znalazłem usługi premium dla Polski :shock: (24,99$), ale dla M20: https://store.garminasus.com/store/cata ... ctId=64743 - konieczność przełączenioe języaka na Singapur - English,

edit 2: :shock: w Polskim sklepie tez jest dla M20 - Płatne usługi sieciowe (Polska), 010-D0624-00, 19,99 € EUR
Ostatnio edytowano N, 10 paź 2010 19:55 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Unikajmy cytowania całego poprzedniego postu, pliss
jackk7
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): So, 25 wrz 2010 9:16

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » N, 10 paź 2010 18:13

Skoro to okres próby to w Polsce też powinno działać a nie działa . To samo jest z asystentem pasa ruchu i jvc . Na YouTubie można sobie popatrzeć jak to chodzi u innych w WIELKIM ŚWIECIE . Szkoda ale i tak nie żałuję , że kupiłem mam tylko lekki niesmak który nie da się porównać do tego kiedy używałem automapy. Wydaje mi się przyczyną tego braku działania JVC i asystenta jest błędnie stworzony system WM na Polskę . Pewnie w zachodnich wersjach M10 chodzi to jak złoto.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez jackk7 » N, 10 paź 2010 19:52

@epkchmiele - to mnie zaskoczyłeś; ja M10 kupiłem, ponieważ ma WM i można zainstalować AM (poprzedni Palmtop A636 - po 4 latach i paru upadkach z roweru padł), Garmina traktuje jako bonus, i planuję korzystać głównie za granicą. M10 jako AM spisuje sie super, pobiera sobie informacje o korkach, radarach automatycznie, działa asystent pasa ruchu, bajka.
Co to działania Garmina to dopiero sie go uczę używać i jestem wpieniony, że nie działają bajerki jak JCV i asystent pasa ruchu. Nie działa także za granicą w trybie symulacji. Może będą jakieś upgrady. pozdrawiam.
p.s. sprawdziłem (odpłatnie) co daje "Płatne usługi sieciowe". Przywraca co było testowo: traffic za granica i radary w Polsce. Na rok. Żadnych JCV itd. No coments :twisted:
jackk7
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): So, 25 wrz 2010 9:16

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez jackk7 » Wt, 12 paź 2010 16:19

Dostałem, odpowiedź z Garmin support Poland:
Kod: Zaznacz cały
Bardzo mi przykro Pana rozczarować, ale funkcja "line assist" nie jest
jeszcze dostępna na mapie kompatybilnej z M10. Informacje te zostaną
dodane w przyszłych aktualizacjach mapy, nie jestem jednak w stanie
podać żadnych konkretnych dat.
Jak na razie nie ma w Polsce dostawcy informacji Traffic za pomocą
sygnału GPRS, jeśli takowy pojawi się będziemy starać się dodać tą
usługę do Connected Services, na które wykupił Pan subskrypcję.
Garmin Asus M10 nie jest kompatybilne z odbiornikami sygnału TMC.

Jeśli ma Pan/Pani więcej pytań, proszę dać mi znać, alternatywnie
poszukać rozwiązania na naszej stronie internetowej: http://www.garmin.com/sites/pl//support/faq/

Pozdrawiam serdecznie,

i wszystko jasne, trzeba poczekać, tak to jest jak się nowość kupuje, ale nadzieja jest, to dobrze :)
jackk7
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): So, 25 wrz 2010 9:16

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Wt, 12 paź 2010 17:13

Jestem ciekawy czy to działa w Afryce , pewnie tak jak znam swój kraj. A nie napisali Ci dlaczego asystent nie chodzi i jvc ?
Już się dowiedziałem dzwoniąc do serwisu asusa : asystent pasa ruchu i jvc nie działa w Polsce. Natomiast serwis garmina poinformował mnie że problem występuje również z innymi urządzeniami z powodu braku aktualizacji przez navteq. W niektórych urządzeniach pomaga wgranie pliku jvc (to co jest opisane na forum niestety ja to zrobiłem i mi nie działa) . Jak się okazało to ten plik odpowiada za asystenta i JVC. Trzeba czekać .
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez tamara » Wt, 02 lis 2010 10:04

Witam, koledzy stałem i ja się wreszcie posiadaczem M10, wgrałem nową mapę CN 2011.20 i zaczołem próby . Okazało się że u mnie może i u kolegów ale jeszcze nikt o tym nie pisał mam przesunięcie na mapie drug względem swojej pozycji, tzn jadę samochodem widzę jakąś drogę boczną czy skrzyżowanie i jestem samochodem na wprost tej drogi a mnie na mapie pokazuje że jeszcze kawałek do niej mam i jak tak przejadę za tą drogę (skrzyżowanie) 10,15 metrów i dopiero ikonka samochodu jest na właściwym miejscu. M10 jest na podszybiu widzi 10-11 satelit w menu GPS pokazuje dokłądnośc np. 4 metry. Co z tym można zrobić aby dobrze pokazywał, sprawa się komplikuje gdy jesteśmy na dużych wezłach komunikacyjnych lub dużych skrzyżowaniach bo tu trzeba skręcać bo jest zjazd przy zjezdzie a ja jeszcze ma daleko wg nawigacji do skrzyżowania. Sprawdziłem M10 z AM 6.6 i AM wskazuje w punkt. Ale gdzie można się pobawić w ustawieniach M10 żeby korygował jakieś błedy wskazań GPS tak jak jest w AM. Może ktoś pomóc?
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez Mariusz65 » Wt, 02 lis 2010 10:59

Sprawdzaj ortografię zanim klikniesz "wyślij":
tamara napisał(a):zaczołem

tamara napisał(a):drug


:arrow: viewtopic.php?f=7&t=1562
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez tamara » Wt, 02 lis 2010 12:12

Dziękuję za zwrócenie uwagi-przepraszam -poprawie się, ale do tematu kolego "mariusz65" nic nie wniosłeś.
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez Zachu » Wt, 02 lis 2010 12:55

Żadnej korekcji w Garminie nie ma. Nie wiem czy masz coś takiego jak wł/wył WAAS/EGNOS? Wyłącz i obserwuj.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez tamara » Wt, 02 lis 2010 13:46

Witam, kolego Zachu nie spotkałem takiego polecenia w okienkach menu ani GPS, jest tylko włącz GPS , aktualizacja położenia satelit i tyle. Wiem, że np. w OMNI II można wejść do ustawień systemowych z pozycji WM i zmieniać czułość łapania fix i dokładności wskazań GPS.
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez Zachu » Cz, 04 lis 2010 12:39

Przyszło mi jeszcze jedno do głowy ;)
GPS nie ma kłopotu. Prawdopodobnie mapa jest z papieru rysowana i stąd te niedokładności. Zobacz czy tak samo będzie jak będziesz bez nawigowania jechał. Wtedy nie powinien kleić do drogi i pokazywać realną pozycję. Przełącz tylko na bezdroża.
Możesz też zapisać ślad, nawet w AM i sprawdzić później w MapSource jak się pokrywa w CN.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez tamara » Cz, 04 lis 2010 12:45

Zrobię jak piszesz kolego Zachu
tamara
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 13 wrz 2010 7:15

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez Daroorad » Pt, 07 sty 2011 20:35

Witam kolegów. Właśnie stałam się (nie)szczęsliwym posiadaczem M10 po update map z 2010.30 do 2011.32. Po upgrade map przy włączaniu gps'a pojawia się informacja: "Ta funkcja wymaga obecności map szczegółowych.Mapy są niedostępne gdy urządzenie pracuje w trybie Pamięć masowa USB. Dodatkowe informacje można znaleźć w serwisie www.GarminAsus.com". Podczas upgrade firmware'u z http://support.asus.com/download/Downlo ... uage=en-us do wersji Version V6.26.0 pojawia się problem z upgrade - M10 Upgrade Failed
Current M10 version: ROM Version M10_V4.11.0_PLK Radio Version V4.6.15-Q2 M10 Version after upgrade: ROM Version M10_V6.26.0_PLK Radio Version: V4.7-Q2 -->wszystko zatrzymuje się na 0%. Support stwierdził że trzeba odesłać do serwisu. Zobaczymy co tam zdziałąją. Oczywiście telefon jako taki działa ale o gps'ie można zapomnieć :-(. Tak więc jeśli ktoś ma podobną wersję softu to zastanówcie się 2x przed upgradem map :-)
Korzystając z okazji czy moglibyście mnie oświecić jak można definiować własne POI np. fotoradary i jak stworzyć odpowiednie ikonki? Wersja softy do map dostarczana defaultowo jest mniej niż uboga.Nie chcę się tu rozwodzić n/t samego telefonu gdyż ten traktuję jako dodatek ale w kwestii nawigacji nie udało mi się uzyskać wskazania odległości do punktu docelowego gdy jest wyświetlana mapa nawigacji.Wskazywany przewidywany czas dotarcia do celu nie zawsze jest miarodajny a przełączanie podczas jazdy na inny ekran specjalnie w tym celu do wygodnych nie należy.Tu chylę czoła dla programistów AutoMapy.
Z ogólnych uwag po otworzeniu pudełka pozostaje mały niesmak lub niedosyt - brak jakiejkolwiek nawet symbolicznej dodatkowej karty pamięci, futerału, na pudełki pisze że były słuchawki a w środku nie było, ładowarka i uchwyt samochodowy sprzedawany oddzielnie, aparat fotograficzny nie najwyższych lotów -5MP chyba z interpolacji, brak osłony obiektywu (dziura w pokrywie baterii więc brudzi się), instrukcja obsługi nie opisuje wszystkich funkcji. Na pochwałę zasługuje wyświetlacz.
Daroorad
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt, 07 sty 2011 20:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość