Garmin - Asus Nuvifone M10

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Śr, 14 lis 2012 22:11

Marko napisał(a): Czyli w A10 już 3 rzeczy nie działają w stosunku do M10

Ja już dawno to zauważyłem, A10 ma fajne bajery ponieważ ma Androida, według mnie to są zbędne bajery i bardziej przydają się takie jak większy i z polaryzatorem kołowym ekran. Nie jest idealny bo nieraz w uchwycie podczas odbierania połączenie sporadycznie wystepują zakłócenia(głos rozmówcy jest słyszany jak terkotka:cz.ttrrrr..e..ttrrrr.s.trrr.c) i to dotyczy jednego rozmówcy. Jeszcze nie ustaliłem o co chodzi ale jak on dzwoni to wyjmuję navifona z uchwytu. To co mnie wkurza to mapa cn która przy nowych aktualizacjach strasznie muli (tzn poi w wyszukiwarce). No i A10 po wyjęciu z uchwytu przechodzi w tryb pieszy i ma kompas elektroniczny. Ostanio byłem w nieznanym miejscu i chciałem coś zjeść. Na M10 i Oregonie znalazłem interesujące poi ale tylko za pomocą oregona mogłem się odnaleźć . Szkoda że nie ma kompasu , czyli M10 do auta jak najbardziej ale poza to już cos z kompasem elektronicznym. Oczywiście odnalazł bym się i na M10 , ale to wywołałoby krople na czole :D
Paweł
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez Marko » Śr, 14 lis 2012 23:19

Mi akurat Garmin w A10 spasowal, bo ma swietna wyszukiwarke i latwy w obsludze opuszkiem palca ( nie paznokciem) ekran mapy.
Czy w M10 jest Street View powiazane z Garminem, czyli czy po wybraniu pkt. z mapy Garmina mozna wyswietlic widok ulicy w wybranych miastach? W A10 to dziala bdb (mozna wejsc na stadiony Euro :-) ).
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez epkchmiele » Śr, 14 lis 2012 23:34

Marko napisał(a):Czy w M10 jest Street View powiazane z Garminem, czyli czy po wybraniu pkt. z mapy Garmina mozna wyswietlic widok ulicy w wybranych miastach? W A10 to dziala bdb

No właśnie te bajery miałem na myśli, M10 nie ma tego. No ale ja może jestem dziwny i bardziej bym wolał wyświetlanie mapy w trybie pieszym jak to wyświetla oregon niż jakieś stadiony czy ulice. M10 wyświetla mapę po drogowemu no i pewnie do tego był zaprojektowany. No jeszce jak właczę CN to już połowa sukcesu tylko qurde tego kompasu brakuje.
Paweł
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez Marko » Śr, 14 lis 2012 23:51

@Epkchmiele
Pawle, jasna sprawa.
Ja na codzień korzystam tylko z bazy adresowej i routingu po drogach.
Kiedy jednak jadę 1 raz w obce miasto, to wlączam z ciekawości widok ulicy. Jest to intuicyjne, po wybraniu punkty na mapie masz 2 opcje: Szukaj w pobliżu i Włącz widok ulicy.

Z kompasu nie korzystam, bo nie mam w zwyczaju nawigować telefonem. Są lepsze, dedykowane odbiorniki.
Ostatnio edytowano Cz, 15 lis 2012 12:15 przez Marko, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez asandrzej » Cz, 15 lis 2012 11:51

Marko napisał(a): Z kompasu nie korzystam, bo nie mam w zwyczaju nawigowac telefonem. Sa lepsze, dedykowane odbiorniki.

Wybór nie zawsze jest taki posty i jednoznaczny,
jeżeli w niededykowanym urządzeniu mamy dedykowaną mapę, to jest dylemat, odbiornik czy mapa.
Ja nie byłbym tak radykalny, zależy co chce się uzyskać, jeżeli interesują nas ścieżki leśne, można skorzystać ad hoc z mapy off-line w smartfonie

Sciezki.jpg

można zrobić zrzut ekranu smartfona, nadać georeferencje i korzystać w odbiorniku dedykowanym,

177.jpg
177.jpg (88.53 KiB) Przeglądane 8291 razy

oczywiście można też mapę przerysować do wektora i korzystać z przeźroczystej nakładki w odbiorniku,
wszystko zależy od pomysłowości i chęci.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Garmin - Asus Nuvifone M10

Postprzez Marko » Cz, 15 lis 2012 12:43

@Asandrzej
Dwa zdania komentarza:
1. Nie złapałem sensu.
2. Jaki to ma związek z topikiem?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia strona

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości