Garmin Mobile XT - jak wgrać trasę

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Garmin Mobile XT - jak wgrać trasę

Postprzez newbie007 » Śr, 19 maja 2010 11:40

Witajcie,

Poradzilem sobei z wgraniem G XT na Nokie e71. Najpierw wersja 4.XXX pozniej 5.XXX.
Wgrane 2 mapy:

GPS Wielkopolska
GPMapa

Nawigacja chodzi na nich pieknie. Wszyskto bylo swietnie gdyby nie to,ze Garmina uzywam na kierownicy motocykla i urzadzam sobie lesne wycieczki. O ile (nie bez wiekszego wysilku - nowy jestem) udalo mi sie zmusic nagwiacje do nawigowania mnie po bezdrozach do wybranego z telefonu punktu to nie potrafie za nic zaprojektowac sobie tarsy w MapSpurce i wrzucic ja do XT. Jak to sie robi?


Ja robilem to w ten sposob:


Za nic nie potrafie jednak wgrac zaplanowanej wczesniej trasy.

Obrazek

1. Robie sobie jakas tam trase w MapSource
2. Chce ja zuploadowac do Garmina , wiec najpierw czerowne koleczko, pozniej zielone ;)
3. Dostaje komunikat,ze wgrane poprawnie...

... ale. Uruchamiam XT na Nokii. Wchodze w "zarzadzanie moimi danymi" i import GPX>czekam chwile i po wejsciu w "Trasy" > Klikam "Zobacz tarsy" i widze ostatnio wgrana trase (Test) . Niby powinno byc ok, ale zadzialalo tylko za 1 razem. Tzn Wgralem sobie jakies 3 punkty i wrzucilem - dzialalo ok. Usunalem ta trase w Garminie i guzik "Zobacz Trasy" jest nieaktywny. No to sobie w MS robie inna trase (nazywa Test2), wysylam tak jak wyzej opisalem, Odpalam XT importuje, pojawia sie trasa nazwana Test2, ale w srodku sa waypointy z trasy nazywajacej sie Test. Czemu?!

Siedze juz nad tym, ktorys dzien i ciagle to samo. Zmienilem nawet wersje Garmina z 4.XX na 5.XX - bez zmian.


Cos zle robie? Czy moze trzeba jakos trase w MS wyexportowac do osobnego pliku i wrzucic na karte pamieci z Garminem?
Moze ktos polecic jakas alternatywe lepsza dla Symbianowcow?
Ostatnio edytowano Śr, 19 maja 2010 13:44 przez beetle-m, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki w tytule
newbie007
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz, 19 lis 2009 19:44

Re: Garmin Mobile XT - jak wgrac tarse

Postprzez GPS Maniak » Śr, 19 maja 2010 12:13

newbie007 napisał(a):Garmina uzywam na kierownicy motocykla i urzadzam sobie lesne wycieczki.

Motocyklem? :shock:
newbie007 napisał(a):Cos zle robie?

Zdecydowanie tak.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Mobile XT - jak wgrac tarse

Postprzez wojtek » Śr, 19 maja 2010 13:42

Urządzenia na Symbianie wymagają jednego kroku więcej:
Po wysłaniu trasy odepnij tel. od peceta i w zarządzaniu danymi znajdź opcję 'import'. Zaimportuj trasę i wtedy ją zobaczysz w trasach.
Opisany przez Ciebie sposób działa w MobileXT dla WM jedynie.

W.

PS. Motocyklem po lasach chyba jednak się rzeczywiście nie jeździ ... :?
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Garmin Mobile XT - jak wgrać trasę

Postprzez newbie007 » Śr, 19 maja 2010 14:38

Dla spropostowania:


Motocyklem (jak i kazdym innym pojazdem) mozna poruszac sie po lesie posiadajac zgoda odpowiedzialnego za dany region lesniczego. Ja w swoim powiecie objechalem 2, przedtsawilem jak sprawa wyglada i dostalem bez problemu pozwolenie. Lesniczy wie, ze nie jezdze poza wyznaczonymi drogami (sciolka, mlodniki, ostoje zwierzyny) i nie ma problemu. Tak naprawde duzo wieksze spustoszenie w lesie robia tzw. "miejscowi". Kłusowaine, nielegalny wyrab drzew czy kradzieze choinek kosztowaly lokalne nadlesnictwo w 2009 roku kilkaset tysieyc. Inna sprawa, ze wystarczy np. napisac prosbe do Dział Udostępniania Parku Narodowego czy odpowiedniego Nadleśniczego , z planowana trasa, terminem przyjazdu i jestem pewien,ze wyraza zgodne. Mi w 3 przypadkach na 3 udzielili bez problemow. Raz tylko wprowadzili korekte nieprzejezdnej trasy - jakbym puscil sie "na dziko" bylby niezly balagn. Zreszta niechodzi tylko o wycieczki lesne. Pewnie nie wiecie, ale na ukonczeniu jest TransPolska Trasa Enduro. Biegnaca z polnocy na polludnie kraju tylko po szutrach. :)
Jako ciekawostke podam, ze przepisy zabraniaja tez na obszarach lesnych np. jazdy konnej. Niektorzy z Was pewnie tez nie wiedza,ze np. do drzwo stanu ponizej 4m nie wolno nawet wchodzic. Przepisy akurat w tek kwestii sa strasznie nieaktulne. Mamy sie podobno w tym roku doczekac zmian w tej kwestii.
Reasumując motocyklista poza asfaltem niekoniecznie musi byc zlem wcielonym.;)


Dobra. Wracaja co sprawy.

Zakladajac,ze wszystkie trasy mam usuniete: "Narzwedzia->Zarzdzanie moim danymi> Trasy" nie ma zadnych tras
Wylaczam garmina, podlaczam jako tryb masowy, w MS rysuje sobie trase i wrzucam ja tak jak opisem (Wyslij na urzadzenie), pozniej odpinam Nokie od kompa , odpalam XT i w zarzadzaniu moimi danymi, klikam lewy przycisk "Zarzadzaj" i "Importuj GPX" , tak ?

Po zakonczeniu tej procedury powinna byc widoczna nowa trasa, tak ?
newbie007
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz, 19 lis 2009 19:44

Re: Garmin Mobile XT - jak wgrać trasę

Postprzez wojtek » Śr, 19 maja 2010 19:21

newbie007 napisał(a):... odpalam XT i w zarzadzaniu moimi danymi, klikam lewy przycisk "Zarzadzaj" i "Importuj GPX" , tak ?

Po zakonczeniu tej procedury powinna byc widoczna nowa trasa, tak ?
Tak 8)

W.
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości