Garmin - Asus Nuvifone G60

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Garmin - Asus Nuvifone G60

Postprzez S.S » Cz, 24 cze 2010 14:41

Witam !

Na początek napiszę że jestem tu nowy i dopiero zaczynam przygodę swoja przygodę z nawigacją. Nigdy nie miałem Garmina ani innych urządzeń mobilnych poza komórką.
Niemniej jednak starałem się ostatnio nadrobić swoje braki wertując m.in. tematy tego forum.

Garmin - Asus Nuvifone G60
Sporo się naczytałem o tym sprzęcie, recenzje opisy... jedne są pochlebne inne mniej...
Generalnie najwięcej recenzji sprowadza się do tego że zaletą tego urządzenia jest GPS garmina, minusami natomiast są: zamknięty system oparty na linuxie oraz wysoka cena.
Obecnie G60 można kupić już od 700 zł. więc od czasu pisania tych recenzji argument wysokiej ceny jest już chyba mniej aktualny.

W propozycji garmina pewnie jak w przypadku większości z Was zainteresowała mnie jakość urządzeń i dedykowanych map oraz przede wszystkim bogaty wybór map topograficznych.

Dlaczego Nuvifone G60?
Ponieważ potrzebuję dobrej i taniej nawigacji:
- w samochodzie,
- na motocykl,
- w pieszych wędrówkach w terenie (góry)
- w pieszej turystyce miejskiej
- z dużym jasnym ekranem
- z solidnym dedykowanym uchwytem

Do tego moja leciwa komórka wymaga wymiany na coś nowszego i poważniejszego.
Z funkcji smartfona tak naprawdę niewiele mi potrzeba. Głównie podstawowe narzędzia takie jak:
- kalendarz
- organizer
- kalkulator
- słownik języków obcych
- aparat foto
- przeglądarka zdjęć i innych multimediów
- mp3

G60 ma jeszcze internet i wifi wiec jak dla mnie wypas.

Niejasna jest dla mnie kwestia ze słownikiem języków obcych który czasem w zagranicznej podróży by się przydał. Zdaje się że G60 nie ma takiej funkcji.
Pytanie czy można to jakoś ominąć? Czy można np. jakiś słownik w postaci pliku java otworzyć za pomocą wbudowanej w G60 przeglądarce internetowej?
Bardzo bym prosił o poruszenie tej kwestii.

Prosiłbym również użytkowników G60 o kilka słów jak sprzęt sprawuje się "w boju"

A może jest jakiś lepszy smartfon z GPS pod mapy garmina ?
Nuvifone M10 to niestety 2 razy droższa zabawka, ale może są jakieś propozycje dobrego GPS z telefonem innych producentów?
Oczywiście musiały by spełniać podstawowe kryteria takie jak:
- obsługa map garmina
- duży jasny ekran widoczny w słońcu na motocyklu
- z solidnym dedykowanym uchwytem
- cena do 900

Pozdrawiam....
Sławek
S.S
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 24 cze 2010 12:50

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości