Mobile XT 5 - Jak uratować logi z trasy

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Mobile XT 5 - Jak uratować logi z trasy

Postprzez colnet » Pn, 28 cze 2010 1:32

No więc tak : jechałem kiedyś z W-wy do UK - Garmin Mobile XT 5 cały czas mnie prowadził i zapisywał ślad. Mniej więcej tak w okolicach Dortmund zapisałem ślad po czym XT się wyłączył razem z telefonem wskutek ukradkowego odłączenia się zasilania z samochodu . Gdy usunąłem usterkę zasilania - włączyłem XT ten zapytał mnie o język , potem o inne rzeczy potrzebne do konfiguracji Garmin Mobile XT 5.00.50. Po śladzie nie zostało śladu :). Myślałem wtedy ze coś tam narozrabiałem, było to rok temu. O tego czasu miałem jeszcze tak dwa razy - ale nie było mowy o żadnym zasilaniu - miał naładowaną baterię - straciłem ślad do Coventry ( 120 km), a dziś z 20 km wycieczki rowerem. Tym razem jak zobaczyłem pytanie o język - czując już blues'a - wyłączyłem telefon.
Mam pytanie jak taki log uratować i czy można zrobić coś temu debilnemu programowi żeby mi takich numerów nie wyczyniał ?
colnet
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 12 maja 2009 16:14

Re: Mobile XT 5 - jak uratować logi z trasy

Postprzez Spider » Pn, 28 cze 2010 8:43

Jeśli wcześniej eksportowałeś dane do pliku GPX do masz plik Current.gpx w \Garmin\GPX.

Jeśli nie to jest inna metoda:

Wszystkie dane zapisywane są w plikach NVM które znajdują się w katalogu: \Garmin\Apps\Symbian

W pliku GARMIN_ATRK.NVM lub GARMIN_STRK.NVM powinien być ślad (ATRK - aktywny, STRK - zarchiwizowany).

Program do wyciągania tych danych to: GMXT2GPX :arrow: http://sites.google.com/site/jekaeff/eng-1

Lub skrypt php :arrow: http://blog.zyrax.net/archives/169
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości