Moje współrzędne GPS-na mobilnym

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Moje współrzędne GPS-na mobilnym

Postprzez Fickus » N, 02 sty 2011 12:05

W sumie nie bardzo rozumiem jednej rzeczy: Mam telefon, mam w nim GPS (w wielu telefonach) a w przypadku gdy się zgubię (zaginę gdzieś w terenie) nie mogę się ratować wysłaniem SMS ze swoimi współrzędnymi... I nie chodzi mi o podanie adresu czy wysyłania kawałków mapy czy innych cudów.
Chciałbym mieć możliwość odczytania swoich współrzędnych. Taka funkcja wg. mnie powinna być sztandarowym atutem telefonów wyposażonych w GPS. Jeszcze raz powtarzam, chcę TYLKO współrzędne i możliwość wysłania ich SMSem. Przecież jeżeli ktoś mnie uwięzi a jakimś sposobem ocalę telefon mógłbym dać znać na przykład na policję gdzie mnie szukać... Policja (rodzina itp) mają z reguły GPSy z mapą i wpisując namiar z SMS snajdzie momentalnie gdzie jestem.
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega trudność (czytaj: nieobecność) że takiej funkcji nie ma w żadnym telefonie?
Mało tego nie spotkałem również aplikacji która nie potrzebując mapy ładowanej do urządzenia wyciągałaby namiary GPS i wkładała by do SMSa.
Wyobraźmy sobie hasło reklamowe: "Mając ten telefon zawsze mnie znajdziecie- nawet na środku jeziora ;-)"
Ja osobiście przypuszczam, że są dwie możliwości:
1. nikt na to nie wpadł... -choć osobiście nie sądzę,
2. Jest to celowe działanie by z GPS w telefonie zrobiś swoistą platformę do zarabiania na mapach i innych aplikacjach z GPS, (walić bezpieczeństwo użytkowników)- i to jest daleko bardziej prawdopodobne.

Ale tu dziwię się że nikt z programistów nie wypuścił jakiegoś prostego freewaru do pisania współrzędnych i wysyłania ich SMSem.
A może ja się mylę?
Garmin 76CSx :-)
Avatar użytkownika
Fickus
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): Pt, 18 sty 2008 21:21

Re: Moje współrzędne GPS-na mobilnym

Postprzez beetle-m » N, 02 sty 2011 13:28

Nie zgodzę się z Tobą.
W Garmin Mobile XT mogłem wysyłać pozycję SMSem.
Mogę również w Ovi Map na Nokii.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Moje współrzędne GPS-na mobilnym

Postprzez sdsyc » N, 02 sty 2011 13:30

Fickus napisał(a):Ale tu dziwię się że nikt z programistów nie wypuścił jakiegoś prostego freewaru do pisania współrzędnych i wysyłania ich SMSem.
A może ja się mylę?

Trekbuddy
sdsyc
Radny
 
Posty: 3362
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Moje współrzędne GPS-na mobilnym

Postprzez GPS Maniak » N, 02 sty 2011 14:02

Fickus napisał(a):Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega trudność (czytaj: nieobecność) że takiej funkcji nie ma w żadnym telefonie?

Jak to nie ma w żadnym? W Moim Asusie (oczywiście można się upierać, że to nie jest telefon tylko smartphon, chociaż dla mnie to po prostu trochę bardziej zaawansowana komórka) firmowo jest instalowany program, który pozwala na tzw. "raportowanie pozycji GPS" poprzez wysyłanie SMSów z pozycją - także w sposób automatyczny wg zadanego schematu np. co godzinę etc.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko


Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości