Bardzo dziwne zachowanie GM XT

O nüvifone, seriach 10 i 20, iQue oraz aplikacjach nawigacyjnych Garmin StreetPilot, Mobile XT, Que i Mobile PC. Czyli o nawigacji Garmina w PDA i telefonach (w tym Andriod, iOS, Windows Mobile i Symbian) lub na przenośnych PC. Także o mapach cityXplorer i użytkowaniu GPSów w miejskim buszu.

Moderatorzy: wojtek, sdsyc, Spider

Bardzo dziwne zachowanie GM XT

Postprzez downloader_lbn » Wt, 22 lut 2011 23:53

Witajcie,

Z reguły radzę sobie z takimi rzeczami i wiele lat na żadnym takim forum o radę nie prosiłem, ale to co wyrabia mój Garmin Mobile XT przerasta moje zdolności pojmowania, może ktoś się zetknął i pomoże...

Otóż, mój zainstalowany na pamięci wewnętrznej (dużo, dużo szybszej niż SD, której póki co w ogóle nie posiadam) Omni II Garmin Mobile XT 5.00.20w zaczął w sposób wybiórczy nie dostrzegać plików w swoich folderach (!). Otóż, następujące rzeczy ot tak sobie przestały działać (a wcześniej działały!) mimo że właściwe dla nich pliki znajdują się w odpowiednich folderach:

- ikony pojazdów (dostępna tylko strzałka, przy próbie wybrania komunikat "Nie znaleziono" mimo że wszystkie 4 pliki są na miejscu w folderze "Vehicles")
- pomoc (pomimo zainstalowania Support Files, cały folder "Help" pełny - przy wybraniu komunikat "Nie znaleziono")
- POI (pomimo tego że xxx.gpi jest we właściwym folderze - My Storage/Garmin/POI) zarówno wgrywany z POI Loader (bez błędów) jak i ręcznie

Czy mogłem umieścić w niewłaściwym folderze, tzn. Garmin źle zlokalizowany? NIE, gdyż mapa (My Storage/Garmin/gmapsupp.img) wczytuje się bez problemów. EULA przy instalacji również. Głosy również, program poprawnie odtwarza komunikaty i w opcjach wskazuje te których pliki tam są - czy są wszystkie dostarczone z support files, czy tylko jeden.

A teraz najfajniejsze:

ŻADNA reinstalacja nie pomogła. Ta po resecie z poziomu telefonu pamięci wewnętrznej również. To samo za każdym razem - domyślne ustawienia GM XT, mapę czyta a POI i autek nie (aut nie czyta jeszcze przed wrzuceniem mapy, POI i SF). Grzyb z autami, tu o POI chodzi. Wcześniej działało i ostrzegało, i nie wydaje mi się że zrobiłem cokolwiek co byłoby czasowo powiązane z tą szopką w wykonaniu GMXT.

Garmin wrzucony z tego samego PC na inny telefon (Symbian, też na pamięć wewnętrzną) do dziś działa bez problemów.

Uszkodzone pliki instalacyjne? Nie, wszystkie były ponownie ściągane (tylko z serwerów Garmina) i to samo.

Hard reset telefonu raczej wykluczony, chyba że ktoś dokładnie tym manewrem rozwiązał dokładnie taki problem...

Leże i kwicze, pomocy.

Edit: Sam sobie pomogłem i odpowiedziałem. Pomógł dopiero hard reset telefonu. Przyczyną złego działania GM XT okazał się być SPB Mobile Shell, który tak głęboko wgryza się w system i konfliktuje z nakładką Samsunga, że samo jego odinstalowanie nie wystarczyło. Co ciekawe, GM był jedynym programem który tak alergicznie zareagował. Jako że SPB jest dość popularne, w razie podobnych problemów z telefonami Samsunga na WM 6 uwzględnijcie możliwość konfliktu z SPB. EOT.
downloader_lbn
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 22 lut 2011 23:25

Powrót do Na urządzenia mobilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości