MapaMap (GPMapa) na Androida

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Cz, 27 paź 2011 11:55

Z uwagi domowe wifirifi (czyt. wi-fi) pociągnąłem wszystko na nowo po:
- odinstalowaniu aplikacji MapaMap z Androida,
- skasowaniu całości (katalog \mapamap).
Backup oczywiście zrobiłem wcześniej :wink:
Przy okazji konieczności modyfikacji aplikacji by działała jako Trial dla nowych userów poszło kilka dodatkowych poprawek.

Bardzo podoba mi się podejście do klientów firmy Imagis i czas ich reakcji.
Kiedyś moim marzeniem było podobne zachowanie Garmina i Navteq - odpuściłem marzenia ściętej głowy.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez GPS Maniak » Cz, 27 paź 2011 11:59

Widzę, że albo muszę wybrać się do syna, albo do ..... Pizza Hut :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Cz, 27 paź 2011 12:05

Zależy Lechu gdzie dają lepiej jeść ;-)

Podepnij telefon kablem USB do laptopa i pociągnij przez niego (jeśli w sieci).
Zaoszczędzisz co najmniej na ... pizzy. O dodatkach nie wspomnę.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez GPS Maniak » Cz, 27 paź 2011 12:14

Wbrew pozorom to nie takie proste. Być może zależy to od wersji Androida, a być może wynika to z mojego zbyt małego zainteresowania tym jak to działa, w ślad za tym z mojej niewiedzy, w każdym bądź razie wpięcie telefonu do PCta powoduje że zachowuje się on jak czytnik kart pamięci. Przyjąłem to jako standard i dalej nie kombinowałem :D

Przy okazji uwaga techniczna: Nie używam laptopa. Mój PC-et to blaszak :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Cz, 27 paź 2011 12:25

Może to zależy od modelu/firmy telefonu, może od wersji Androida.
W HTC na systemie 2.3.3 mam opcje podłączenia USB:
  • Tylko ładowanie,
  • HTC Sync,
  • Napęd dyskowy,
  • Telefon jako modem,
  • Internet z komputera (może być blaszak) :wink:
Korzystam często właśnie z ostatniej opcji.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez popej » Cz, 27 paź 2011 12:43

Można skonfigurować połączenie ad-hoc czasami nawet punkt dostępowy wi-fi na notebooku i udostępnić internet dla telefonu.
Można też zamiast pizzy kupić router wi-fi, ceny zaczynają się do ok. 50-60zł ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Pn, 07 lis 2011 12:43

Pomijając brak polskich znaków w screenshotcie to najbardziej podoba mi się w Imagisie reakcja na zgłoszenia:
Zgłoszenie_MapGO.PNG
Zgłaszanie błędów
Zgłoszenie_MapGO.PNG (40.16 KiB) Przeglądane 11009 razy

Navteq nadal zwleka z wprowadzeniem zgłoszeń z 2008 roku :roll:
Nie lubię rozmawiać "ze ścianą".
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez ndmystko » Pn, 07 lis 2011 15:09

Moje też już wszystkie uwzględnione. Ciekawe kiedy zmiany pojawią się na www, pewnie trochę wolniej niż na UMP ale szybciej niż w CNE :lol:
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Wt, 13 gru 2011 20:00

News ze strony MapaMap.pl :arrow: MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy
MapaMap.pl napisał(a):Tuż przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia producent nawigacji MapaMap przygotował dla swoich użytkowników kilka nowości. Zalicza się do nich nowa wersja nawigacji MapaMap oznaczona symbolem 7.2, najnowszy Pakiet map cyfrowych Polski z nowym fragmentem autostrady A2 od Nowego Tomyśla do granicy niemieckiej oraz świąteczna promocja w której aktualizacje map można nabyć aż 50% taniej. Nowa MapaMap 7.2 dostępna będzie na 3 platformy sprzętowe, dla urządzeń nawigacyjnych z systemem Windows CE oraz dla telefonów typu SmartPhone z systemem Android i Windows Mobile. Dla telefonów które swoim użytkownikom zapewniają dostęp do Internetu, MapaMap 7.2 oferuje nowe funkcje ON-LINE.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez popej » Wt, 13 gru 2011 23:29

Nie ma aktualizacji w Markecie, nie ma informacji o nowych mapach w aplikacji, nie ma czytelnej informacji na stronie www. Przedwczesny alarm.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez Marko » Cz, 26 sty 2012 8:08

Testowałem przedwczoraj i wczoraj na trasie ze Śląska do stolicy Wielkopolski i z powrotem.
Kilka spostrzeżeń z "placu boju".
Warunki: noc, rozkopany Poznań, wiele ulic pozamykanych i "rzeczywistość targowa", czyli olbrzymie korki, co skutkowało koniecznością przewidywania sytuacji "do przodu" (zoomowanie i przewijanie mapy) i częstymi rekalkulacjami trasy.
Wnioski:
1. MapaMap via Android (Samsung Galaxy...) działa szybciej niż CNE, a zwłaszcza UMP_PL w Nuvi 1490, porównywalnie z TwoNav V-map:
a. Natychmiastowa rekalkulacja - w Nuvi1490 rekalkulacja często trwała kilka sekund.
b. Natychmiastowe odświeżenie mapy (przy przeskalowaniu) - w Nuvi 1490, po przeskalowaniu, odświeżenie często zajmowało kilka sekund.
2. Aktualność MapyMap (zamknięte ulice i objazdy w Poznaniu) na poziomie UMP_PL, znacznie lepiej niż w CNE.
3. Rewelacyjna właściwość: informacja głosowa o najbliższym manewrze oraz następnym w kolejności (co pozwala przygotować się odpowiednio szybciej).

...za miastem:
4. MapaMap - głosowe ostrzeganie o przejazdach kolejowych, co w Polsce, przy dziurach w przejazdach, jest szczególnie istotne; tak w UMP jak i w CNE brak takiej informacji. W CNE brak linii kolejowych w podziałkach mniejszych niż 50m
Dodatkowo:
5. Warstwice wrysowane w MapieMap.

Tyle wrażeń na gorąco, słowem: MapaMap na Androida po Polsce? Dlaczego nie!?

Podsumowanie: MapieMap bliżej Automapie niż CNE i UMP_PL, a przesiadając się z Nuvi nie tracimy nic (poza aktualizacją CNE), zyskując wiele istotnych cech.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez ememek » Cz, 26 sty 2012 9:57

Marko napisał(a):3. Rewelacyjna właściwość: informacja głosowa o najbliższym manewrze oraz następnym w kolejności (co pozwala przygotować się odpowiednio szybciej).

Tylko żebyś się kiedyś nie wściekł jak ja, gdy nuviemu przez kilka minut nie zamykała się jadaczka. :) W dość specyficznej sytuacji prawie nie nadążał z wypowiadaniem kolejnych komunikatów.

4. MapaMap - głosowe ostrzeganie o przejazdach kolejowych, co w Polsce, przy dziurach w przejazdach, jest szczególnie istotne; tak w UMP jak i w CNE brak takiej informacji
Nuvi z radarami także gada.
Nüvi-765
ememek
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 25 lip 2009 21:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez Marko » Cz, 26 sty 2012 10:10

ememek napisał(a):Nuvi z radarami także gada.

Tyle, że ja nie o straszeniu radarami, a ostrzeganiu przed przejazdem, i nie w pliku GPI a "IMG".
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Cz, 26 sty 2012 10:20

Ma już ktoś wersję 7.2 ?
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez Marko » Cz, 26 sty 2012 10:25

ememek napisał(a):
Marko napisał(a):3. Rewelacyjna właściwość: informacja głosowa o najbliższym manewrze oraz następnym w kolejności (co pozwala przygotować się odpowiednio szybciej).
Tylko żebyś się kiedyś nie wściekł jak ja, gdy nuviemu przez kilka minut nie zamykała się jadaczka. :) W dość specyficznej sytuacji prawie nie nadążał z wypowiadaniem kolejnych komunikatów.

MapaMap podaje "za jednym zamachem" komunikat o następującej treści np.: "za 300m skręć w lewo, a następnie za 200m skręć w prawo" i koniec, kropka.

@Mariusz
Kolega miał chyba starszą wersję, choć już z wszelkimi objazdami w Poznaniu, których nie mało w sąsiedztwie Targów.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości