Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez asandrzej » Pn, 19 gru 2011 10:30

gavia napisał(a):Po prostu jechałem autem, komorka umieszczona była w uchwycie na nawigacje.....


Powinieneś wziąć pod uwagę, że zużycie prądu w dużym stopniu zależy od „zasięgu” GSM,
na obszarach gdzie zasięg jest utrudniony lub nie ma go w ogóle, czas pracy może ulec skróceniu.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez asandrzej » Pn, 19 gru 2011 13:53

W turystyce pieszej można zastosować zewnętrzny akumulator, akumulator nie musi być podłączony w sposób ciągły,
przy dużym rozładowaniu doładowanie akumulatora do stanu 50% może trwać od piętnastu do trzydziestu minut.

Przechwytywanie.JPG


Podczas korzystania tylko ze standardowego akumulatora w sposób jak z odbiornika ręcznego,
włączony „tryb samolotowy”, trzydziesto sekundowe podświetlanie, co 10/15 minut podgląd mapy, zapis śladu
do tego kilka zdjęć, to można uzyskać czas pracy w granicach piętnaście / dwadześcia godzin.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez gavia » Pn, 19 gru 2011 14:45

Zasieg GSM był mysle gdzies na co najmniej 95% dlugosci trasy ( Karkonosze Warszawa). Az 7 h jazdy dlatego bo 2 korki + wypadek kolo Rawy Maz.

Zewn. akumulator ok ale widze, że nawet bez niego Omnia jakby wyłaczyć podswietlanie ciagłe dałby rade koło 10 h.Nie wiem tylko czy jest taka opcja w OZI ( w sensie -gaśnie ekran ,automatycznie GPS-FIX zostaje wyłączony).

Do zewn. aku nie do konca jestem przekonany. Nie zawsze jest na takie nie do konca małe pudelko miejsce jesli chodzi o wycieczki rowerowe bez plecaka, dla pieszych oczywiscie jak najbardziej.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez asandrzej » Pn, 19 gru 2011 14:55

Może jaśniej to napiszę, czym bliżej telefon jest stacji bazowej (masztu) tym miej prądu pobiera,
jest to regulowanie automatyczne , jeżeli chodzi o użytkowanie telefonu tylko jako telefonu,
to z moich doświadczeń wynika, że za każdym razem jak pójdę w góry,
to następuje większe rozładowanie akumulatora,
chociaż nie dzwonię ani nie odbieram rozmów,
ale „zasięg” na tych obszarach jest bardzo słaby.
"Zasięg", dokładniej chodzi o siłę sygnału.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Pn, 19 gru 2011 15:06 przez asandrzej, łącznie edytowano 1 raz
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez gavia » Pn, 19 gru 2011 15:05

Ok rozumiem . Ale tu chyba o jakieś ,, groszowe roznice '' w tym poborze prądu chodzi ? czy nie etakie groszowe?

Czyli teoretycznie telefon w trybie OFFLINE bedzie jeszcze dluzej dzialal bo nie bedzie tracil energii na szukanie sieci.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez asandrzej » Pn, 19 gru 2011 15:11

Myślę, że to robi sporą różnicę, telefon taki bez bajerów wytrzymuje mi kilka dni,
tylko wrócę z wycieczki w górach, zaraz upomina się o połączenie do ładowarki.
W mieście, na głównych trasach drogowych, gdzie sygnał jest dość dużej mocy,
nie sprawia to różnicy, ale na obszarach o słabej mocy sygnału, różnica może być duża.
Specjalnych testów nie robiłem.
Pozdrawiam

Ps.
Koszt zakupu uniwersalnego akumulatora z ładowarką sieciową waha się, od 35 zł, 55 zł, 80zł do 200 zł.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez gavia » Pt, 20 sty 2012 22:42

Czy ktoś może używał telefonu Samsung Galaxy TAB P1000 16 GB - wedlug instrukcji kosmiczna bateria 4000 Mah? (Porównując to do baterii w typowo turystycznych odbiornikach jak Sportivia, Bryton Reader, GP7, iBEX , NAVROAD 320 to jednak kilka razy większa pojemność)

Pytam bo kończy się umowa i jest opcja wziąć tego Samsunga ( za dopłatą). Jest tez opcja Motorola DEFY tu slabsza bateria 1540Mah ale niby pancerny ,czy rzeczywiście?

A jak na Androidzie sprawuje sie OZIEXPLORER(wedlug strony oziego jest juz wersja na androida) albo coś podobne z obslugą map rastrowych .

[EDIT] Przepraszam nie doczytalem . Ten Galaxy Tab to nie telefon tylko jakis (,,krowiasty'')tablet , na rower odpada nie te wymiary.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez GPS Maniak » Pt, 20 sty 2012 23:04

gavia napisał(a):Jest tez opcja Motorola DEFY .... niby pancerny ,czy rzeczywiście?

Nie wiem czy pancerny, ale na pewno można powiedzieć że to outdoorowy telefon.
W każdym bądź razie wszystkie dziury ma zaklejone :wink:
gavia napisał(a): na rower .....

Na rower? Na to chyba żaden smartphon się nie bardzo nadaje.

gavia napisał(a):A jak na Androidzie sprawuje sie OZIEXPLORER(wedlug strony oziego jest juz wersja na androida) albo coś podobne z obslugą map rastrowych .

Na Garniaku jest kilka wątków poświęconych tej tematyce. M.in.
* viewtopic.php?f=32&t=9200
* viewtopic.php?f=32&t=8713
W sumie taki smartphon z rastrami to naprawdę fajna rzecz. Tyle, że to zupełnie inna bajka niż outdoorowy Garmin.
Żeby nie było nieporozumień: ani gorsza, ani lepsza. Po prostu inna. W sumie oba urządzenia świetnie się uzupełniają.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez epkchmiele » So, 21 sty 2012 12:26

Wczoraj zrobiłem test swojego nuvifona m10.
-Bateria na 100%, GPS włączony żeby się nie wyłączył i telefon nie przeszedł w stan uśpienia w tle chodził dodatkowo drugi program
- podświetlenie wyłączone(co godzina bawienie się z 10 minut i raz z pół godziny)
-GPRS ustawiony na 3G i pobieranie z sieci oczywiście włączone
- w ostatniej godzinie włączony zapis śladu,
Wynik 9h, wydaje mi się że ładny wynik. Zostało mu jeszcze 10% prądu.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez saper » So, 21 sty 2012 15:25

Sory za brak polskich liter bo wlasnie pisze z tego galaxy tab a w nim takowych nie ma.
Kupilem wlasnie do tego mapemap ktora obsluguje rozdzielczosc 1200x600, i musze powiedziec ze wyglada to wspaniale, co do pracy na baterii to z wlaczonym gps wiecej niz jakies 5 godzin bym nie obstawial. Natomiast do samochodu nadaje sie wysmienicie.
Nuvi 760, Oregon 300 nuMaps Lifetime + ostatnia GPMapa, HTCwildfire + 3-oś kompas, Navigon, Rmaps.
Samsung Galaxy tab p-1000 + mapamap PL-2011Q3
Avatar użytkownika
saper
Bywalec
 
Posty: 735
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:07
Lokalizacja: Zaklików

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez popej » So, 21 sty 2012 16:12

Lenisz się, z pewnością ma polskie litery, jak każdy Android. Naciśnij literę i przytrzymaj, powinna się pojawić lista znaków z ogonkami. Jeżeli brakuje polskich, to zmień ustawienia języka dla klawiatury.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez saper » So, 21 sty 2012 16:17

Dzięki Popej właśnie stałem się mądrzejszy. Zwróć uwagę na litery.
Nuvi 760, Oregon 300 nuMaps Lifetime + ostatnia GPMapa, HTCwildfire + 3-oś kompas, Navigon, Rmaps.
Samsung Galaxy tab p-1000 + mapamap PL-2011Q3
Avatar użytkownika
saper
Bywalec
 
Posty: 735
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:07
Lokalizacja: Zaklików

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez popej » So, 21 sty 2012 16:35

Doceniam :)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez gavia » So, 21 sty 2012 23:58

Próbuje coś znależć o tej Motorola Defy i caly czas mi wyskakuje minusy-słaba bateria.Tyle, że te opinie to pewnie w większości od entuzjastów muzyki , multimediów albo internetu w komórce.Mnie zdecydowanie bardziej interesuje praca z działającym GPS( wifi używam tylko i to sporadycznie do dzwonienia przez voip spoza granic Polski).
Tam jest 1540 Mah czyli o 140 więcej niż na mojej starej OMNI I-900. A ta jak już wcześniej pisałem nieoczekiwanie padła dopiero po 7h. Jakby chociaz tyle DEFY dała radę byłbym zadowolony. Czy rzeczywiście taka cienka ta bateria w MOTOROLI ?.
Byłbym wdzięczny za jakikolwiek sygnał.

pozdr, gavia
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez GPS Maniak » N, 22 sty 2012 0:23

gavia napisał(a): Próbuje coś znależć o tej Motorola Defy

Telefon jak telefon. Działa mniej więcej tak samo jak każdy inny :wink:
gavia napisał(a): Czy rzeczywiście taka cienka ta bateria w MOTOROLI ?.

Słaba, mocna to pojęcia względne.
gavia napisał(a): ... jak już wcześniej pisałem nieoczekiwanie padła dopiero po 7h. Jakby chociaz tyle DEFY dała radę byłbym zadowolony

To już konkretniejsze postawienie sprawy. Nie wiem tylko czy piszesz o świecącym ekranie, czy ekranie wygaszonym (aktywowanym w miarę potrzeb).
Jeżeli o wygaszonym, to bateria spokojnie wytrzyma te Twoje upragnione 7 godzin, a nawet znacznie więcej. Pisałem o tym tu: viewtopic.php?p=132699#p132699 Z włączonym ekranem nie sprawdzałem, ale zakładam że wynik byłby beznadziejny.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości