Skalowanie mapy obrotem urządzenia

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Skalowanie mapy obrotem urządzenia

Postprzez asandrzej » Wt, 17 sty 2012 11:37

@ Marko
Możesz sprawdzić, zauważyłem ciekawą funkcje w aplikacji Two Nav, nie wiem czy ona jest zaiązana z aplikacją,
czy z możliwościami sprzętu ( Swift), o ile wiem, to Sportiva ma możliwość obrotu ekranu wertykalnie/horyzontalnie,
ta funkcja jest z tym związana.

Funkcja pośrednio jest związana z tematem generalizacji mapy rastrowej, a przynajmiej ułatwia korzystaie z mapy,
ale nie chciałem rozdrabiać wątku o generalizacji map.

Urządzenie w pozycji wertykalnej podziałka wskazuje skalowanie mapy 150m, po obrocie do pozycji horyzontalnej,
zostaje obrócony ekran i jednocześnie zostaje przeskalowana mapa do wartości podziałki 300m, odbywa się to automatycznie,
czy to też działa w Sportivie.
Muszę przyznać, że jest to "przyjemna" funkcja.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Skalowanie mapy obrotem urządzenia

Postprzez Marko » Wt, 17 sty 2012 13:25

@Asandrzej
Choć to temat na inne forum, to przy okazji: komendę Rotate Screen można dodać do paska narzędziowego (Sportiva nie ma akcelerometru):
screenshot-40.png
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron