Garmin Nuvi 1490LMT - test długodystansowy :(

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: Nuvi 1490T- dramatyczny model czy moje widzimisie?

Postprzez GPS Maniak » Śr, 12 wrz 2012 11:24

jarekpiotrowicz napisał(a): ale o szybkości wyznaczania trasy, szybkości przeliczania, szybkości zoomowania ekranu A PRZEDE WSZYSTKIM o możliwości jeżdżenia "palcem po mapie" celem wyznaczania trasy, oglądania trasy, itp. Wniosek jest taki, że mój Garmin zachowuje się jakby został wyprodukowany 15 lat temu. ... nigdy nie byłem zwolennikiem Automapy, więc nie odbierajcie tego co napisałem w nieodpowiedni sposób.

Nie ma się co martwić o naszą reakcję. Wszystko wiemy :D
Nawiasem mówiąc mam na smartphonie NAVMAXA z mapą Emapy.
Wyliczenie trasy z Poznania do Leska niecałe 10 sek i to na smartphonie, który ma procesorek w wersji zubożonej :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Nuvi 1490LMT - test długodystansowy :(

Postprzez jjanusz » Śr, 12 wrz 2012 16:14

Hej, czytam, czytam i sam już nie wiem czy piszemy o 1490 czy o dostawcy map :) czyli standard. Garmina bardzo lubilem (nawet to że,opcji co ma robić a co nie,co pokazywac a co nie ma mniej niz mysz włosów na pięcie), napalałem sie na 3790 - okazało się dzięki Wam, że to porażka. Z ciężkim sercem rozstałem się z GPMapą na rzecz jedynego słusznego dostawcy map na Garmina, a seria 3790 przelała czarę goryczy. Bratu dałem 765, ojcu 255W, od ojca 205 leży w szufladzie. Kupiłem Beckera (Navteq on board) i MapeMap. No i nawet Imagis z softem 7.2.8 i mapami 2012Q2 zaliczył wpadkę. Porażka. Cobyśmy nie wybrali.... nie ma ideału. BTW1: wszystkto wskazuje, że wrócę do Garmina kupując najnowsze Zumo. BTW2: rysowanie mapy i strzałek nawigacji w modelach 2x5 do tej pory uważam za wzór do naśladowania podobnie jak komendy głosowe w Garminie (rysowanie w 765 porażka, głos w Becker tragedia, w MapaMap oprócz 600 i 200 metrów innych odległości nie uświadczysz ;) )

EDIT: BTW3: pomimo zgłaszanych błędów w oregonie 300 od roku aktualizacji brak.
---
jjanusz
zūmo 350LM, Oregon 300, nüvi 205, nüvi 255W
jjanusz
Bywalec
 
Posty: 214
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 12:22

Re: Nuvi 1490T- dramatyczny model czy moje widzimisie?

Postprzez leszek_b22 » Wt, 30 kwi 2013 12:37

MOTOMYSZOR napisał(a):Od 2 miesięcy posiadam nuvi 1490T i czarna rozpacz mnie ogarnia.

Sam ekran- totalna porażka. Nie da się nawigować palcem, rysikiem, paznokciem, czymkolwiek po nim. Skacze we wszystkie strony, zaznacza pozycje.


Tak, dokładnie mam to samo u siebie. O ile nie miałem nigdy żadnych problemów z nuvi 200 i nuvi 760 to teraz jestem załamany. "Jechanie" palcem po mapie jest właściwie niemożliwe. Często po dwóch, trzech "maźnięciach" jestem ZUPEŁNIE NIE WIADOMO GDZIE. Muszę wtedy mocno zmniejszyć powiększenie i szukać gdzie ja w ogóle jestem, a bywa, że odskakuję od mojej trasy na dziesiątki kilometrów. Jest to koszmarne.
Mam tego Garmina od kilku dni (zakup używanego z Allegro), i dziś znalazłem info, że można jakoś ekran skalibrować, i że taka kalibracja powinna pomóc.

A przecież bez przesuwania mapy nie ma sposobu by obejrzeć jak trasa jest zaplanowana, przez jakie miasta i drogi będę jechał - to jest naprawdę podstawowa obsługa urządzenia, która jest totalnie niedopracowana.

Jestem fanem Garmina, uważam że to doskonały sprzęt, ekran jest czytelny w każdym warunkach i dla kierowcy i pasażera. W słońcu, w nocy, o każdej porze, w każdej sytuacji. Dlatego zdecydowałem się kolejny raz na urządzenie Garmina. Oczywiście ekran jest perfekcyjny, ale to sterowanie jest koszmarne.

(miałem ostatnio przez trzy miesiące MODECOM FREEWAY MX2 HD i Automapę, i wiem co mówię zachwalając jakość obrazu Garmina na ekranie w czasie jazdy)
Ewolucja: 200 > 760 > 1490 > 2557
leszek_b22
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt, 30 kwi 2013 8:08

Re: Garmin Nuvi 1490LMT - test długodystansowy :(

Postprzez kaltam » Wt, 30 kwi 2013 18:38

W tym typie ekranu najlepszy do nawigowania jest paznokieć !!!
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: Garmin Nuvi 1490LMT - test długodystansowy :(

Postprzez MOTOMYSZOR » Wt, 21 maja 2013 16:33

Minął prawie rok od zakupu Nuvi i ponad pół roku odkąd dodałem swoją opinię.
Próbowałem pytać u przedstawicielstwa Garmina ale zbyli mnie.
Nawigacja jest dramatyczna i tyle. Każdemu kto powie że nawigowanie paznokciem albo rysikiem podziękuję......
Dalej jeżdżę z Nuvi 255 które spisuje się doskonale.
Wstyd dla Garmina. WSTYD!!!!
MOTOMYSZOR
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn, 13 paź 2008 22:31

Re: Garmin Nuvi 1490LMT - test długodystansowy :(

Postprzez Kuzmicz » Wt, 21 maja 2013 21:41

Ja też używam 1490T od roku i nie mogę się zgodzić. Najpoważniejszym i dla mnie chyba jedynym mankamentem jest działanie ekranu dotykowego - przesuwanie mapy, czy szukanie i zaznaczanie punktu na mapie jest koszmarem (u mnie mapa bez przerwy ucieka do aktualnej pozycji). Z drugiej strony potrzebę znalezienia "ręcznie" jakiegoś punktu w odbiorniku miałem w ciągu roku może kilka razy. Nauczyłem się już, że warto wcześniej zaplanować podróż na komputerze i przesłać punkty/trasy do odbiornika. Obsługa menu odbiornika przy stosowaniu paznokcia nie stanowi problemu. Poza tym 1490 jest bardzo stabilny i właściwie niezawodny, oczywiście jak to u Garmina warto się trochę wgryźć w tematykę, poczytać to i owo na forum i "podrasować" odbiornik.
Z doświadczenia wiem, że pierwszy Garmin, to na początku twardy orzech i nieco niezrozumiała dla użytkownika filozofia działania - żeby w pełni (albo chociaż w połowie) wykorzystać możliwości odbiornika trzeba sporo poczytać Garniaka, nauczyć się obsługi kilku programów i spędzić nie mało czasu z odbiornikiem "w terenie". Przeciętny "Kowalski" z pewnością będzie rozczarowany (zwłaszcza outdorowym) Garminem, bo nie są to zabawki typu "włącz i baw się" bez czytania (chociażby) instrukcji. Trzeba zrozumieć "system"... :wink:
Kamil
60CSx, 1490T, 2495LM
Avatar użytkownika
Kuzmicz
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): Wt, 09 gru 2008 22:24
Lokalizacja: Wrocław / Łańcut

Re: Garmin Nuvi 1490LMT - test długodystansowy :(

Postprzez kaltam » Cz, 23 maja 2013 7:00

Popieram przedmówcę w całości.
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: Garmin Nuvi 1490LMT - test długodystansowy :(

Postprzez sdsyc » Cz, 23 maja 2013 9:22

Zwróćcie uwagę, że MOTOMYSZOR ma doświadczenia z N255, więc nie ma tu problemu z brakiem znajomości "systemu Garmina" jako takiego.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin Nuvi 1490LMT - test długodystansowy :(

Postprzez MOTOMYSZOR » So, 25 maja 2013 18:30

No właśnie ekran kładzie całość.
Podziwiam kolegę "Kuzmicz" że potrafi zaplanować dokładnie trasę i nie zdarzają się wpadki.
Że nie pomyli zjazdu w obcym mieście, że nie zdoła się wcisnąć w porę na pas, że nie spotka na swej drodze panów w żółtych kurtkach i objazdów...... Nie mówiąc już o tym że jadąc po jakimś osiedlu które nie ma odniesienia w odbiorniku.
Ja sporo jeżdżę do obcych miejsc i muszę niejako w locie coś zmieniać, poprawiać.

I powiem raz jeszcze: Nuvi 255 to szczyt precyzji. Zarówno ekranik jak i pozycjonowanie w terenie.
MOTOMYSZOR
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn, 13 paź 2008 22:31

Re: Garmin Nuvi 1490LMT - test długodystansowy :(

Postprzez kaltam » N, 26 maja 2013 7:09

@Motomyszor - to o czym piszesz to nie wina ekranu.
Zjazd pomylisz mając 1490 jak i 255 lub inny. To wina mapy, którą Garmin kupuje w Navteq.
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Poprzednia strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości