Samsung Galaxy 1 OSMand i POI Fotoradary

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Samsung Galaxy 1 OSMand i POI Fotoradary

Postprzez shalom » Śr, 22 sie 2012 9:52

Witam,

Proszę o pomoc. Właśnie sobie zainstalowałem w swoim smartphonie OSMand. Zainstalowałem sobie mapy. Widzę swoją mieścinę jak sobie paluszkiem na nią najadę na mapie. Sama mi się nie znajduje. Czytałem że Galaxy ma ten problem że ma słaby sygnał gps. Choć programik - gps status do GPS wyświetla mi kompas i pozycję. Osmand nie chce pokazać mi mojej pozycji jak siedzę w pokoju. Może musi telefon się poruszać żeby gps mógł znaleźć pozycję? Jak sądzicie?

Druga sprawa, proszę o pomoc w graniu do telefonu, do programu osmand poi - punktów, chciałbym mieć fotoradary. Czytałem że jest taka baza zrobiona dla AutoMapa Polska a czy dla osmand jest również? Jak to wgrać? Proszę o podanie linków.

Jeśli dubluję tematy proszę mi wybaczyć, ale w wyszukiwaniu nie znalazło tematu.

Pozdrawiam, Shalom.
shalom
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:46

Re: Samsung Galaxy 1 OSMand i POI Fotoradary

Postprzez wojtek » Śr, 22 sie 2012 11:26

Jaka mapa?
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Samsung Galaxy 1 OSMand i POI Fotoradary

Postprzez Miszka » Śr, 22 sie 2012 20:27

Fotoradarów dla OsmAnd nie widzałem.
Da się zrobić ale trzeba by chwilę spędzić na konwersji danych.
Jak masz techniczno/komputerowe umiejętności to mogę podpowiedzieć jak to zrobić.

Dla OsmAnd wydajemy mapę UMPpcPL.
Zachęcam do przetestowania
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Dla_Androida ... amu_OsmAnd
Michal
teraz Vista HCx ( UMP pcPL ) + Nuvi 765T Taiwan ( UMP pcPL, za granicą CNE2010.31, awaryjnie GPMapa 2010.3)
kiedyś Nuvi 200v2 ( UMP pcPL, CNE 2009 )
Miszka
Bywalec
 
Posty: 250
Dołączył(a): Pn, 28 kwi 2008 11:55
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Samsung Galaxy 1 OSMand i POI Fotoradary

Postprzez shalom » So, 25 sie 2012 7:50

Hej, GPS się włącza wraz z programem jak telefon jest w ruchu, wtedy trójkącik jedzie po ulicy. Program jest b. dokładny, b. dobry, mama starego tradycyjnego GPS w aucie i bez porównania ten w telefonie o niebo jest lepszy.

Czekam na pomysł wgrania POI - fotoradarów do programu tak aby wszyscy użytkownicy mogli skorzystać z tego pomysłu.

Pozdrawiam, Shalom
shalom
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:46

Re: Samsung Galaxy 1 OSMand i POI Fotoradary

Postprzez Bas » Wt, 22 sty 2013 22:33

Zdecydowanie brakuje mi "fotoradarow" w tej aplikacji. Jak je wprowadzic?
W opcjach programu mozna zaznaczyc checkbox (pokaz ostrzezenia -> ograniczenia predkosci/ fotoradary/ pasy ruchu), ale... co jeszcze trzeba zrobic?

Zakladam, ze na wejsciu mam pliki csv z ostrzezen mapy UMP (Jacek/Agatka http://ump.waw.pl/wszystkie.html).
Czy mozna uzyskac efekty:
- ikony dla roznych kategorii punktow
- rozne dzwieki (wav/mp3 ?) dla wybranych kategorii - tylko beep?

Miszka napisał(a):Fotoradarów dla OsmAnd nie widzałem.
Da się zrobić ale trzeba by chwilę spędzić na konwersji danych.
Jak masz techniczno/komputerowe umiejętności to mogę podpowiedzieć jak to zrobić.

Jesli mozna, to poprosze przepis na to danie :)

Moze latwiej byloby nawet wygenerowac taki plik "od zera" niz korzystajac z dodatkowych 2-3 narzedzi? Jaki powinien byc prawidlowy format danych? (poprosze o przyklad)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Samsung Galaxy 1 OSMand i POI Fotoradary

Postprzez Bas » Pn, 04 lut 2013 20:58

Zdaje sie, ze nie ma zainteresowania ;)

Na wszelki wypadek w zalaczniku radary z terenu Polski (nasza baza UMP) w modyfikacji wlasnej. W paczce sa dwa pliki:
- plik .osm jako dane, ktore podajemy OsmAnd Map Creator, a on utworzy
- plik .obf - ten plik wstawiamy do folderu glownego OsmAnd

Na dzien dzisiejszy OsmAnd zdaje sie nie obsluguje fotoradarow mimo zaznaczenia odpowiedniej opcji ;)
Watki o nich tocza sie z rozna intensywnoscia od 1.5 roku, ale efekt jest taki:
radary.png


jest tak:
- mozna pokazac duza kropke; o wlasnych ikonach (personalizacja) mozna zapomniec.
- jesli mamy jakies inne wlasne punkty, ktore tez nie maja wbudowanej w aplikacji ikony, to tez bedzie taka kropka.
- nawigacja nie ostrzega lub tez ostrzega tylko jesli punkt jest w wezle/ osadzony w linii drogi (? zdania sa podzielone ?); http://code.google.com/p/osmand/issues/ ... id=1334#c4
- a skoro nie ostrzega w standardzie, to nie ma mowy o dzwiekach, odleglosci krytycznej od punktu, rodzaju dzwieku, itd.

Pewnie mozna zmodyfikowac plik ~render.xml i chociaz uwydatnic te napisy przy kropkach...

Temat mimo wszystko jest wznawiany, wiec moze kiedys cos z tego bedzie.
Załączniki
radary.rar
(205.66 KiB) Pobrane 436 razy
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron