GPS Maniak napisał(a):Gdyby tak jeszcze Locus zrezygnował z routingu on_line na rzecz routingu off_line, byłaby to naprawdę aplikacja na bardzo wysokim poziomie - i to za grosze, bądź też całkowicie za free, jeżeli komuś - w wersji niezarejestrowanej - nie przeszkadza brak kilku drobiazgów.
Ten routing ON-LINE nie taka głupia sprawa jak by się wydawało ( pod warunkiem, że jesteśmy w Polsce chyba,że mamy wykupiony kosmiczny pakiet danych w roamingu)
Kiedy chcemy wyznaczyć trasę przez punkty VIA w Locusie jest to możliwe na 2 sposoby.
1. Kreślimy po prostu punkt po punkcie ślad-trasę -trochę uciążliwe jak chcemy mieć dokładny i jest sporo zakrętów.
2. Dajemy punkt i Locus na podstawie np. internetowego ,,YOURS'',,Cloude Map''czy ,,Map Quest'' liczy trasę ( z nawigacją lub bez jak nam się podoba)
To było wiadomo ale, że można wyznaczyć trasę ''VIA'' przez kilka punktów z komunikatami zakręt po zakręcie to już nie było dla mnie takie oczywiste. ( aż do wczoraj )
Ale najlepsze jest to, że możemy sobie podczas wyznaczania takiej trasy łączyć oba te sposoby. A przydaje się taka możliwość wtedy gdy np. ,,YOURS'' nie ma na danej drodze-ścieżce routingu i prowadzi ,,dużo na około'' -dla przykładu podejście Koralową Ścieżką na grzbiet Karkonoszy albo zejście z Równi pod Snieżką do Strzechy Akademickiej. Wtedy kilka punktów musimy wklepać na ''krechę'' a następne już normalnie ( tj. jest liczone przez YOURS, albo inne ). Coś jak w Map Source wklepujemy punkt - program liczy , potem znowu punkt liczy itd.
Koniec końców otrzymujemy trasę z wszelkimi istotnymi danymi jak wykres, przewyższenia, kilometry itd. A trwa to nie 15 minut ( jak w przypadku kreślenia na piechotę) ale dużo krócej.Potem pozostaje wyłączyć internet a trasa zostaje , nawigacja z komunikatami jak komuś potrzebna również ( z tym , że nie będzie przeliczania po zejściu z trasy). Czyli problem sprowadza się do tych kilku minut wyznaczania samej trasy ( bez żadnego ściągania map ) za granicą -nie wiem jakiego rzędu są to koszty ale może do przeżycia.
Nie wiem jak wygląda taka sytuacja w GARMINIE tzn., że w pewnym obszarze mapy routing nie działa ( po prostu np.nie widzi drogi, która jest dlatego prowadzi w koło).Co się wtedy dzieje ?- czy można podobnie tak jak w Locusie łączyć tryby -na krechę z nawigacją w jednej trasie?