"Pancerne", outdoorowe smartphony

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez Ranger » So, 17 sty 2015 13:13

Wysyp chińskich pancernych modeli ma miejsce gdzieś od roku, a stale przybywają nowe :-)
Np. ostatnio Discovery V6+ (4", kompas, IP68, 2800 mAh), zdecydowanie mniejszy/lżejszy/tańszy od Overmaxa.
Trochę czasu musi minąć, zanim tego typu nowe modele doczekają się dłuższych eksploatacyjnych doświadczeń, stąd trudno coś tu polecać na pewniaka.
Jedni wolą więcej gumy i wagi, inni mniej ;-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez Marko » So, 17 sty 2015 13:35

Ranger napisał(a):. ostatnio Discovery V6+ (4", kompas, IP68, 2800 mAh)

Talk time: only 3-4 hours.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez Ranger » So, 17 sty 2015 13:46

@Marko
Tym bym się nie przejmował, bo często dane podawane na temat parametrów wskazują na małą znajomość tematu przez importerów.
Np. dla Discovery V6+ zdarzają się dane wskazujące na ilość wbudowanej pamięci poniżej wymagań zainstalowanej wersji Androida, co jest oczywistą bzdurą. Szczegółowość informacji o parametrach jest niska, podobnie jak cena ... ;-)
Zmiana polega na tym, że takie modele są dostępne u nas, można pójść, pomacać, itp.
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

"Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez Marko » So, 17 sty 2015 20:17

Lechu, świetnie! Napisz jak Overmaxa odbiera użytkownik Garmina.
Nie ma dla mnie cenniejszej opinii.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez epkchmiele » So, 17 sty 2015 20:23

Czekamy , czekamy na recenzję overmaxa. Oczywiście nie czytałem o tym telefonie i nie czytałem że serwis pojawia się co druga opinia i że rozmówcę słychać jak z wiadra i że słaby zasięg itd. Ale czekamy
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez Marko » So, 17 sty 2015 20:31

epkchmiele napisał(a):Oczywiście nie czytałem o tym telefonie i nie czytałem że serwis pojawia się co druga opinia i że rozmówcę słychać jak z wiadra i że słaby zasięg itd.

Czego to anonimowi internauci nie piszą!
Tak się składa, że GPSManiak nie jest dla mnie anonimowym człowiekiem.
Poza tym jest autorytetem w sprawach GPS w turystyce.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez GPS Maniak » So, 17 sty 2015 20:33

Przede wszystkim ustrojstwo ma bardzo garminowski design. Pokazałem zabawkę dziś synowi, który nie wiedział co kupiłem i ... szukał logo Garmina na obudowie :D Kiedy wyjmowałem zabawkę z pudełka też czułem, że bardziej to jest "outdoorowy, garminopodobny gps z telefonem" niż telefon z GPSem. Oczywiście o braku kompasu pamiętałem, więc było to takie spojrzenie z przymrużeniem oka.

Patrząc na ustrojstwo od strony telefonu widzę tak na gorąco dwa mankamenty. Do pierwszego zapewne da się przyzwyczaić. Wspominał o tym autor testu: niezbyt głośny głośniczek, a w nim mało naturalny, metaliczny dźwięk. Drugie to brak diody powiadomień. Niby w moim Nuvifonie też tak jest, ale to właśnie postrzegam jako dość upierdliwy mankament, zdecydowanie obniżający ogólną ocenę, na którą zapewne przyjdzie czas nieco później.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez epkchmiele » So, 17 sty 2015 20:40

@Marko znasz smartfona który mógłby dorównać garminowi? Jak myślisz po co GPSmaniak to robi ? Żeby rozkręcić forum. Ale jeśli to robi to niech da wypowiadać się innym a nie tylko uzasadnia przy okazji swoje widzimisię. Też bym chciał aby garmin rozszerzył się i żeby to wyglądało jak w smartfonie ale tak nie będzie.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez GPS Maniak » So, 17 sty 2015 20:43

epkchmiele napisał(a): pojawia się co druga opinia i że rozmówcę słychać jak z wiadra

No wiesz. W 2x droższym Oregonie pojęcie rozmówcy nie istnieje, więc tu akurat jakiegoś problemu nie widzę, zwłaszcza że staram się raczej nie gadać przez telefon na łonie przyrody, w związku z czym funkcja telefonu jest dla mnie w tej zabawce drugorzędna. :D Ale zgadza się. Brzmienie dźwięku, nie jest zbyt mocną stroną Overmaxa.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Smartfony -Gps -czas pracy baterii

Postprzez epkchmiele » So, 17 sty 2015 20:46

Czekamy na dalsze wrażenia :wink:
A jak działa dotyk na deszczu? Inaczej proszę abyś zrobił taki test. Włóż telefon pod prysznic razem z dłońmi. Tak żeby były porządnie mokre. Po wyjęciu jak działa dotyk?
Ostatnio edytowano So, 17 sty 2015 20:54 przez epkchmiele, łącznie edytowano 2 razy
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez GPS Maniak » So, 17 sty 2015 21:41

Jak skończę z bateriami przyjdzie czas na wodę. Z mapowego punktu widzenia, ewentualne mankamenty związane z wodą dla mnie nie są istotne. Używam Locusa, który ma funkcję wyłączania "kłódkowania" ekranu, więc nawet w starym Androidzie żeby aktywować smarphona i od razu zobaczyć mapę, nie trzeba w ogóle dodykać ekranu. Wystarczy nacisnąć na Power - tak jak w Oregonie. Dużo większy problem może być z telefonowaniem, czy pisaniem SMSów podczas ulewy, gdyby Twoje przewidywania się sprawdziły.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez epkchmiele » So, 17 sty 2015 21:57

Etam, uogólniasz
Mam oregona i mam lumie. Te drugie na deszczu wybier....m jak tylko do ręki wezmę. Dlatego się pytam czy na takim pancerniaku jest chociaż jak w Oregon? Co ma Power o inne myki to ma działać a nie bo to tamto, bo Power bo może będzie mniejszy deszcz, a może będzie mgła i wówczas to super odbiornik cieszmy się z tego
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez GPS Maniak » So, 17 sty 2015 22:26

epkchmiele napisał(a):Etam, uogólniasz

Co mam uogólniać? Pokazuję hierarchię moich zainteresowań. W Oregonie - podczas wędrówki - mam wygaszony i zablokowany (!) ekran. Jak chcę zobaczyć mapę cisnę na guzik i już. "Na szlaku" zapominam nawet że mam dotykowy ekran. Ważne że mam guzik i wówczas nie ma znaczenia czy leje, bądź czy mam takie, czy inne rękawice. To samo będę miał w Overmaxie. Będę chciał zobaczyć mapę - nacisnę guzik i zobaczę. Oczywiście sprawdzę tę wodę, ale w swoim czasie. Są inne priorytety :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez Marko » So, 17 sty 2015 22:48

@GPSManiak
Fajnie byłoby sprawdzić Overmaxa w funkcji mapnika na rower.
To wymaga wyświetlania ekranu (wygaszanie wyłączone) i jest piętą Achillesową większości (jeśli nie wszystkich) smartfonów; oczywiście z powodu drastycznego skrócenia czasu pracy z włączonym ekranem.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez meridian » So, 17 sty 2015 23:30

Marko napisał(a):Fajnie byłoby sprawdzić Overmaxa w funkcji mapnika na rower.

Co nie wiesz jak będzie działał smartfon podczas jazdy rowerem :wink: .
„Pancerny” inna obudowa reszta jest znana, może czas pracy będzie dłuższy lub krótszy od przeciętnego smartfona, z widzialnością
też będzie jako tako, przecież nie ma ekranu Super Amoled, ewentualnie IPS ( taki masz chyba w swoim smartfonie) nie wiem o ile lepszy od ekranu TFT, ale lepszy.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Następna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości