"Pancerne", outdoorowe smartphony

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez popej » Pt, 27 lut 2015 17:31

GPS Maniak napisał(a):Ale po co do tego mieszać ekonomię?

Bo atrakcyjność elektronicznej zabawki to kwestia stosunku funkcjonalności do ceny.

Druga sprawa, to naturalny limit ceny, jaką można zapłacić za produkt "no name", gdzie google nie może znaleźć producenta a na serwis nie ma co liczyć. Twoje 200zł byłoby jakąś wskazówką ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez GPS Maniak » Pt, 27 lut 2015 18:03

popej napisał(a):Bo atrakcyjność elektronicznej zabawki to kwestia stosunku funkcjonalności do ceny.

Ależ skąd. To nie dotyczy zabawek. Inaczej: Dotyczy wówczas, gdy o zabawkach mężów mówią żony, nie rozumiejące ich zachcianek. :wink:

@Ranger. Radości z zakupu nowej zabawki nie mierzy się ani ilością baterii, ani - jak sugeruje popej - wartością stosunku funkcjonalności do ceny. Radość z zabawki jest bezcenna. Za baterie i funkcjonalność można zapłacić kartą. :lol:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez Ranger » Pt, 27 lut 2015 18:38

@Lechu,
Ależ sam wybrałeś taki a nie inny przegląd (bezcennych zabawek przysłoniętych w połowie cenami) :-)
BTW, jakoś tak w "łopatach" specjalnie nie gustuję ;-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez popej » Pt, 27 lut 2015 19:06

GPS Maniak napisał(a):Radość z zabawki jest bezcenna.

Lechu, już wiem o co chodzi. Dla mnie całkiem subiektywnie, to co pokazałeś na zdjęciu, to nie są zabawki. W przeciwieństwie to mojego aktualnego telefonu ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez GPS Maniak » Pt, 27 lut 2015 23:27

Ranger napisał(a):Ależ sam wybrałeś taki a nie inny przegląd

E tam. Niczego nie wybierałem. Po prostu zobaczyłem wszystkie te zabawki zebrane obok siebie i przypomniałem sobie wątek z Garniaka. Wątek, w którym - przynajmniej ja - nie szukałem smartphonu "na każdą okazję" ile raczej coś na kształt outdoroowego GPSa z możliwościa telefonowania.

@ popej. Na tym właśnie polega subiektywność podejścia do zagadnienia. Telefon jaki używasz i jaki nazwałeś zabawką, ja rozpatrywałbym raczej w kategorii narzędzia pracy, a przynajmniej w kategorii przedmiotu codziennego użytku, bez którego współczesnemu człowiekowi trudno funcjonować. Coś na kształt lodówki czy pralki, czyli na tyle potrzebnych przedmiotów, że trudno zakwalifikować je do zabawek. Zabawki - wg mojej subiektywnej oceny - to Twoja Dakota, mój Oregon jak też to, co zaprezentowałem na fotkach. Czyli rzeczy, bez których można się bez trudu obejść, ale bez których życie byłoby zdecydowanie mniej ... kolorowe :mrgreen:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez popej » So, 28 lut 2015 1:04

Może i przyznałbym Ci rację, gdyby nie była mowa o telefonie. Telefon ma być jeden, bo drugi to już nie zabawka ale uciążliwość. A jeżeli jeden, to ma być atrakcyjny.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez GPS Maniak » So, 28 lut 2015 11:02

Cały czas różnica między nami sprowadza się do tego, że patrzysz na telefon jak na zabawkę, a ja nie. Stąd też inna ocena pancerniaka. Dla mnie taki pancerniak to raczej outdoorowy GPS z możliwością telefonowania, a nie telefon z GPSem. Czyli dla mnie pancerniak to zamiennik innej "zabawki": Oregona, a nie zamiennik smartphona na każdą okazję. Smartphona za którego nigdy w życiu nie wydałbym więcej niż 500,- zł, podczas gdy wydanie na GPS kwoty przekraczającej 1000,- jakoś nigdy mnie nie niepokoiło. Dlatego cenę Catepillara w wys. 1899,- jestem w stanie zaakceptować, podczas gdy wydanie tej samej kwoty na S5 czy Z3 jest dla mnie czymś całkowicie abstrakcyjnym.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez Ranger » So, 28 lut 2015 13:17

Aż strach pomyśleć, co to włożony SIM potrafi zrobić z zabawki :lol:
Pozdrawiam
Ranger
PS. Poniżej przykład, że połączenie wody z ogniem się czasem udaje ...

Obrazek
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez popej » So, 28 lut 2015 15:15

GPS Maniak napisał(a):Dlatego cenę Catepillara w wys. 1899,- jestem w stanie zaakceptować, podczas gdy wydanie tej samej kwoty na S5 czy Z3 jest dla mnie czymś całkowicie abstrakcyjnym.

Planujesz używać 2 telefony czy tylko jeden pancerny, także do pracy?

Przy okazji:
https://www.youtube.com/watch?v=aZKLH8jpJuo
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez GPS Maniak » So, 28 lut 2015 19:17

@popej. Decyzji jeszcze nie podjąłem. W sumie potencjalne przekładanie SIM przed wyjazdem nie wydaje się bardziej kłopotliwe od szukania pancernego etui gdzieś w szufladzie :wink: Z drugiej strony nie używam garnituru, więc nie zależy mi na minimalizowaniu gabarytów (grubości) telefonu. Ba! Po tym jak wypadła mi z ręki INSIGNIA, pewnie leżący w ręce Braver wydaje się być tym, za czym tęskniłem. Poważnie :D . Tak więc zapewne skończy się na jednym telefonie, telefonie pancerniaku, który nawiasem mówiąc i tak kosztował 1/3 tego co widoczny na fotce Catepillar.

Prawdę powiedziawszy, ponieważ był to mój pierwszy zakup tego typu, nie byłem pewien czy kierować się ideą "zabawki", czyli nie przejmować się ceną, co w świetle zamówienia jakie złożyłem na Epixa nie spotkałoby się zresztą z aprobatą żony :wink: czy pragmatyzmem ekonomicznym dotyczącym zakupu telefonu czyli zasady że lepiej wydać na telefon 400-500,- raz na 2 lata niż 1600-2000,- raz na 8 lat. Po sezonie będę mądrzejszy i nie wykluczone, że w przyszłym roku postawię na nieco droższą zabawkę. :mrgreen:

@Ranger. Przecież i tu i tu jest SIM, więc nie o to chodzi. Problem leży gdzie indziej. Fobie/zboczenia bywają różne. Ja mam taką, że nie czuję bluesa by korzystać z komórki "na szlaku", więc skoro komórka bardziej przypomina komórkę, niż outdoorowca, to na takie coś żal mi kasy. Zwłaszcza że używam komórkę tylko jako telefon, plus urządzenie do wysyłania SMSów, więc na parametrach naprawdę mi nie zależy. Z kolei bawiąc w Decathlonie nie liczę się z kasą, więc łatwiej byłoby mi wydać 1900,- zł na CATa niż na S5. Czy to ma sens? Nieważne. W końcu mówię tu o moim hobby, czyli czymś co jest niczym innym jak swego rodzaju fobią właśnie. :lol:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez popej » So, 28 lut 2015 19:24

Czyli w praktyce mamy podobne podejście - pancerny telefon za 500zł to dla mnie też by była zabawka ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez Marko » So, 28 lut 2015 19:48

Wciąż mamy dwie zabawki do ładowania (smartfon i Epix).
Garmin mógłby wreszcie wypuścić turystyczną aplikację.
Monterra rodziła taką nadzieję, niestety póki co płonną.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez Ranger » So, 28 lut 2015 21:07

@Lechu
Raczej chodziło o informację o trendach :-)
Rodzaj designu obudowy zabawki może wywoływać różny odbiór, a bebechy zabawek te same. Stąd przykład Kyocery.
Zarówno monobloki jak i modele rugged tego producenta (dwa różne kierunki, równocześnie uprawiane) spełniają normy Mil-81oG czy IP68.
Czyli można powiedzieć, że jedne i drugie outdoorowe są. Reszta to rodzaj wywoływanego wrażenia.
Ale jak jest wybór, to można sobie zafundować odpowiadające wrażenie :-)
@popej
Np. zabawka producenta zamieszczona wyżej mieści się w takim budżecie.
Dziś sporo mocy projektanckich idzie w bebechy, wygląd bywa czasem taki, jakby skończyła się kasa na projekt :-)
(albo jej nigdy nie było) ;-)
Pozdrawiam
Ranger
Ostatnio edytowano Cz, 05 mar 2015 13:05 przez Ranger, łącznie edytowano 1 raz
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez GPS Maniak » So, 28 lut 2015 23:08

Ranger napisał(a): Reszta to rodzaj wywoływanego wrażenia.

To na pewno jest ważne do dobrego samopuczucia :D
Jest też druga strona medalu. Bardziej przyziemna. To odpowiedź na pytanie: na ile pewnie dane ustrojstwo leży w ręce? Często spoconej, czasami mokrej od deszczu, a czasami odzianej w grube rękawice. Nierzadko też z lekka drżącej ze zmęczenia.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: "Pancerne", outdoorowe smartphony

Postprzez Ranger » So, 28 lut 2015 23:57

@Lechu,
Bez pomacania bezpośrednio - nie kupuję, staroświecki jestem :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości