Seemap, warto czy niekoniecznie?

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pt, 20 lut 2015 14:50

Dostrzegłem dzisiaj aplikację Compassu, Seemap.
Zainstalowałem i mapy DEMO wyglądają nieźle, sam proces zakupu itp też wygląda przyjaźnie.
Nie jest to na pewno LOCUS jeśli chodzi o możliwości, ale zastanawiam się nad zakupem kilku mapek.
Raster traktuję bardzo po macoszemu, ale może jako mapnik na tablecie 10 cali pewnie sprawdzi się.
Z drugiej strony może nie warto, bo są jakieś wady, o których nie wiem?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia, może powiedzieć coś o słabościach / ograniczeniach programu.
p.s. użyłem wyszukiwarki na forum, niestety nic :)
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez tboniasty » Pt, 20 lut 2015 15:05

Produkt z Opola ;-)

Wydawcą jest autor Kamap. Płacisz tylko za mapy, także można sobie potestować możliwości programu na mapie demo.
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez Ranger » Pt, 20 lut 2015 16:15

SeeMap to właściwie nowsze wcielenie Kamapa Zaksoftu.
Wady ? Bo ja wiem, może to być wybór map ograniczony do tego co dla aplikacji oferuje producent.
Czyli np. nici z własnych map - WIG-ówek, AMS-ów, sztabówek, itd.
Ale poza tym aplikacja ma swoje grono użytkowników, którym to rozwiązanie odpowiada, czyli spoko :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez klimkr » Pt, 20 lut 2015 19:57

Seemap, dostępny zresztą gdzieś od maja zeszłego roku, jest taki sam jak Kamsoft tyle, że można ściągnąć wyłącznie mapy Compass'a/Galileosa - w Kamapie jest jeszcze sporo map Cartomedii. Ale oczywiście mapy ściągnięte Kamapem też widzi...
Jak dla mnie największą wadą jest to, że jak zapłacimy za mapę to nie da jej się użyć w żadnym innym programie. W dodatku, o ile pamiętam, to wersja na Androida nie bardzo skalowała się na tablecie z większą rozdzielczością zaś wersji na iPada nie ma. W sumie chyba najprościej kupić wersję mapy do Ozi i skonwertować sobie do innego formatu.
A iPad jako mapnik - rzeczywiście fajna rzecz, brakuje jedynie możliwości podłączenia Garmina.
Rysiek
eTrex Touch 35t, PL Topo 2016
klimkr
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 15:41

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez GPS Maniak » So, 21 lut 2015 0:02

[OT}
klimkr napisał(a):A iPad jako mapnik - rzeczywiście fajna rzecz, brakuje jedynie możliwości podłączenia Garmina.

No to może czas pożegnać się z jabłuszkiem? :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez Ajger » So, 21 lut 2015 21:01

Pobrałem, zainstalowałem na PC i powiem tak:
1. Przykładowa mapa, którą pobrałem (bez licencji) kosztuje 29 zł. Czyli tyle samo, co mapa do Oziego czy garmina. Ja kupuję zawsze mapy PC, z którymi mogę zrobić wszystko. Z mapą seemap nie można zrobić nic, a kosztuje tyle samo.
2. Program do obsługi tych mapy na PC nawet do pięt nie dorasta Oziemu, a mapy kosztują tyle samo (powtarzam dla utrwalenia).
3. Program na andka jest darmowy (ozi kosztuje 25$), ale nie instalowałem, więc nie mam porównania.

Reasumując, tylko ze względu na mapy, nie warto. No bo co, raz kupiłem mapę PC, a teraz mam znowu kupić tę samą mapę na seemap? Bez sensu.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez tboniasty » So, 21 lut 2015 22:05

Z tego co mi wiadomo ceny ustala wydawca mapy.

Idealną sytuacją byłoby gdyby kupowałoby się mapę cyfrową i można było ją pobrać w wielu formatach w ramach jednego zakupu. Mrzonki?
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez Wojtek Szydlowski » N, 22 lut 2015 13:40

Podstawowa wada to brak możliwości wykorzystania map w innych programach, to mnie trochę hamuje przed nabyciem map do tego programu, ale jeśli to ma być tylko mapnik a nie nawigator... no zobaczymy, dziękuje za Wasze cenne opinie.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez GPS Maniak » N, 22 lut 2015 14:24

@Wojtek. Współczesny, elektroniczny mapnik, powinien mieć - moim zdaniem rzecz jasna - możliwość zaprojektowania trasy - także z wykorzystaniem routingu, bo szybko i bez nadmiernego klikania oraz z możliwością:
* oceny jej parametrów, w tym sumy przewyższeń
* wysłania jej do ... m.in. Epixa :mrgreen:
Wg takich założeń, niczego lepszego niż Locus z Brouterem na tablecie posiadającym OTG, chyba jeszcze nie wymyślono. Z tego zresztą powodu zarówno IOS jak też WinP jakoś mnie nie przekonuje. Wieczorem "w schronisku" zanudziłbym się na śmierć ;-)
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez kagb » Wt, 24 lut 2015 10:21

W Zaksofcie pobawili się już w mapy 3D:

https://play.google.com/store/apps/deta ... amap&hl=pl

Obrazek
kagb
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): Wt, 05 lut 2013 13:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez kafel » Pt, 19 cze 2015 21:25

Witam /po raz pierwszy/

Przeglądałem sieć w poszukiwaniu nawigacji w góry i urządzenia na wielu forach i w końcu padło na smartfona /możliwość wgrania wielu programów nawigacyjnych/ jak i na Seemap właśnie.

Dlaczego? właśnie jestem w Beskidzie Małym i po przejściu kilku tras - rewelacja i po kolei:

- płaci się za mapę raz - licencja na dwa mobile + 2 pecety, program free - ceny ciut niższe niż podajecie /beskid mały 13 pln - 2x pc+mobile/
- mapy compassu i galileo /ja używam tych pierwszych/ - więc jeśli chodzi o szlaki turystyczne trudno o nowsze
- program świetnie zapisuje ślad
- nawigacja według własnej trasy utworzonej najlepiej w pc /wygodniej myszką/ - przesyłanie przez serwer, bądź skopiowanie kablem /z karty/
- ew jako odczyt aktualnej pozycji na mapie
- program instaluje się w pamięci wewnętrznej, jednak mapy można z powodzeniem przenieść na kartę
- w przeciwieństwie do innych programów reklamujących się jako offline - tu net jest potrzebny jedynie do pobrania i aktywacji mapy, map można kopiować, jedynie aktywacja to tryb online
- możliwość odczytu gps ciągłego /tak ustawiam/ bądź oszczędnego z lokalizacją jedynie przy załączeniu ekranu
- 3d to ciut bajer, ale przy wprawie można zaprojektować np trasę szczytami... szkoda, że na tę chwilę jedynie na androida, brak na pc
- konfiguracja tego co potrzeba np: ostrzeganie o oddalaniu się od szlaku 100, 200 m etc...
- program jest lekki, na overmax vertis braver zużycie baterii po 6-7 godzinach szlaku z zapisem śladu i nawigacją to około 20-30% - dla turysty idealny, z tym wszystkim co można znaleźć na mapach turystycznych i bez obawy wybierać ścieżki drwali, czy pijanych górali :)

pozdrawiam, w sierpniu będę testował Bieszczady :)
kafel
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 19 cze 2015 20:59

Re: Seemap, warto czy niekoniecznie?

Postprzez GPS Maniak » So, 20 cze 2015 8:38

Jak rozumiem, to Twoja pierwsza przygoda z nawigacją w turystyce?
To zawsze jest przesympatyczne zaskoczenie, bo zabawa przednia :D

Niewykluczone jednak, ze z czasem - być może szybko, a być może dopiero po kilkudziesięciu wycieczkach - przyjdzie refleksja. Wielce prawdopodobne, że zacznie brakować wspomagania autoroutingiem przy projektowaniu trasy (nie zawsze masz w plecaku PC, a klikanie w smartphonie z lekka upierdliwe jest), wszechstronnej bazy danych, której nie trzeba wgrywać przed każdym wyjazdem, obsługi danych wysokościowych i informacji o profilu trasy, sumy przewyższeń (jeżeli w Seemap tego nie ma - nie wiem), możliwości wykorzystania zakupionej mapy w innej aplikacji etc. etc.

Nie mówię, że Seemap to zły wybór. Szczególnie na początku przygody z GPSem. Tyle tylko, że my - miłośnicy rozwiązań jakie oferuje turystyczny odbiornik Garmina - w aplikacjach na smartphona szukamy podobnych, zaawansowanych możliwości, stąd najczęściej korzystamy z aplikacji typu Locus czy Orux, które nawiasem mówiąc też świetnie radzą sobie w trybie offline.

Tak czy inaczej. Witam w klubie. :D Cieszę się, że dołączyłeś do grona zakręconych, którzy nie tylko że korzystają, ale i nie boją się przyznać, że korzystają z GPSa "na szlaku" i wierzę, że z czasem zakręcenie osiągnie wyższy poziom, co skończy się najpierw przesiadką na bardziej zaawansowaną aplikację, a docelowo ... być może zakupem ręczniaka made in Garmin :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości