NavNGo iGO 8 - CeBIT 2007 - piękna rzecz !!!

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

NavNGo iGO 8 - CeBIT 2007 - piękna rzecz !!!

Postprzez PouchX » N, 15 kwi 2007 14:48

Na targach CEBIT 2007 firma NavNGo zaprezentowała kolejna wersję
swojego produktu.. kontynuacja iGo 2006.

Strona producenta link:
http://www.i-go.com/en/news/index.php?aid=110

Wersje iGo v8 DEMO można pobrać za darmo:
http://www.i-go.com/pl/index.php

iGo v8 w akcji:
http://www.insidepda.de/blog/pda-softwa ... reenshots/


Poniżej kilka screenów.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem :shock:
Ostatnio edytowano N, 15 kwi 2007 16:54 przez PouchX, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: NavNGo iGO 8 - CeBIT 2007 - piękna rzecz !!!

Postprzez Kaufman » N, 15 kwi 2007 15:51

PouchX napisał(a):Nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem :shock:

Muszę przyznać że ja też :shock: Za nie długo to jeszcze machać do nas będą z tych budynków :)
Pozdr. Konrad
Nüvi 760 + 60CSx + GPMapa 2007.4 + CNE 2008
Kaufman
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 18:39
Lokalizacja: Polska

Re: NavNGo iGO 8 - CeBIT 2007 - piękna rzecz !!!

Postprzez SP2BZW » N, 15 kwi 2007 18:14

Kaufman napisał(a):Za nie długo to jeszcze machać do nas będą z tych budynków :)

i ludziki będą przechodzić przez jezdnię :D
SP2BZW
 

Postprzez GPS Maniak » N, 15 kwi 2007 18:26

Nie wiem czy to podniesie, czy raczej obniży czytelność ekranu podczas nawigacji. Dla mnie na dzień dzisiejszy największą zaletą iGO (2006 SE), którego używam na codzień, poza - naprawdę ładną i (póki co) czytelną - grafiką oraz intuicyjnym interfejsem jest powalająca szybkość działania tego programu. Zarówno rekalkulkulacja trasy (takiej przez pół Europy), jak też przewijanie i przeskalowywanie mapy są naprawdę błyskawiczne.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez PouchX » N, 15 kwi 2007 18:58

GPS Maniak napisał(a):Nie wiem czy to podniesie, czy raczej obniży czytelność ekranu podczas nawigacji.


Podejrzewam, że "domki" bedzie można sobie włączać/wyłączać.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez GPS Maniak » N, 15 kwi 2007 23:08

Właśnie odwiedziłem PDA Club i dowiedziałem się, że jest nowa wersja testowej mapy Polski dla iGO. Poszukałem i faktycznie jest.

Żeby było śmieszniej, mapka jest nieco mniejsza niż poprzednia, ale co zauważyłem:
- Poprawiono kategoryzację ulic w miastach i program nie próbuje już ciągnąć po osiedowych uliczkach
- Program nie dławi się przy wyszukiwaniu POI

Jak widać wszystko idzie w dobrym kierunku. Co ciekawe, to ciągle mapa firmowana jako Emapa Sp.z o.o., a w zapowiedź oficjalnej premiery (na koniec III kwartału br) wspomina coś o mapie TeleAtlasu. Ki czort ? Czyżby Emapa sprzedała dane i Navteqowi i TeleAtlasowi ? Czy może to iGo gra w dóch ligach ?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez tboniasty » Cz, 03 lip 2008 9:40

GPS Maniak napisał(a):Co ciekawe, to ciągle mapa firmowana jako Emapa Sp.z o.o., a w zapowiedź oficjalnej premiery (na koniec III kwartału br) wspomina coś o mapie TeleAtlasu. Ki czort ? Czyżby Emapa sprzedała dane i Navteqowi i TeleAtlasowi ? Czy może to iGo gra w dóch ligach ?


Przełożony prosił mnie ostatnio, żebym zrobił mu porównanie map, które można używać z Garminem i z Mio. W mniejszych miejscowosciach gdzie EMapa ma nawet nazwy ulic to GPMapa wyglada jak jakies dziecięce bazgroły...
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Postprzez GPS Maniak » Cz, 03 lip 2008 10:40

tboniasty napisał(a):Przełożony prosił mnie ostatnio, żebym zrobił mu porównanie map, które można używać z Garminem i z Mio.

Mam nadzieję, że bez przejachania kilku tysięcy kilometrów z MIO nie dałeś odpowiedzi?
tboniasty napisał(a): W mniejszych miejscowosciach gdzie EMapa ma nawet nazwy ulic to GPMapa wyglada jak jakies dziecięce bazgroły...

Gdyby to było jedynym wyznacznikiem oceny jakości mapy do nawigacji, do dzisiaj jeździłbym na iGO z mapami eMapy. Niestety, w praktyce okazuje się, że nazwa ulicy w każdej pipidówie jest potrzebna rzadziej niż na rok, czyli w praktyce wcale, ale za to podjęcie decyzji żeby ustawić się w obcym zatłoczonym mieście na lewym pasie, po to by za 200m przekonać się, że jest tam zakaz skrętu, powoduje że po jednym dniu takiego jeżdżenia w obcej aglomeracji człowiek ma naprawdę serdecznie dość. Jeżeli do tego dodamy, że także w tych mniejszych miejscowościach z nazwami ulic, gdzie bardzo często uliczki są jednokierunkowe, nawigacja z uporem maniaka częstokoroć kieruje nas "pod prąd", a po wykonaniu manewru zgodnego z Kodeksem Drogowym po rekalkulacji trasy za 3 minuty jesteśmy ...... pod tym samym znakiem "zakaz wjazdu" i to że kategoryzacja ulic w eMapie zbliżona jest do kategoryzacji CNE2008 to mamy pełen obraz nawigacji z mapami eMapy.

Oczywiście i w GPMapie i w AutoMapie też takie strzały się zdarzają ale skala zjaawiska tego jest jednak zupełnie inna. Przy uwzględnieniu faktu, że - tak krytykowane przez wielu - POI GPmapy to jednak miodzio w porównaniu z POI eMapy, to mamy ostatecznie podsumowanie tego produktu.

Dodam, że moje doświadczenia z eMapą na iGO pochodzą sprzed roku. Nie wykluczam, że coś w tej materii się zmieniło.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez wojtek » Cz, 03 lip 2008 11:40

Moim zdaniem nawet jeśli się zmieniło to i tak jest źle :lol:
Mam to dziwo (NavNGo) na iPaq'u 316 z mapą z lutego 2008 i po przejeżdżeniu jednego dnia w Poznaniu jedynie określenie tragedia jako tako obrazuje sytuację.
I żadne TTS'y i inne bajery w typie budynków nie przekonają mnie do użycia tego badziewia. :evil:

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez GPS Maniak » Cz, 03 lip 2008 12:29

wojtek napisał(a):I żadne TTS'y i inne bajery w typie budynków nie przekonają mnie do użycia tego badziewia. :evil:

Dla załagodzenia sytuacji :wink: dodam, że jeździłem z iGO coś około roku. Wszystko było OK, póki ..... jeździłem na drogowskazy, a iGO było tylko zabezpieczeniem tak na wszelki wypadek. Kiedy jednak próbowałem sprawdzić czasami co ta nawigacja potrafi, to zdarzało się, że np. lądowałem w środku targowiska w Wadowicach :twisted: A przygód takich (wiadomo jako GPS Maniak, musiałem sprawdzić jak to działa :wink: ) miałem tak wiele, że żona bała już się ze mną jeździć :D

W sumie z eMapą w sytuacji kiedy nawigacja mówiła np. jedź w prawo, a drogowskazy jedź prosto lub w lewo, należało słuchać drogowskazów, bo w przeciwnym wypadku ryzyko wdępnięcia w g... było zbyt duże. Z GPMapą natomiast postępuję odwrotnie. Mam do niej w miarę duże zaufanie i kiedy np. dojeżdżając do Kępna od strony Wielunia zobaczyłem drogowskaz na Poznań (w lewo do miasteczka), ale Garmin kazał jechać dalej posluchałem Garmina. Zapewne iGO też by tak skalkulował jak Garmin, tyle, że brak zaufania do mapy eMapy spowodowałby, że pojechałbym za drogowskazami i straciłbym dobre 10-15 żeby przebić się przez mieścinę, podczas gdy słuchając Garmina, bocznymi chęchami (ale utwardzonymi oczywiście) ominąłem Kępno od strony północno wschodniej.

Nie ukrywam natomiast, że jak chcę na szybko coś obejrzeć na mapie, a mam pod ręką i NUVIego z GPMapą i Mio z eMapą, to sięgam jednak po .... MIO. Jednak do samochodu już tego badziewia nie biorę.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez wojtek » Cz, 03 lip 2008 12:39

GPS Maniak napisał(a):Wszystko było OK, póki ..... jeździłem na drogowskazy, a iGO było tylko zabezpieczeniem tak na wszelki wypadek.
A tak to sie pewnie i da, tyle że ja jeżdżę "na nawigację" a drogowskazy są "tylko zabezpieczeniem" :wink: i zazwyczaj z niego nie korzystam więc korzystając z map eMapy możemy zaliczyć niezłego zonk'a :evil:

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez prozor » Pn, 07 lip 2008 12:18

Nawiązując do głównego tematu - włączenie do mapy rzeźby terenu strasznie zamula iGo 8. I to pomimo procesora PXA270 520 MHz w który MioA701 jest wyposażony. Co mi się podobało w iGo 8 to budynki 3D tylko w punktach szczególnych. Wrzucenie całej zabudowy jako brył na mapie (jak to jest zrobione w Automapie i innych programach) jest niepotrzebnym bajerem, przydatnym chyba tylko w nawigacji lotniczej ;) - oczywiście to moje zdanie :).

A nawiązując do tematu pobocznego ;) - sam w Polsce używam Automapy i jestem (po latach!) zadowolony. Szczególnie z mapy Polski (tu mam subskrypcję). Mam również MioMap (zakup z A701) z mapami Europy. I tu bez dwóch zdań potwierdzę, że mapa Polski Emapy (wersja z zeszłego roku...) jest szczegółowa, ale nie nadaje się (nie nadawała się) do nawigacji w Polsce. No chyba, że ktoś lubi ryzyko i loterię typu "czy następna ulica będzie jednokierunkowa, czy też nie?". Co innego większość krajów poza Polską (dla mnie: Niemcy, Czechy) - tu mapy TeleAtlasu robią swoje i MioMap (czyli iGo ;) ) ślicznie pracuje, zdecydowanie płynniej od Automapy...

Żeby było zabawniej, szwagier jadąc do mnie był prowadzony przez GPMapę. Wszystko ładnie, gdyby nie końcówka - prosto przez poligon wojskowy ;). Pamiętam, że parę lat temu Automapa też takie numery odwalała, ale oczywiście zgłaszanie błędów użytkowników (czyli: mnie ;) ) zrobiło swoje. Pewnie podobnie będzie i z mapami innych producentów, kwestia czasu i poziom (szczegółowość, jakość, pokrycie?) wyrówna się we wszystkich mapach...
Vista HCx, Nuvi 2595 (plus ecoRoute HD), Edge 810, Edge 520.
Avatar użytkownika
prozor
Bywalec
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pt, 20 cze 2008 20:58
Lokalizacja: Sulęcin

Postprzez GPS Maniak » N, 13 lip 2008 21:42

GPS Maniak napisał(a):Dodam, że moje doświadczenia z eMapą na iGO pochodzą sprzed roku. Nie wykluczam, że coś w tej materii się zmieniło.


No więc tak .......

W ostatnim czasie - poza testowaniem (Kuba - dzięki!) NUVI255W - stojąc przed możliwością pozbycia się mojej zabawki (pożyczam komuś w potrzebie) - zainstalowałem i potestowałem ostatnio NavNGO czyli iGO8. Najpierw "na sucho" załadowałem mapę eMapy, której szczegółowość tak chwlił tboniasty. No cóż. Wojtek ma w 100% rację. Mapa w dalszym ciągu nie nadaje się do nawigacji :D W zasadzie mapa niewiele, bądź wcale nie różni się od mapy z 2007r. Czyli jeździć można, ale na zasadzie: Jeżdżę po swojemu, a nawigację mam na wszelki wypadek.

Zaintersowałem się za to mapą TeleAtlasu oznaczoną jako 2008.1. W porównaniu do poprzedniej (ok.11MB) mapa przybrała na wadze ponad dwukrotnie. I faktycznie widać znaczący postęp.

Co prawda mapa przypomina trochę swoim stanem GPMapę z wersji 3 (a może raczej 4?) tzn. widać że są to dane sprzed ok. dwóch lat np:
- Opolska w Poznaniu/Luboniu jest nieprzejezdna nad autostradą (brak wiaduktu)
- brak obwodnicy Pilzna istniejącej od ok. dwóch lat
- okolice Mostu Rocha w Poznaniu wyglądają jak dwa lata temu
- brak kilku (tyle namierzyłem) naprawdę istotnych zakazów skrętu w lewo
- ponadto - brak nazw ulic w Luboniu
ale:
- posiada sensowną kategoryzację dróg
- posiada informacje o pasach ruchu wybranych ulic Stolycy
- w Lesku prowadzi lepiej niż GPMapa 2008.1 :D
i może nie zupełnie tak jeździ Wojtek, czyli tylko "na Jadźkę" ale naprawdę można spokojnie z tym jeździć. Przynajmniej po Poznaniu nie było większych problemów, a kilkanaście tras, o których pamiętałem, że kiedyś zostałem przez nawigacje (różne) wpuszczony w bagno skalkulowane zostały poprawnie. Jedyny wyjątek: Trasa Poznań - Karpacz w wersji nie przez Złotoryję nawigacja próbuje ominąć Bolków od strony północnej. Pamiętam, że GPMapa też kiedyś tak kalkulowała. Naprawdę nie radzę tak jechać :D

Jako ciekawostkę dodam, że iGO8 sygnalizuje nie tylko - tradycyjnie - dużą ikoną następny zwrot, ale pod ikoną zwrotu sygnalizuje kolejny zwrot z nieco mniejszą ikoną (nie widać tego w trybie sumlacji, bo tam pojawia się wówczas napis: zatrzymaj) A co ciekawe iGO8 podaje w polach danych takie oto informacje:
- prędkość
- czas jaki nam pozostał do końca podróży.
Resztę informacji - podobnie jak w NUVIm - możemy zobaczyć pacając paluchem w pola danych.
Fotka była robiona pod kątem stąd prześwietlenie N255w, ale za to iGO w pelnej krasie:

Obrazek

Tak więc znalazłem swoje wyjście awaryjne. Na czas rozstania z NUVIm mam iGO8 z mapą TeleAtlasu 2008.1
I jeszcze jedno. W trybie nie nawigacyjnym - podcazs jazdy z ekranem mapy ale bez wytyczonej trasy - iGO w miejscu gdzie na fotce widać napis Zatrzymaj wyświetla restrykcje w postaci ładnych znaków:
- zakaz skrętu w lewo
- zakaz skrętu w prawo :!:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez kac78 » Pn, 14 lip 2008 9:31

garmin powinien dostać jakąś nagrodę w stylu maliny za kolorystykę map
dokładnie na tym zdjęciu widac o czym mówie :lol:
Nuvi 250 und TT Go "prawie" 730 ;) i jakieś mapy ;)
Avatar użytkownika
kac78
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Wt, 18 gru 2007 13:13
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Drogowiec » Pn, 14 lip 2008 13:31

kac78 napisał(a):garmin powinien dostać jakąś nagrodę w stylu maliny za kolorystykę map


Nie wymagaj gustu plastycznego od Amerykańców. Wiem, co mówię



Pozdrówka
Kuba
Avatar użytkownika
Drogowiec
Bywalec
 
Posty: 251
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 22:12
Lokalizacja: Łódzkie

Następna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron