Przewaga TomToma nad Garminem (Garmin Mobile)

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Przewaga TomToma nad Garminem (Garmin Mobile)

Postprzez Setritus » So, 30 sie 2008 23:18

Od zawsze na mojej Nokii N95 uzywałem Garmina, zawsze mialem najnowszą wersje, zawsze myślałem ze to dobra nawigacja. Jednak ostatnimi czasy Garmin potwornie stracił na dokładności, praktycznie 90% czasu znaczek zamiast na drodze znajdował się pomiędzy okolicznymi budynkami, nawet 100m od drogi! To masakryczna niedokładność, uniemożliwiająca jakąkolwiek nawigację. Nie wiem dlaczego tak sie stało, w menu mam ustawione "Pokazuj pzycję - Na Drogach" czyli wszystko powinno byc ok, jednak nie jest...

To skłoniło mnie do instalacji TomToma. Program ogólnie jest bardziej upierdliwy przy wlaczaniu itd, ma slabsze opracowanie graficzne od garmina, mniej intuicyjne menu, mapka brzydsza, ogolnie wydawaloby sie ze gorszy od Garmina, jednak gdy jadąc autobusem oglądałem przesuwający sie po mapie znaczek byłem w lekkim szoku. Jego pozycja aktualizowała sie co jakieś 1/4 sekundy, garmin natomiast pracuje jak stary dosowy komputer, pozycja na mapie aktualizuje sie co 1s, a gdy skecimy w jakas uliczke myśli 5s zanim pokaże to na mapie. Pod tym względem TomTom jest o niebo lepszy, wszytsko na mapie pokazuje sie praktycznie od razu, bez zadnych opoznien. I to mi sie w nim podoba bo jest to dla mnie najwaznejsze...

Tym sposobem jestem w stanie przezucic sie na TomToma, bo dokładność gra dla mnie główną rolę... I polecam wszystkim wypróbowania TomToma.

Btw, czy ktoś wie moze co spowodowało tak drastyczny spadek dokładnosci garmina u mnie? I czy u was tez mapka sie aktualizuje co 1s i wszystko podczas jazdy wyglada jakby sie ostro wieszało? Oczywiście pytanie do osób używających Garmin Mobile ;)
Setritus
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 30 sie 2008 23:16

Postprzez Spider » So, 30 sie 2008 23:25

Najprawdopodobniej pogoda, która spowodowała niedokładny odczyt z odbiornika GPS. A jeśli nie pogoda to proponuję skontaktować się z dystrybutorem Garmina u którego nabyłeś Mobile XT
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PouchX » So, 30 sie 2008 23:27

Spider napisał(a):... u którego nabyłeś Mobile XT


:lol:
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Wojtek Szydlowski » So, 30 sie 2008 23:45

PouchX napisał(a): [...] nabyłeś [...]


:lol: :D

swoją drogą, ani to do samochodu ani do turystyki te Nokie... a ludzie jednak.... kupują do nich mapy :-)

czarny humor proszę złożyć na karb późnej pory :)

wojtek
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Postprzez SP2BZW » N, 31 sie 2008 1:14

a ja się zastanawiam po co nawigacja na N95 w autobusie :twisted:
SP2BZW
 

Postprzez herban » N, 31 sie 2008 1:42

SP2BZW napisał(a):a ja się zastanawiam po co nawigacja na N95 w autobusie :twisted:


Pasażerowi w autobusie nawi na N95 jest potrzebna.
Musi wiedzieć gdzie wysiąść.
Później musi zadzwonić-że wysiadł.
Pozdrawiam
Nuvi 650, 1/2 Zumo550.
herban
Początkujący
 
Posty: 59
Dołączył(a): Cz, 21 sie 2008 7:16
Lokalizacja: SZCZECIN- Gumieńce

Postprzez zdrw » N, 31 sie 2008 2:12

SP2BZW napisał(a):a ja się zastanawiam po co nawigacja na N95 w autobusie :twisted:

Podpowiem Ci.
On TESTOWAŁ tą Nokię i jej program nawigacyjny.
Zgadłem?
Zdrw
Avatar użytkownika
zdrw
Początkujący
 
Posty: 89
Dołączył(a): Wt, 22 lip 2008 0:02
Lokalizacja: z kuchni ;)

Postprzez EGON » N, 31 sie 2008 7:53

A ja myślę że cały ten zestaw, czyli N95, licencja na Garmin Mobile XT i GPMapę kosztowały go tyle że teraz może jeździć już tylko miejskim autobusem. ;)
Pozdrawiam, Piotr

GPSMap 60CSx + PL_TOPO + Walker mapset + UMP pcPL + kilka innych map
Nüvi 3490LM + UMP pcPL + CNE
Huawei Mate 10 Lite Android 8.0.0
Avatar użytkownika
EGON
Garniak
 
Posty: 1161
Dołączył(a): So, 26 kwi 2008 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kudlata » N, 31 sie 2008 10:20

Oj... już nie czepiajcie się tak. Przeciez nic nie wspomniał o GPMapie. :P
60CSx + UMP-pcPL
ObrazekObrazek
kudlata
Początkujący
 
Posty: 86
Dołączył(a): Śr, 28 maja 2008 19:33
Lokalizacja: Puławy/Kraków

Postprzez PouchX » N, 31 sie 2008 11:02

Pewne sprawy są tak oczywiste, że wcale nie trzeba o nich pisać.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Przewaga TomToma nad Garminem (Garmin Mobile)

Postprzez GPS Maniak » N, 31 sie 2008 15:26

Setritus napisał(a): garmin natomiast pracuje jak stary dosowy komputer,

Celowo. Chodzi o to, żeby zniechęcieć ludzi do korzystania z komórek w nawigacji. I za to właśnie lubię Garmina :D :D :D :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Plezi » Pn, 01 wrz 2008 8:22

Uzywam rowniez N95 z Mobilem i GPMapa 2008.1
Do nawigacji samochodowej jest w zupelnosci wystarczajacy. Jak czesto odswieza? hmm nie mierzylem ale mysle ze nie jest to sekunda, krocej. Na tyle krocej ze podrozuje 30tys km rocznie i trafiam z Garnminem tam gdzie chce :)

P.S. dlaczego nawigacja w komorce? Bo wystarczy mi jedno male pudeleczko w ktorym wszystko sie miesci. W codziennym zyciu to wazne - szczegolnie ze nie lubie toreb, walizek i innych tzw. pederastek ;)

Pozdr
Plezi
Bywalec
 
Posty: 213
Dołączył(a): Śr, 16 lip 2008 15:20
Lokalizacja: Kutno/Warszawa

Postprzez Similas » Pn, 01 wrz 2008 8:31

I potem jada tacy z nawigacja w komorce i zamiast patrzec na droge slipieja w maly ekranik... Nie raz bylem na miescie zmuszony do ostrego hamowania przez czleczyne, ktory wpatrujac sie w nawigacje pojechal w lewo migajac w prawo... Chyba, ze taki migacz oznacza "NIE; NIE; NIE; NIE;... tam na pewno nie pojade ;P "

Z tym softem na komorki to jak z Photoshopem i pakietem MSOffice... wszyscy wymagaja, wszyscy uwzywaja, ale jak zapytac kto ma oryginal, to juz nie ma tylu chetnych ;)
--
Pozdrawiam Ja, czyli Sebastian "Similas" Wach
Similas
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt, 05 sie 2008 12:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Plezi » Pn, 01 wrz 2008 8:44

===> Similas

Fakture przedtawic czy wystarczy screen z konta z licencjami?

Za daleko idace generalizowane tak samo jak i o uzytkownikach tychze urzadzen...

Milego Dnia
Plezi
Bywalec
 
Posty: 213
Dołączył(a): Śr, 16 lip 2008 15:20
Lokalizacja: Kutno/Warszawa

Postprzez Matthias » Cz, 18 wrz 2008 9:26

Coś w tym jest. Od ponad roku używam Nuvi 250W po Europie i jakoś się do niej przyzwyczaiłem, a wady traktowałem jako ogólną słabość takich urządzeń. Miesiąc temu pojechaliśmy z Londynu do Francji w okolice Grenoble mając na pokładzie moją Nuvi i TomToma kumpla. Sporo jeździliśmy po alpejskich drogach. Wniosek? TomTom zgniata Garmina pod względem przejrzystości. Mapy w Nuvi wyglądają na pierwszy rzut oka ładnie, kolorowo. Co z tego, skoro te grube kreski zupełnie zacierają czytelność? Na rozjazdach ciężko zobaczyć gdzie konkretnie jechać. Komunikat "Trzymaj się prawej" kiedy autostrada rozjeżdża się z 1 na 5 niewiele mówi. Której prawej? Patrzysz na mapę, a tam kolorowe spagetti z którego niewiele widać. Na rondach panienka z Garmina jąkając się wygłasza długie kazanie "Wjedź na rondo, potem zjedź trzecim zjazdem w prawo." Do tego na rondach mapa przeskakująca co sekundę, nie raz zjechałem nie tam gdzie trzeba.

Mapa Tomtom ma brzydsze kolory, ale narysowana jest bardzo czytelnie, wszystkie rozjazdy i ślimaki są dokładnie odwzorowane - nie ma wątpliwości gdzie jechać w odróżneniu do Garmina. Odświeżanie znacznie lepsze. Komunikat na rondzie szybkim głosem - "Przed tobą rondo. Trzeci zjazd."

Podsumowując - miałem na szybie obie nawigacje. Kierowałem się Tomtomem, a garmin służył pasażerowi jako mapa do przegladania okolicy. Garmin musi popracowac nad nową grafiką map, bo to co jest teraz zmniejsza najważniejszą funkcjonalność nawigacji - jednoznaczne i czytelne prowadzenie kierowcy do celu.

Matthias
Matthias
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 18 wrz 2008 8:57

Następna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości