Najlepszy GPS 2008

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Najlepszy GPS 2008

Postprzez CHRIS GD » N, 31 sie 2008 10:06

Najlepszy sprzęt elektroniczny 2008/2009

EISA (Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych) to największe w Europie zrzeszenie wydawców czasopism poświęconych urządzeniom multimedialnym, do którego należy 50 magazynów o tematyce audio, wideo i fotograficznej z 19 krajów Starego Kontynentu.

Corocznie każda ze zrzeszonych w EISA redakcji nominuje najlepsze produkty z różnych kategorii sprzętu audiowizualnego, jaki pojawił się na rynku europejskim w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Najlepsza nawigacja GPS

Nowy NAVIGON 8110 zapewnia optymalne planowanie trasy – funkcje Asystenta Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro) oraz Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań (Reality View Pro) pomagają jeszcze lepiej zorientować się na drodze. Dzięki mocnemu procesorowi i najnowszej wersji oprogramowania nawigacyjnego MobileNavigator w wersji 7, urządzenie szybko reaguje na poszczególne komendy a planowanie trasy nigdy nie było tak szybkie. NAVIGON 8110 oferuje również funkcje multimedialne – ma wbudowany odtwarzacz MP3, przeglądarkę zdjęć i transmiter FM


cena jest kosmiczna :)

Szkoda ze niema kategorii GPS turystyczny
60CSx +2+1GB,GPmapa+akuSanyo2700
CHRIS GD
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 10 maja 2008 15:11
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Najlepszy GPS 2008

Postprzez kudlata » N, 31 sie 2008 10:22

Może i dobrze, że nie ma, bo jakby brali również pod uwagę:

CHRIS GD napisał(a):funkcje multimedialne – ma wbudowany odtwarzacz MP3, przeglądarkę zdjęć i transmiter FM


to blado by wyszło ;-)
60CSx + UMP-pcPL
ObrazekObrazek
kudlata
Początkujący
 
Posty: 86
Dołączył(a): Śr, 28 maja 2008 19:33
Lokalizacja: Puławy/Kraków

Re: Najlepszy GPS 2008

Postprzez kwieto » N, 31 sie 2008 12:22

Pamiętam, jak kiedyś ubawiłem się czytając w uzasadnieniu nagrody EISA dla jakiegoś aparatu fotograficznego, że "ma najlepszy system likwidujący zniekształcenia obrazu", czy jakoś tak.
Zawsze myślałem, że dobry aparat/obiektyw to taki, który po prostu pozwala na zrobienie zdjęcia bez różnego rodzaju aberracji, a nie taki, który je skuteczniej likwiduje w "post-produkcji" :")
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez popej » N, 31 sie 2008 13:20

Trzeba się przyzwyczaić do tego, że w fotografii cyfrowej algorytmy przetwarzania obrazu są równie istotne jak optyka obiektywu :-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez herban » N, 31 sie 2008 13:37

popej napisał(a):Trzeba się przyzwyczaić do tego, że w fotografii cyfrowej algorytmy przetwarzania obrazu są równie istotne jak optyka obiektywu :-)


I matryca.


Ja jeszcze się nie przyzwyczaiłem :) .Cyfra w bardzo odległych planach.
Dla mnie jeszcze istotne: obiektyw, film i......fotograf.
Pozdrawiam
Nuvi 650, 1/2 Zumo550.
herban
Początkujący
 
Posty: 59
Dołączył(a): Cz, 21 sie 2008 7:16
Lokalizacja: SZCZECIN- Gumieńce

Postprzez CHRIS GD » N, 31 sie 2008 14:01

Co wy o tych cyfrówkach :)
Pisze o nawigacji wybrali ze najlepsza to NAVIGON 8110

i tak bym niekupil bo mnie niestac :lol:

ale myslalem ze poleci jakas krytyka na model albo ze garmin ma lepszy :P
60CSx +2+1GB,GPmapa+akuSanyo2700
CHRIS GD
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 10 maja 2008 15:11
Lokalizacja: POMORSKIE

Postprzez kwieto » N, 31 sie 2008 14:10

herban napisał(a):
popej napisał(a):Trzeba się przyzwyczaić do tego, że w fotografii cyfrowej algorytmy przetwarzania obrazu są równie istotne jak optyka obiektywu :-)


I matryca.


Nie do końca. Jak to mawia pewien znajomy grafik "g... na wejściu, g... na wyjściu" (to po tym jak zdziwiony klient nie chciał przyjąć do wiadomości, że obrazek z telefonu komórkowego nie nadaje się na plakat :"P )

Co do filmu - niestety jeśli się chce mieć rozsądną jakość, trzeba wszystko robić coraz bardziej ręcznie - slajdy np. już od dawna wywołuję samemu :/
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez popej » N, 31 sie 2008 16:27

kwieto napisał(a):Jak to mawia pewien znajomy grafik "g... na wejściu, g... na wyjściu" (to po tym jak zdziwiony klient nie chciał przyjąć do wiadomości, że obrazek z telefonu komórkowego nie nadaje się na plakat :"P )

Bo w całym procesie Twój znajomy grafik reprezentuje właśnie zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu. Ale spróbuj mu powiedzieć, że masz tak świetną lustrzankę, że ten plakat zrobisz sobie sam w Paintbrushu ;-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kwieto » N, 31 sie 2008 16:51

popej napisał(a):Bo w całym procesie Twój znajomy grafik reprezentuje właśnie zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu.


Co nie zmienia tego, że poniżej pewnego progu jakości informacji "IN", algorytm ten sobie nie radzi :"P

popej napisał(a):Ale spróbuj mu powiedzieć, że masz tak świetną lustrzankę, że ten plakat zrobisz sobie sam w Paintbrushu ;-)


Ja mu tego nie powiem, bo ja również wiem, że tego plakatu w Paintbrushu sobie nie zrobię :")
(Tzn. pewnie się da, ale znam zdecydowanie lepsze narzędzia do tego celu; pomijając oczywiście problem moich umiejętności)
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Plezi » Pn, 01 wrz 2008 8:38

Nie polegalbym specjalnie na ocenach EISA

Komercja wszystko zabija.
Plezi
Bywalec
 
Posty: 213
Dołączył(a): Śr, 16 lip 2008 15:20
Lokalizacja: Kutno/Warszawa


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości