Turystyczne bazy POI/Waypoint oraz formaty GPX ?

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Turystyczne bazy POI/Waypoint oraz formaty GPX ?

Postprzez vetch » N, 01 lis 2009 22:17

Witam

Na początek, zacznę od początku :)

Zainspirowany starymi bezmapowcami Garmina, stworzyłem program dla telefonów z systemem Android, który posiada większość typowych funkcjonalności takiego ręcznego nawigatora, po to aby nie kupować Garmina i nie nosić 2ch urządzeń :D

Strona główna programu:
http://www.tripcomputer.pl

Parę obrazków:
Obrazek Obrazek Obrazek

Program jest dostępny od dwóch miesięcy i jest ciągle rozwijany. Do tej pory powstało 5 kolejnych wersji, a pracuję nad kolejnymi opcjami.

Teraz chcę wprowadzić możliwość importu punktów POI/Waypointów i jestem na etapie zbierania informacji oraz wymagań użytkowników na ten temat, dlatego jeśli kogoś ten temat zainteresuje, proszę o pomoc i komentarze, bo już nie wiem gdzie mam szukać wsparcia :)

Nadal nie jestem zorientowany co do najbardziej uniwersalnego formatu GPX. Z tego co zdążyłem doczytać, widzę, że istnieją schematy dla stron wymiany danych geocache, jest też dużo stron z różnymi POI. Ogólnie jednak, większość nawigacji dotyczy samochodów i dróg, nie udało mi się jeszcze znaleźć jakiegoś dużego serwisu, który skupiałby POI, a raczej Waypointy dla pieszych i rowerowych wycieczek. Chodzi o punkty w stylu "Stare drzewo", "Górski strumyk" czy "Wiekowy kamień". Suszarkom czy innym dziurom w drodze mówimy nie :D

Czy jest w internecie jakaś publiczna, otwarta baza takich punktów ? Jaki schemat/format GPX byłby najbardziej zalecany dla potrzeb turystycznych ? (rower/pieszo).
vetch
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:02

Re: Turystyczne bazy POI/Waypoint oraz formaty GPX ?

Postprzez SP2BZW » N, 01 lis 2009 22:54

witamy i gratulujemy pomysłu/zaangażowania :D

tyle że ten temat trafi raczej do "garmin a konkurencja" bo ani GPX, Waypoint, POI i Android to nie jest Software (garmina) :P
SP2BZW
 

Re: Turystyczne bazy POI/Waypoint oraz formaty GPX ?

Postprzez vetch » Cz, 26 lis 2009 22:39

Hej,

Jako, że temat baz POI już mi zw.. znaczy jest obojętny :), bo pracuję nad własnym serwisem tego typu, chciałem oznajmić iż wreszcie umieściłem w Android Market kolejną wersję programu: 1.3.

Aktualna wersja wreszcie obsługuje JĘZYK POLSKI :)
vetch
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:02

Re: Turystyczne bazy POI/Waypoint oraz formaty GPX ?

Postprzez szy » Cz, 26 lis 2009 23:20

vetch napisał(a):nie udało mi się jeszcze znaleźć jakiegoś dużego serwisu, który skupiałby POI, a raczej Waypointy dla pieszych i rowerowych wycieczek. Chodzi o punkty w stylu "Stare drzewo", "Górski strumyk" czy "Wiekowy kamień".

A dlaczego myślisz tylko o 'punktowym' serwisie, skoro zawiera się
on w tych wielu istniejących 'trasowych'?

Jeśli ktoś rzeczywiście będzie szukał namiarów GPS na fajne
miejsca, to podejrzewam że... pójdzie za tym również chęć
zobaczenia trasy z tej okolicy. I co wtedy?

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Turystyczne bazy POI/Waypoint oraz formaty GPX ?

Postprzez vetch » Pt, 27 lis 2009 11:25

szy napisał(a):A dlaczego myślisz tylko o 'punktowym' serwisie, skoro zawiera się
on w tych wielu istniejących 'trasowych'?

Jeśli ktoś rzeczywiście będzie szukał namiarów GPS na fajne
miejsca, to podejrzewam że... pójdzie za tym również chęć
zobaczenia trasy z tej okolicy. I co wtedy?


oczywiście masz rację. Udostępnianie śladów też mam w planach, tylko że projekt robię etapami. W pojedynkę ciężko nadążyć z tymi wszystkimi ficzerami, a i na pomoc innych nie ma co liczyć.

Dodatkowo, w serwisie web, będzie możliwość projektowania własnych wycieczek, bazując na wprowadzonych punktach.
vetch
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:02

Re: Turystyczne bazy POI/Waypoint oraz formaty GPX ?

Postprzez szy » Pt, 27 lis 2009 11:30

vetch napisał(a):oczywiście masz rację. Udostępnianie śladów też mam w planach, tylko że projekt robię etapami. W pojedynkę ciężko nadążyć z tymi wszystkimi ficzerami, a i na pomoc innych nie ma co liczyć.

Znam to ;)

vetch napisał(a):Dodatkowo, w serwisie web, będzie możliwość projektowania własnych wycieczek, bazując na wprowadzonych punktach.

... to pamiętaj o moich doświadczeniach z tego wątku: nie ma
w tej chwili serwisu, który pozwala wrzucić mi na mojej stronie
prostą, fajną mapkę z umieszczonym w tym serwisie śladem,
w dowolnym rozmiarze i bez zbędnych dupereli na niej.

A czytelnością samego serwisu, prostotą i szybkością obsługi
miło się 'śladuje' z Bikemapem, mimo że sprawia wrażenie
wczesnej alfy ;)

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości