OVI mapy w Nokii

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

OVI mapy w Nokii

Postprzez Beria » Pt, 08 paź 2010 8:12

Witam wszystkich!

Od kilku dni jestem użytkownikiem Nokii 5230 z nawigacją i mapami OVI. Wgrałem sobie przez Suita mapę Litwy, bo tam często jeżdżę. Plan Wilna jest szczegółowy, jednakże nie znajduje mi w trybie offline ulic - wyszukuje tylko te większe i to nie zawsze. Np jak podaję Antakalnio, to nie znajduje mi ulicy (wylotowa ulica na niemenczyn), a znajduje mi... cmentarz wojskowy (Antakalnio Kapines). Co zrobiłem nie tak? Jestem skazany na wyszukiwanie punktów docelowych w mieście z mapy, to wystarczy mi plan Wilna, nie potrzebuję nawigacji. Czy pominąłem jakiś krok w ściąganiu? Podłączyłem Nokię w trybie Suite do kompa, otworzył mi się automatycznie wykaz map, zaznaczyłem Lithuania i zacząl ściąganie, postep śledziłem na "słupku". I to wszystko, zaczął mi wyświetlać całą Litwę, ale jak powiadam ulice znajduje po wpisaniu z klawiatury tylko niektóre.

I drugie pytanie: jak zaplanować sobie trasę na kompie, a następnie wczytać ją do nawigacji w mojej Nokii?

Pozdro
Beria
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 08 paź 2010 7:57

Re: OVI mapy w Nokii

Postprzez Zachu » Pt, 08 paź 2010 8:21

Witam.
Co do wyszukiwanie w telefonie nie pomogę. Odnośnie wyszukiwania na komputerze i planowania pomocna będzie Ovi Mapa
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: OVI mapy w Nokii

Postprzez Beria » Pt, 08 paź 2010 8:33

No, to wiem, że pomocna będzie OVI mama online, bawiłem się w tym. Pytanie - jak wynik zabawy przenieść do kompa i uruchomic jako trasę?
Beria
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 08 paź 2010 7:57

Re: OVI mapy w Nokii

Postprzez Zachu » Pt, 08 paź 2010 13:36

Przecież masz na komputerze. Zakładasz konto i synchronizuje się z telefonem. Masz punkty i tras. Nie bardzo rozumiem.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości