AM - schyłek ?

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Postprzez kichu1979 » Cz, 07 lut 2008 2:28

Z cyklu przyszlosc nawigacji proponuje sciagnac i obejrzec prezentacje zawarta w ponizszym PDF :)

http://www.google.pl/url?sa=t&ct=res&cd ... -RRiZiyB-w
kichu1979
Początkujący
 
Posty: 86
Dołączył(a): N, 16 gru 2007 0:42
Lokalizacja: Września, Poznań, czasem Wa-wa

Postprzez nocnyMarek » Cz, 03 kwi 2008 16:09

GPS Maniak napisał(a):Ja temu przedsięwzięciu wróżę powolną śmierć.


Tak z przekory napiszę, że niedoszły nieboszczyk :lol: jak dotąd ma się
całkiem dobrze, a od dziś jest dostępny w kolejnej już nowej wersji.
AutoMapa 5.0 jest już do pobrania dla wszystkich aktualnych subskrybentów.
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Postprzez GPS Maniak » Cz, 03 kwi 2008 16:38

nocnyMarek napisał(a): jak dotąd ma się całkiem dobrze ....

Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka .... :D
W każdym bądź razie w moim otoczeniu rekordy popularności bije wszystko co chodzi na wynalazkach typu Smartphone. Gadżeciarze stawiają teraz na takie rozwiązania. Pocket jako nawigotor - wśród gadżeciarzy - odchodzi zdecydowanie do lamusa. Wraz z AM oczywiście :wink:

Jeżeli ukaże się jakaś wersja AM na komórkę, no to jeszcze paru nowych frajerów, ups .... "nowych klientów" uda się im pozyskać. Osobiście na miejscu AM zacząłbym jednak interesować się kontaktem z producentami nawigacji fabrycznych. Tyle, że przedtem powinni mocno odchudzić interfejs.

Tak czy inaczej - wątek w swym przesłaniu ciągle aktualny, a wręcz dzisiaj aktulny jak nigdy dotąd. O monopolu AM, który jeszcze dwa, trzy lata temu był oczywistym faktem zapomnieliśmy bezpowrotnie. Na całe szczęście ......
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez nocnyMarek » Cz, 03 kwi 2008 18:18

GPS Maniak napisał(a):O monopolu AM, który jeszcze dwa, trzy lata temu był oczywistym faktem zapomnieliśmy bezpowrotnie. Na całe szczęście ......


No! Wreszczie mogę się z czymś zgodzić. Na szczęście :P
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Postprzez Tutejszyn » Pt, 04 kwi 2008 8:01

Frajerzy to jeżdżą na wykastrowanym sprzęcie z mapą bez przyszłosci.
Tutejszyn
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn, 05 lis 2007 11:54

Postprzez Bas » Pt, 04 kwi 2008 8:43

Tutejszyn napisał(a):Frajerzy to jeżdżą na wykastrowanym sprzęcie z mapą bez przyszłosci.


Wystawiasz sobie niezla ocena takim zdaniem...
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tutejszyn » Pt, 04 kwi 2008 10:08

Akurat na opinii zależy mi jakby mniej. Chętnie zniknę stąd calkowicie. Ale zanim, chciałbym zgłębić tajemnicę: skąd tak wiele w nim niechęci wręcz nienawiści do AM, skoro ani jej nie uzywa, ani ją zna.. Za to jesli temat schodzi na AM wszyscy jej uzytkownicy zaraz stają się durniami i frajerami. GPManiak, skąd ta nienawiść?
Tutejszyn
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn, 05 lis 2007 11:54

Postprzez Bolek1 » Pt, 04 kwi 2008 10:25

Tutejszyn napisał(a):Akurat na opinii zależy mi jakby mniej.

Żałuję.
Tutejszyn napisał(a):Za to jesli temat schodzi na AM wszyscy jej uzytkownicy zaraz stają się durniami i frajerami. GPManiak, skąd ta nienawiść?

Tutejszyn napisał(a):Frajerzy to jeżdżą na wykastrowanym sprzęcie z mapą bez przyszłosci.

Jak dotychczas to Ty posługujesz się takim słownictwem. :twisted:
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Postprzez jerzy » Pt, 04 kwi 2008 10:41

Tutejszyn napisał(a):Frajerzy to jeżdżą na wykastrowanym sprzęcie z mapą bez przyszłosci.

Nie wiem, chyba rozmawiamy zupełnie różnymi językami.
To w Twoim poście, w odróżnieniu od postu adwersarza, jest zero informacji merytorycznej, jest natomiast 100% zjadliwej opinii.
Tak się składa, że najwięcej nienawiści jest w ludziach, którzy usiłują wmówić nienawiść wszystkim dookoła.
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Postprzez Tutejszyn » Pt, 04 kwi 2008 13:51

jerzy napisał(a):Nie wiem, chyba rozmawiamy zupełnie różnymi językami..

Nie.. Nalezymy tylko do dwóch światów. Ty tu wchodzisz myslę, ze z przyjemnoscią. Ja czasem zaglądam tylko po to, by być w temacie. Staram się nie odzywać, bo jak widzisz nic dobrego z tego nie wychodzi. Trudno mi jednak milczeć, gdy wszystkowiedządzy rzuca merytorycznymi hasełkami w stylu "no to jeszcze paru nowych frajerów, ups .... "nowych klientów" uda się im pozyskać".
Tutejszyn
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn, 05 lis 2007 11:54

Postprzez GPS Maniak » Pt, 04 kwi 2008 13:56

Tutejszyn napisał(a): skąd tak wiele w nim niechęci wręcz nienawiści do AM,

Tradycjnie Ciebie zdenerwuję i zaproponuję żebyś .... ponownie przeczytał mój post :D
I mówię to całkiem poważnie: wskaż to moje zdanie, które wskazywałoby na niechęć czy wręcz nienawiść do AM. Wskaż pleaaaase :!: :wink:
Tutejszyn napisał(a): skoro ani jej nie uzywa, ani ją zna..

Dlatego też na temat obecnej wersji wcale się nie wypowiadam.
Jeżeli uważasz, że to zrobiłem to ... wskaż to moje zdanie, które wskazywałoby na ocenę AM 4 czy 5. Wskaż pleaaaase :!: :wink:
Tutejszyn napisał(a): wszyscy jej uzytkownicy zaraz stają się durniami i frajerami.

* Po pierwsze nie użyłem słowa dureń, ale zapewniam, że gdybym wiedział, że będziesz czytał ten post i że odniesiesz go do siebie zrobiłbym to z największą radością :D :D
* Po drugie nie wszyscy są frajerami. Znam przynajmniej 1 użytkownika AM, który na pewno nie jest frajerem. Ja niestety nim byłem :cry:
Tutejszyn napisał(a): GPManiak, skąd ta nienawiść?

* Po pierwsze nienawiść, to słowo które chyba bardziej pasuje do zobrazowania Twojego stosunku do mnie. Mój stosunek do AM jest w 100% obojętny. Do produktu. Do "nawiedzonych" użytkowników już nie koniecznie ....... :twisted:
* Po drugie korzenie mojej niechęci nie tyle do produktu jakim jest AM, ale do kłamliwej polityki marketingowej w początkowych latach jej dystrybucji oraz do "nawiedzonej" części użytkowników są znane czytelnikom różnych for nie od dziś. Aż dziw, że nie znasz tej genezy. No cóż, widocznie zgodnie z Twoim dawnym nickiem, korzystasz z netu "oczami". To poważny błąd. Czasami należy również zaangażować szare komórki ...... :wink:

No i najważniejsze: nie traktuj netu zbyt poważnie bo nabawisz się choroby wrzodowej ..... :P
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tutejszyn » Pt, 04 kwi 2008 14:29

Nie czuję nienawiści do Ciebie. Po prostu Cię nie lubię. Nie bedę Ci niczego udowadniać, ani szukać Twoich wypowiedzi, aby zilustrować problem. Ciągle czepiasz się "kłamliwej polityki marketingowej". Albo, że uzytkownicy AM klną na produkt na PDAClubie.. Dziwne, że wszystkie inne mapy są wspaniałe, tylko jakoś nie AM, a jej nowi uzytkownicy to frajerzy.. No ale skoro mówisz, że AM jest Ci tylko obojetna, to muszę uwierzyć Ci na słowo.
Tutejszyn
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn, 05 lis 2007 11:54

Postprzez Artur » Pt, 04 kwi 2008 17:08

Tutejszyn napisał(a):Dziwne, że wszystkie inne mapy są wspaniałe, tylko jakoś nie AM

Widać, że jednak nie czytasz a pieprzysz. Poczytaj jakie psy wieszamy na tym forum na CNE i GPMapie i polityce Imagisu.
Garminowi też się za jego politykę (np. okaleczanie tańszych odbiorników z pożytecznych funkcji) czy lekką "bublowatość"
colorado dostaje. Weź głęboki oddech i poczytaj jeszcze raz (albo kilka razy - do zrozumienia).
Potem nie musisz nawet przepraszać - już kilka osób zaliczyło różnego rodzaju wpadki na tym forum
i jeśli nie szły "w zaparte" to nikt o tym nie pamięta.

Artur
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Postprzez Tutejszyn » Pt, 04 kwi 2008 17:56

Nie bardzo wiem, co chcesz mi tu powiedzieć. Że niby urwalem się z choinki i spadłem tu wczoraj na spadochronie? Nie musisz mnie uświadamiać. Garmina i CNE mam chyba dłuzej niż Ty. Żródło sporu jest zupełnie w innym miejscu i nie tylko na tym forum. Więc zejdź ze mnie jesli łaska. OK?


A tak na marginesie...
ja napisałem: "Frajerzy to jeżdżą na wykastrowanym sprzęcie z mapą bez przyszłosci."
Ty napisałeś: "Garminowi też się za jego politykę (np. okaleczanie tańszych odbiorników z pożytecznych funkcji)"
Nie widzisz tu jakiegoś podobieństwa? :)
Tutejszyn
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn, 05 lis 2007 11:54

Postprzez Artur » Pt, 04 kwi 2008 19:18

Chciałem lać oliwę na wzburzone fale, ale widzę, że niepotrzebnie się wyrwałem bo nie czytasz co się do Ciebie pisze.
Tutejszyn napisał(a):Garmina i CNE mam chyba dłuzej niż Ty

Nawet jeśli to prawda, to co z tego? To nie uczy czytania ze zrozumieniem. Przecież nie pisałem o CNE, żeby się chwalić ze mam (a może nie mam?). Tak trudno to co napisałem odnieść do cytatu z Ciebie, że niby tylko automapa jest krytykowana?
Tutejszyn napisał(a):A tak na marginesie...
ja napisałem: "Frajerzy to jeżdżą na wykastrowanym sprzęcie z mapą bez przyszłosci."
Ty napisałeś: "Garminowi też się za jego politykę (np. okaleczanie tańszych odbiorników z pożytecznych funkcji)"
Nie widzisz tu jakiegoś podobieństwa? :)

Widzę, ale "nie tu jest źródło sporu", że Cię znów zacytuję.
W garminach (tanich, drogowych) akurat nie sprzęt jest wykastrowany a oprogramowanie.
W pda można wgrać niezłe oprogramowanie garmina ale sprzęt pozostanie wykastrowany (np. z jasnego wyświetlacza).
Aha - zapewne nie jedna a wiele z TYSIĘCY map na garmina jest bez przyszłości i pewnie są frajerzy, którzy na takich jeżdżą.
Ale frajerzy nie umieją wybierać a mając garmina MASZ wybór. Z automapą jesteś skazany.
Jak dla mnie EOT.
Artur
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości