AM - schyłek ?

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Postprzez Tomek » Wt, 20 mar 2007 20:35

GPS Maniak napisał(a):...Na pewno na dziś jeszcze AM jest najlepsza, ale czy dzisiaj warto ją kupować ? Wątpię. Lepiej kupić iGO czy TomToma, chociaż póki co kopią nawigację znacznie częściej niż AutoMapa, tak jak CNE kopie nawigację częsciej niż GPMapa.

Ciekawi mnie dlaczego uważasz, ze AM jest produktem schylkowym? (tak odczytalem to co powiedzialeś). Z tego co wiem, to czwarta odsłona AM, bedzie pokrywała juz Europę i tam też będzie wprowadzana na rynek. To dość duza inwestycja jak na produkt schyłkowy.
Tomek
 

Postprzez GPS Maniak » Wt, 20 mar 2007 20:45

Tomek napisał(a):Z tego co wiem, to czwarta odsłona AM, bedzie pokrywała juz Europę

A wiesz kiedy wyjdzie AM Europe ? Wg. pierwszych zapowiedzi na Wielkanoc .... (UWAGA !) 2005r. Wierzyłbyś takiej firmie ? Ja nie. Oczywiście część ludzi kupi AutoMapę EU (jeżeli wyjdzie), tak jak część kupi GPMapę 6 (jeżeli wyjdzie), ale ten produkt i tak nie będzie tak dobry jak TomTom czy iGO. A zapewne będzie też droższy. Ja temu przedsięwzięciu wróżę powolną śmierć.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tomek » Wt, 20 mar 2007 20:54

GPS Maniak napisał(a):.. A zapewne będzie też droższy. Ja temu przedsięwzięciu wróżę powolną śmierć.

Nie chcę przeciągać OT, chcialem poznać tylko Twoje zdanie. Dzieki.. Na pewno będzie drozsza, a co do reszty to czuję, że nie masz racji. AM, moze nie zawojuje Europy, ale w Polsce nadal będzie the best.. Myslę, że AM jest troche podobna w tej kwestii do Gadu - Gadu. Powstalo jako pierwsze i jest bardzo lubiane.. AM jest po prostu bardzo udanym produktem :)
Tomek
 

Postprzez GPS Maniak » Wt, 20 mar 2007 21:01

Tomek napisał(a):[quote="GPS Maniak. AM jest po prostu bardzo udanym produktem :)

:shock: Chyba żartujesz ? Czytujesz czasem Forum PDA Club ? Zobacz ilu ludzi przesiadło się w Polsce na TomToma czy iGO, bo zobaczyli jak naprawdę powinien wyglądać program nawigacyjny na pocketa i dość mieli męczarni z AM. Poważnie. Oczywiście przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, i część ludzi zostanie przy AM, ale nowych nabywców AM znajdzie tylu co kot napłakał.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tomek » Wt, 20 mar 2007 21:21

GPS Maniak napisał(a):...Czytujesz czasem Forum PDA Club ?...

Jakby to powiedzieć.. No nie czytuję. Ale widzę, że bedę musiał przeleciec oczami kilka wątków :) Cały czas ostrzę sobie zęby na AM i raczej nic mnie od tego nie odwiedzie. Nawet klarowne argumenty :) Pierwszeństwo mają niestety podlogi i drzwi (remont!). To one ostudziły odrobinę mój zapał, ale tylko odrobinę..
Tomek
 

Postprzez Tomek » Wt, 20 mar 2007 21:48

No i fajnie, ze przeniesiono tę część dyskusji do Hyde Parku :)
Widzę jak bardzo chwalisz sobie iGO, to znaczy soft do tej mapy. Ale być może po prostu kierujemy się innymi kryteriami. W obecnej formie w AM brakowaloby mi tylko autozoomu i więcej chyba bym niczego nie zmieniał. Z widokiem 3D zwyczajnie nie potrafię jeździć. Jest wiele "drobiażdzków", które podobają mi się w AM, to co mi się nie podoba bedę mógł powiedzieć jak w końcu zainstaluję ja na swoim Mio..
Tomek
 

Postprzez PouchX » Wt, 20 mar 2007 21:50

Ja jezdze caly czas na AM i wg mnie jest dobrym produktem.
Co do autozoomu to jakis tam jest, moze nie taki jak w Garminach ale jest.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Sierek » Wt, 20 mar 2007 23:14

Automapa ma bardzo dobrą mapę. Sam program robili ludzie za bardzo związani z informatyką, bez olbrzymiej bazy doswiadczeń mapowo-nawigacyjnych takich potentatow jak TomTom. I tak im dobrze poszło :)

W AM v. 4 większość pomysłów już czerpie ze sprawdzonych rozwiązań. To może dobrze rokować.
Na dzień dzisiejszy sama obsługa AM jest zdecydowanie gorsza niż TT, iGO czy Destinator:
1. Poważne problemy z zarządzaniem pamięcią,
2. Mało ergonomiczny interfejs,
3. Wolna praca.
To oczywiście IMHO :)
Pozdrawiam, Jacek
60CSX+CN9NT+GP5+Topo_PL_100, TyTN II+Automapa+TT6
Avatar użytkownika
Sierek
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Wieslav » Śr, 21 mar 2007 10:52

Mój pierwszy kontakt z GPS to zakup:
ASUS A636N + AutoMapa XL nastąpił 17 stycznia 2007 r.
Więc moje doświadczenie w tej sprawie jest żadne.
:cry:
Ale od pierwszego włączenia AutoMapa wiedziałem jak się poruszać w tym programie i jak prawidłowo wykorzystać do nawigacji samochodowej.
Może to moja "pierwsza miłość" spowodowała iż do tego programu ma dużo symatii! Dlatego może ją przeceniam w stusunku do GPMapa 5 do GARMINA.
Doadtkowo łatwiej było mi się posługiwać GPS w Pockecie (chociasz LECH=GPS Maniak uważał że mogę mieć z tym problem) do którego wgrałem również program GPS Tuner 5.0.
Myślę że dlatego jest mi łatwiej ponieważ mam trochę "obycia" z komputerem PC.
Gdyby nie to iż Pocket nie za bardzo nadaje się na wyprawy w teren, prawdobodobnie nie kupiłbym GARMINA.
Natomiast obsługa GARMINA i nauczenie się "wszystkiego" powoduję u mnie wiele problemów.
Powodem chyba jest to, że nigdy nie miałem wcześniej do czynienia z GPS.
Obecnie głównie do nawigacji samochodowej posługuję się AutoMapa XL 3.9 i uważam to za dobry produkt.
Jeśli nowa wersja AutoMapy nie będzie zawierała map Europy to napewno wybiorę coś z następujących programów: TomTom lub iGO.
Jeśli mnie nie zadowolą mapy Polski to napewno dokupię następną wersję AutoMapy.
8)
POZDRAWIAM
Ostatnio edytowano Śr, 21 mar 2007 16:05 przez Wieslav, łącznie edytowano 1 raz
Wieslav
GPSmap 76CSx+CNE NT 9+GPMapa 5+UMP-Wawa+Topo_PL_100 oraz ASUS MyPal A636N+AutoMapa Europe+iGO-2006+GPS Tuner 5
Toshiba Qosmio F30-140 Windows XP MCE - T7200; RAM 2x1024 533MHz; HDD 120GB; GF7600
Avatar użytkownika
Wieslav
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez GPS Maniak » Śr, 21 mar 2007 12:01

Wieslav napisał(a):Ale od pierwszego włączenia AutoMapa wiedziałem jak się poruszać w tym programie i jak prawidłowo wykorzystać do nawigacji samochodowej.

OK ! Ale nie masz odniesienia do TomToma, czy iGO.

Przykład: ktoś do intensywnej turystyki w górach kupuje Holluxa, inny kupuje Magellana, Lowerance etc. Sądzisz, że użytkownicy tych odbiorników będą niezadowoleni ? Skądże. Będą zadowoleni. :lol: Do czasu kiedy nie będą mieli okazji wypalić w Bieszczady z 60CSX i mapą Topo_PL_100.

To samo z AutoMapą. To niezły soft i bardzo dobra mapa. Ale dla wielu - zwłaszcza takich "wakacyjnych" kierowców jak ja - mapa ma drugorzędne znaczenie. To herezja ? :twisted: Ależ skąd ! Ważne, żeby nawigacja doprowadziła mnie bez większych zgrzytów do Mucznego, Soblówki czy Siennej (wiochy w górach) A to zrobi każda mapa dostępna na rynku. A skoro tak, to zaczynam zwracać uwagę na jakość softu. No i tu AM (przynajmniej w wersji 3) przegrywa w przedbiegach np. z moim ulubionym iGO. Właśnie rewelacyjna (moim zdaniem) jakość softu iGO była powodem tego, że przestałem używać pocketowej wersji Garmin QUE z GPMapą.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Wieslav » Śr, 21 mar 2007 12:21

GPS Maniak napisał(a):Ważne, żeby nawigacja doprowadziła mnie bez większych zgrzytów do Mucznego, Soblówki czy Siennej (wiochy w górach)

:lol:
W tej wypowiedzi LECHU oddałeś całą swoją "filozofię" podejścia do GPS!
:wink:
Niestety ja ze względu na zdrowie i wiek nie mogę zapuszczać się do Mucznego, Soblówki czy Siennej (wiochy w górach).
Ponieważ żona lubi morze (ja tam też lepiej się czuję) to głównie tam robimy wypady.
Natomiast ponieważ ja lubię jeszcze spacery po lasach za grzybami oraz wyprawy nad jeziora na ryby - to mnie "skusiło" aby posłuchć Ciebie w kwesti GPS.
Stawiam Ci piwo (mam nadzieję, że będzie kiedyś również okazja w realu) za powyższe posty i całokształt.
Natomiast co do "piw" to powinnem tutaj "naklikać" przeszło sto piw dla Ciebie - ale myślę że nie o to chodzi z tymi "piwami" ?!
8)
POZDRAWIAM
Wieslav
GPSmap 76CSx+CNE NT 9+GPMapa 5+UMP-Wawa+Topo_PL_100 oraz ASUS MyPal A636N+AutoMapa Europe+iGO-2006+GPS Tuner 5
Toshiba Qosmio F30-140 Windows XP MCE - T7200; RAM 2x1024 533MHz; HDD 120GB; GF7600
Avatar użytkownika
Wieslav
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tomek » Śr, 21 mar 2007 14:23

GPS Maniak napisał(a):..Czytujesz czasem Forum PDA Club ?...

Dziś wszedłem. Domyślam się, że tych niezadowolonych z AM mam szukać w tematach poświęconych TomTom lub iGo. Ale zanim, wszedłem najpierw do części poswięconej AM. Tutaj tylko się jeszcze bardziej utwierdziłem w swoim przekonaniu. Gdybym wszedł tam w koszulce z napisem "schyłek AM" usłyszałbym chyba tylko rechot.

Jedna ciekawa rzecz.. pomysł.. ale zamiast mówić wkleję kilka linijek tekstu..

"Opis funkcji „Raportowanie Błędu”
Standardowo przypisana do klawisza Enter/OK urządzenia
Generuje następujące pliki w kartotece instalacji mapy (standardowo „/Karta pamięci/AutoMapa EU/Maps/Europe”)

zrzut ekranu (bitmapa w formacie .bmp)
zapis śladu GPS (zbiory .gps i .gps.bin)
zapis aktualniej trasy (zbiór .atm)
zapis dźwięku z mikrofonu urządzenia do zbioru .wav
Nazwy plików mają następującą strukturę:
BR [numer kolejny] [data i godzina]
Funkcja tworzy na mapie punkt POI kategorii „Bledy AM” w miejscu jej użycia."
Tomek
 

Postprzez GPS Maniak » Śr, 21 mar 2007 15:01

Tomek napisał(a):Gdybym wszedł tam w koszulce z napisem "schyłek AM" usłyszałbym chyba tylko rechot.

Gdybyś był stałym bywalcem PDA Club i policzył tych, którzy jeszcze uważają AM za dobry soft + tych zapeleńców /beta testerów/, którzy jeszcze wiążą jakieś nadzieje z AM w wersji 4, a z drugiej strony tych, którzy już dawno zeszli na ziemię i przesiedli się na inny naprawdę bardzo dobry soft, bardzo mocno byś się zdziwił.

Oczywiście konkurencja to zdrowa rzecz, zatem życzę AM jak najwięcej sukcesów, ale użytkownikiem tego softu - podobnie jak tysiące innych posiadaczy PDA - już nigdy nie będę. To już przeszłość, historia .....
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Tomek » Śr, 21 mar 2007 15:22

GPS Maniak napisał(a):...naprawdę bardzo dobry soft ...

Na szczęśćie jest coraz więcej map do wyboru. Niestety trudno jest wszystko mieć i przetestować. Z AM jest tak, że wolę ją mieć i doznać rozczarowania, niż jej nie mieć i potem załować, że być może ominął mnie doskonały produkt..
Ale wracając, powiedz w końcu co to znaczy "naprawdę bardzo dobry soft"?
Tomek
 

Postprzez GPS Maniak » Śr, 21 mar 2007 15:40

Tomek napisał(a):Ale wracając, powiedz w końcu co to znaczy "naprawdę bardzo dobry soft"?

Powiem krótko: iGO :D :D :D

DODANO: Sierek napisał:
1. Poważne problemy z zarządzaniem pamięcią,
2. Mało ergonomiczny interfejs,
3. Wolna praca


Jakbyś zobaczył szybkość iGO w trybie przeglądania mapy - umarłbyś z zazdrości :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Następna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości