Twonav na Iphone?

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Twonav na Iphone?

Postprzez yacca » Pn, 28 mar 2011 14:02

Witam!

Czy ktoś z Was posiada może "software'owy" TWONAV na Iphone?

Cena za specjalnie nie zabija (50 EURO), ale nie wiem jak sobie daje radę gps w IP z obsługą tego programu.


Pozdrawiam.

yacca
Obrazek
yacca
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2007 12:09

Re: Twonav na Iphone?

Postprzez rraleighh » Śr, 18 maja 2011 13:25

Hmmm... Też bym chętnie się dowiedział, jak ta aplikacja działa pod iOS zarówno na iphonie jak i ipadzie i jakiej jakości są płatne mapy oferowane przez CompeGPS.

W każdym razie do kosztu programu należałoby doliczyć koszt mapy wektorowej, co do której dość mało udało mi się ustalić poza tym, że

- dane są z TeleAtlasu,
- mapa Polski obejmuję poza naszym krajem albo całą Europe i kosztuje wtedy 160 Euro :roll: albo Europę Wschodnią i kosztuje wtedy 79 Euro,
- GPSManiak napisał artykuł na temat Aventury i Sportivy, który zahacza także o mapy wektorowe. Nie dostrzegłem tam fundamentalnej krytyki tych map, ale w porównaniu do innych wektorowych map na iOS są one po prostu bardzo drogie, tak więc oczekiwałbym wodotrysków :D Przykładowo TeleAtlasowe mapy z firmy Sygic kosztują w tej chwili 30 Euro za całą Europę i istnieje duże prawdopodobieństwo, że oprogramowanie Sygic jest trochę lepiej zintegrowane z iOS :)
- apdejt mapy to, jak napisał przedstawiciel CompeGPS, "około 19 euro" i mówimy tu o jednym lub dwóch apdejtach rocznie.

Męczą mnie też białe plamy na topograficznej mapie Polski, których jest baaaardzo dużo, na 8 zgranych przeze mnie mapach było ich razem 10 sztuk. Na przykład jedna taka biała plama wielkości circa 10 km x 10 km jest w Otwocku. Czy ktoś umiałby objasnić ten fenomen? Z supportu CompeGPS dostałem informację, że "przyjrzą się temu problemowi".
rraleighh
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 07 maja 2011 10:06

Re: Twonav na Iphone?

Postprzez piotr102 » Śr, 18 maja 2011 17:17

Jeżeli chodzi o mapy topo - proszę przesłac współprzędne, gdzie występują białe plamy. Na bazie ogólnych informacji, trudno cokolwiek powiedzieć. Na używanych przeze mnie mapach, nie ma ani jednej białej plamy. A wszystkich nie będziemy sprawdzać.

Co do wektora - nie wiem o jakie wodotryski Panu chodzi. Główny jest taki, że można ich używać łącznie z mapami TOPO jako podkład. Jeżeli miałbym kupować TwoNav na iPhone to pewnie do nawigacji na drodze kupiłbym Automapę - mapy Polski ma lepsze.

Patrząc natomiast na ceny map Garmina, powiedziałbym, że to normalny poziom cen w tym segmencie.

Co do jakości map płatnych TOPO ze strony CompeGPS - jakie konkretnie mapy Pana interesują?
Avatar użytkownika
piotr102
Bywalec
 
Posty: 129
Dołączył(a): Cz, 22 lip 2010 15:12

Re: Twonav na Iphone?

Postprzez rraleighh » Śr, 18 maja 2011 17:46

@piotr102 Szanowny Panie, biała plama jest na arkuszu,

POLAND_TOPO_19_14_223.rtmap

co widać na załączonym obrazku. Arkusz zgrywałem trzykrotnie, przy czym ostatni raz przed pięcioma minutami, na potrzeby napisania tego postu. Testowałem wyłącznie arkusze na wschód od Warszawy w stronę Hajnówki i tam znalazłem 10 podobnych plam. Pisałem w tej sprawie do CompeGPS i dostałem rzeczową, aczkolwiek nie do końca satyfakcjonującą odpowiedź: "About Poland Map we will review the issue for solve it but we need to re-download the sources that are more than 500 Gb so will take some time."

Co do strony marketingowej, program TwoNav moim zdaniem jest za drogi, jak na warunki AppStore i do tego oferowane są relatywnie drogie mapy, co może oznaczać słabą sprzedaż, w efekcie słabe wsparcie ze strony Compegps, a być może nawet zarzucenie całego projektu. To raczej nie jest temat na forum garniaka, ale po prostu wielu małych deweloperów nie wytrzymuje ciśnienia AppStore, bo jest tam duża konkurencja i słabsze/droższe produkty nie mają szansy utrzymać się na powierzchni. Ja bym bardzo chciał kupić ten produkt i się nim cieszyć i nie tak bardzo przejmuje mnie ta cena, ale po prostu boję się, że to będzie frustrujący niewypał, w którym producent nie będzie wprowadzał ulepszeń ani poprawiał bugów :) Nawiasem mówiąc, jeśli jesteśmy już przy drażniących marketingowych posunięciach, ten produkt mógłby być sprzedawany za 9 euro, z ograniczoną funkcjonalnością, którą można byłoby włączyć za kolejne 40 euro przez "in app purchase". To by kosztowało kilka dni pracy programisty, ale nie byłoby zbyt skomplikowane, a de facto dałoby możliwość przetestowania bez inwestowania większej kwoty.
Załączniki
Biala_plama_compegps.JPG
Biała plama na mapie POLAND_TOPO_19_14_223.rtmap
rraleighh
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 07 maja 2011 10:06

Re: Twonav na Iphone?

Postprzez popej » Śr, 18 maja 2011 18:08

rraleighh napisał(a):"About Poland Map we will review the issue for solve it but we need to re-download the sources that are more than 500 Gb so will take some time."

Będą piracić? :mrgreen:
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości