Błędy CNE [2011.40-2012.10]
Napisane: Wt, 22 lut 2011 12:27
Postarajmy się zebrać jak najwięcej błędów znaleziony w najnowszej wersji CNE w jednym wątku, jeśli się uda spróbujmy je usystematyzować i zgłosić hurtem supportowi Navteqa i Garmina.
Błędy w bazie POI, które pojawiły się w wersji CNE 2011.30 (objawy):
Szczerze mówiąc nie wiem, co mam poradzić Garminowi i Navteqowi.
Chyba najprościej byłoby skasować punkty dodane w wersji 2011.30 i zacząć poprawiać dane z bazy, która była w 2011.20, moim zdaniem wyeliminowanie duplikatów ręcznie (nie widzę szansy na automat) będzie dużo trudniejsze.
Pozdrawiam,
Błędy w bazie POI, które pojawiły się w wersji CNE 2011.30 (objawy):
- podwójne punkty np. N52.19716 E21.04709 (Ambasada Koreanskiej Rep. Ludowo-Demokratycznej, Ambasada Korei),
- dane o restauracjach i aptekach pochodzące z rejestrów handlowych np.N52.22966 E21.02138 (Nazwa Marketingowa - Szpilka Cafe Bar + Nazwa Firmy),
- punkty, których nie ma w rzeczywistości np. N52.18626 E21.06461 (Shell i Orlen w jednym miejscu - prawdopodobnie baza stacji nie zawiera pełnych danych adresowych - widziałem kilka innych podobnych przypadków).
Szczerze mówiąc nie wiem, co mam poradzić Garminowi i Navteqowi.
Chyba najprościej byłoby skasować punkty dodane w wersji 2011.30 i zacząć poprawiać dane z bazy, która była w 2011.20, moim zdaniem wyeliminowanie duplikatów ręcznie (nie widzę szansy na automat) będzie dużo trudniejsze.
Pozdrawiam,