Problemy z trackami z lotów

O serii 96 i całej ofercie lotniczej Garmina. O wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samolocie (jako pilot lub pasażer), w szybowcu czy na paralotni.

Problemy z trackami z lotów

Postprzez Xcpilot » N, 06 kwi 2008 18:44

Cześć

Mam problem z trackami z mojego gpsmap 76 Csx. Problem polega na tym, że pliki IGC zapisany w gpsdump ma długość 2 dni, a rzeczywisty lot trwa około 2 h. Track widziany z pozycji gps jest ok. Loty zapisuje na karcie w formacie gps, oraz odczytuje ze śladu aktywnego.
Problem skutkuje tym, że nie mogę wrzucić tracka ani na stronę xcc ani na inną stronę, która zapisuje loty.

Pozdrawiam

Ps. Jeśli ktoś z was chciałby obejrzeć tego tracka, to mogę podesłać maila z trackiem

Dzięki za pomoc

Bartek
Xcpilot
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 31 mar 2008 19:59

Postprzez RAV » Pn, 07 kwi 2008 13:41

To podeślij na rav@blogn.pl
Pozdrawiam

RAV
Nuvi 765T, 76CSx
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez RAV » Pt, 11 kwi 2008 8:44

Xcpilot podesłał mi tracki. Odpisałem mu na priv, ale myślę, że przydałoby się tu razem zastanowić, co mogło się stać. Oto, co mu odpisałem:

Xcpilot napisał:
>
> Przesyłam Ci tracki, o których pisałem na forum garniak. Stranik.gpx
> jest ściągnięty z gps-a. Plik 20080330.igc został stworzony ze śladu
> aktywnego zczytanego gpsdump-em. Jak zobaczysz w pewnym momencie jest
> jakby cofnięcie czasu i zmiana daty. Podobnie w pliku czantoria.igc,
> który jest z wczorajszego spaceru z czantorii do Wisły.

W "stranik.gpx" wszystkie punkty mają tę samą datę. W plikach IGC data jest wpisana tylko w jednym miejscu (w nagłówku). Tymczasem w jednym miejscu w obu plikach czas "skacze" o ok. 20-30 sekund do przodu. Następny zapis jest już prawidłowy, a więc "wraca" do normalnego czasu. GPS Dump, napotykając w kolejnym punkcie wcześniejszą godzinę, uznaje, że jest to godzina z następnej doby - stąd zmiana daty (data kolejnych punktów jest liczona na bieżąco przez GPS Dump, a nie zapisana w pliku). Nie jest ona widoczna w MapSource ani SeeYou.

Trudno mi zgadnąć, skąd się wziął ten "skok" czasu. Być może było to zakłócenie odbioru sygnału z satelitów, spowodowane np. przez telefon komórkowy. Pierwszy raz się spotykam z takim błędem.

Co ciekawe, weryfikacja G-Recordu dla pliku "czantoria" wskazuje, że jest OK, natomiast w przypadku śladu z lotu wywala błąd. Z tego wniosek, że "skok" czasu nie uniemożliwia wysłania lotu na XCComp. Przypuszczam, że plik IGC ze Stranika powstał przez konwersję z pliku MapSource i dlatego nie ma G-Recordu. Spróbuj zgrać go bezpośrednio do GPS Dumpa, jak Czantorię. Jest szansa, że będzie działać.
Pozdrawiam

RAV
Nuvi 765T, 76CSx
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do W powietrzu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości