koledzy jestem "Nowy" -pomóżcie

O serii 96 i całej ofercie lotniczej Garmina. O wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samolocie (jako pilot lub pasażer), w szybowcu czy na paralotni.

koledzy jestem "Nowy" -pomóżcie

Postprzez sherman1961 » Cz, 01 maja 2008 23:52

:( Jestem tutaj "Nowy" i potrzebuje Waszej rady:
1.Czy warto kupić GPS-a w USA - chodzi mi głównie czy nie bedzie problemów z wgrywanim polskich czy europejskich map oraz czy może mi ktoś podpowiedzieć jak najlepiej załatwić ten biznes(może ktos ma "przetarte szlaki" ).
2.Będę używał GPS-a głównie do latania na paralotni i troche w terenie (rower itp), Myślę o nabyciu Garmina 60 CSx, czy to dobry wybór?
Jak widzicie, Koledzy dużo tych pytań....będę wdzięczny za pomoc
sherman1961
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz, 01 maja 2008 20:41

Re: koledzy jestem "Nowy" -pomóżcie

Postprzez SP2UKP » Pt, 02 maja 2008 1:17

sherman1961 napisał(a)::( Jestem tutaj "Nowy" i potrzebuje Waszej rady:

Ja tylko ciut starszy :-)
1.Czy warto kupić GPS-a w USA - chodzi mi głównie czy nie bedzie problemów z wgrywanim polskich czy europejskich map oraz czy może mi ktoś podpowiedzieć jak najlepiej załatwić ten biznes(może ktos ma "przetarte szlaki" ).

Nie będzie. Zajrzyj tutaj: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=2410 To Ci dogłębnie wyjaśni (mi wyjaśniło).
Ja załatwiłem tutaj: www.pcnation.com Chyba jeden z tańszych (właśnie 60CSx) ale miałem dostęp bezpośredni. Kolega w Polsce polecił mi kupno uchwytu rowerowego tutaj (w USA). Posłuchałem - też tańszy. A co do wysyłki zajrzyj do PolAmeru (http://www.polamerusa.com/).
2.Będę używał GPS-a głównie do latania na paralotni i troche w terenie (rower itp), Myślę o nabyciu Garmina 60 CSx, czy to dobry wybór?
Jak widzicie, Koledzy dużo tych pytań....będę wdzięczny za pomoc

Zero doświadczenia ale lotnicy i cykliści na garniaku sobie chwalą. Poczytaj. Praktycznie wszystkie odpowiedzi już tu są.
Pozdrawiam i powodzenia.
Pozdrawiam, Jarek

60CSx, n770+CNNA2009+CNE2008+GPMapa2008.1+UMP_pcPL
Aby słowo mogło zostać wypowiedziane potrzebne jest milczenie. Przedtem i potem. "Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursula K. Le Guin
Avatar użytkownika
SP2UKP
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pn, 14 kwi 2008 4:51
Lokalizacja: JO93HA

Re: koledzy jestem "Nowy" -pomóżcie

Postprzez wodzirej » Pt, 02 maja 2008 1:27

sherman1961 napisał(a):1.Czy warto kupić GPS-a w USA - chodzi mi głównie czy nie bedzie problemów z wgrywanim polskich czy europejskich map

Nie ma problemow, pelna kompatybilnosc.
sherman1961 napisał(a):jak najlepiej załatwić ten biznes(może ktos ma "przetarte szlaki" ).

Poczytaj:
www.garniak.pl/viewtopic.php?p=319
sherman1961 napisał(a):2.Będę używał GPS-a głównie do latania na paralotni i troche w terenie (rower itp), Myślę o nabyciu Garmina 60 CSx, czy to dobry wybór?

Pewnie, ze dobry :) Jakkolwiek do latania bardziej dedykowany jest GPSMap 96C:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=156&pID=277
Ale poniewaz 96C na paralotni nie jest dogmatem, dlatego ludzie uzywaja rowniez np.:
GPS Map 76CSx: www.garmin.com.pl/woda/gps-przenosne-74.html
Vista HCx: www.garmin.com.pl/rekreacja/gps-dla-ent ... w-100.html
czy ostatnio Colorado: www.garmin.com.pl/rekreacja/gps-dla-ent ... w-123.html
sherman1961 napisał(a):Jak widzicie, Koledzy dużo tych pytań

Odpowiedzi na wszystkie Twoje dotychczasowe pytania sa na forum. Jak znam zycie, nowych i tak raczej nie wymyslisz. Czytaj, czytaj, czytaj... :)
sherman1961 napisał(a):będę wdzięczny za pomoc

Tez nam pomoz i nastepnym razem doprecyzuj pytanie. Np. w temacie tego watku moglbys postawic: 'Ktory odbiornik na paralotnie?'
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: koledzy jestem "Nowy" -pomóżcie

Postprzez RAV » Pt, 02 maja 2008 9:53

sherman1961 napisał(a):Będę używał GPS-a głównie do latania na paralotni i troche w terenie (rower itp), Myślę o nabyciu Garmina 60 CSx, czy to dobry wybór?

Może być, ale lepszy jest 76CSx - bardziej płaski, lepiej leży na kolanie/frontkontenerze.

Ostatnio napisałem przewodnik na temat wyboru GPSa na paralotnię, polecam: http://gps24.pl/wiosenny_warsztat_powietrze.php
Pozdrawiam

RAV
Nuvi 765T, 76CSx
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław

Podziękowanie

Postprzez sherman1961 » N, 04 maja 2008 15:53

Szanowni Koledzy!!!
Dziękuję Wam za wyczerpujące odpowiedzi.Nie spodziewałem sie takiego odzewu. Pozostało mi tylko podjąć decyzję i załatwione! :D
Krzych
sherman1961
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz, 01 maja 2008 20:41

Postprzez Fickus » Pn, 28 lip 2008 12:49

Ciekaw jestem co wybrałeś...
Ja z powodzeniem praktykuję na 76SCx i jestem zadowolony do cna i w powietrzu i w samochodzie:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=3113&highlight=
Garmin 76CSx :-)
Avatar użytkownika
Fickus
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): Pt, 18 sty 2008 21:21

Postprzez sherman1961 » Pn, 28 lip 2008 18:51

Kolego, wybrałem 60CSx - jeszcze nie próbowałem go w powietrzu ale juz mam pomysł jak go sprytnie zamontowac do latania. Sprawdził się znakomicie podczas wędrówek rowerowych - po wgraniu darmowych mapek prowadził mnie jak po sznurku - bez GPsa tarsa niemozliwa do odnalezienia, bo zarośnieta trawskiem i częściowo zmieniona (chłopi zaorali miedze i tylko dzieki sprzęcikowi wyjechałem, pokonując przy okazji 2 pastuchy elektryczne i stado krów + 2 byki :D
Fickus napisał(a):Ciekaw jestem co wybrałeś...
Ja z powodzeniem praktykuję na 76SCx i jestem zadowolony do cna i w powietrzu i w samochodzie:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=3113&highlight=
Krzych
sherman1961
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz, 01 maja 2008 20:41

Postprzez RAV » Wt, 29 lip 2008 11:15

sherman1961 napisał(a):wybrałem 60CSx

A tak z ciekawości, co przeważyło, że nie 76CSx?
Pozdrawiam

RAV
Nuvi 765T, 76CSx
Avatar użytkownika
RAV
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Cz, 17 maja 2007 12:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do W powietrzu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości