Edycja bazy danych Jeppesen w Garminach

O serii 96 i całej ofercie lotniczej Garmina. O wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samolocie (jako pilot lub pasażer), w szybowcu czy na paralotni.

Edycja bazy danych Jeppesen w Garminach

Postprzez pilotnik » Pn, 18 maja 2009 10:38

Witam,
Ostatnio przeszukując neta w związku z potrzebą wprowadzenia zmian do mojego GPS III Pilot natrafiłem na program AviaDBM. Według autora za jego pomocą możemy wprowadzać modyfikacje do ładowalnej mapy Jeppesena (np. dodać lub usunąć lotnisko oraz modyfikować związane z nim informacje tzn. częstotliwości, pasy, strefy, przeszkody itp.). Sprawdziłem jego działanie z GPS III Pilot - nie mam uwag a ci z kolegów którzy korzystają z Jeppesena wiedzą, że aktualizacje Garminowskie w tym zakresie nie do końca pokrywają się z rzeczywistością (ostatnia edycja z maja dla EP ma parę błędów i braków choćby w porównaniu z papierową wersją mapy). Dzięki temu programowi (a w zasadzie jest to pakiet) udało mi się część z nich poprawić. Z tego co pisze autor pakiet obsługuje odbiorniki garmina 89, 90, 92, 95, 190, 195, 196, 295, 296, 396, 496, 96, 96C, III Pilot i iQue3600a. Nie jest darmowy ale cena jest do łyknięcia. Ja w każdym razie nabyłem.
Czy ktoś z kolegów ma doświadczenia związane z tym programem?
Pozdrawiam
Maciek
pilotnik
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 18 maja 2009 9:38

Re: Edycja bazy danych Jeppesen w Garminach

Postprzez WZZ048 » Cz, 28 maja 2009 13:37

A mógłbyś podesłać na maila poprawioną przez Ciebie bazę danych? Strefy też sa do zaktualizowania?

A tak btw ile kosztuje ten program?
WZZ048
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 24 maja 2009 16:43

Re: Edycja bazy danych Jeppesen w Garminach

Postprzez pilotnik » So, 30 maja 2009 17:12

Program kosztuje 75 USD.
Aby zainstalować bazę musisz mieć zarejestrowany program.
Aby dokonać konwersji poprawionej bazy na formę binarną (gotową do wysłania do GPS-a) też musi być zarejestrowany program.
Wyciągać dane i je uzupełniać można wersją nie rejestrowaną.
Pozdr.
pilotnik
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 18 maja 2009 9:38

Re: Edycja bazy danych Jeppesen w Garminach

Postprzez WZZ048 » So, 30 maja 2009 23:12

A licencja jest na jakiś określony czas? Tudzież na jakąś ograniczoną liczbę kompów czy odbiorników?
WZZ048
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 24 maja 2009 16:43


Powrót do W powietrzu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości