[MapEdit] problem z widocznością mapy powyżej poziomu 0

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

[MapEdit] problem z widocznością mapy powyżej poziomu 0

Postprzez LeszekGalicjan » Śr, 17 kwi 2019 16:35

Witajcie, proszę o pomoc bo walczę z problemem od paru dni i nie mogę sobie poradzić.

Edytuję plik z mapy OSM Poland. Były błędy bo ktoś na jednym z plików mapy w warstwie podkładowej wstawił "morze". Po usunięciu błędu z wszystkich poziomów dokonałem kompilacji przy pomocy MapTk.
Po ponownym wczytaniu pliku do GPSMapEdit detale mapy są widoczne wyłącznie na poziomie 0.

Korzystam z wersji GPSMapEdit 2.1.78.10

Dziękuję za pomoc
LeszekGalicjan
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 17 kwi 2019 16:06

Re: [MapEdit] problem z widocznością mapy powyżej poziomu 0

Postprzez Alf/red/ » Pn, 22 kwi 2019 21:14

Przede wszystkim to używasz nieodpowiednich narzędzi. Mapę OSM poprawia się w mapie OSM, edytorami webowymi, a nie offline w kąciku Mapeditem. Wydaje mi się też, że dane mapy kilka razy przeszły proces "kompilacja MapTk - edycja tego co wyszło w Mapedit - zmiana danych - kompilacja w MapTk". To jest co do zasady złe, to tak jak przepisywanie ksiąg przez mnichów, gdzie każde przepisanie coś może zmienić, mniejszego lub większego.
Więcej może jeszcze dopisze ktoś, kto wie, co to znaczy "plik z mapy OSM Poland".
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości